Su içme alışkanlığı için ne tavsiye edersiniz?

Hiç su içemeyen biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var. Su içmeyi hiç sevmiyorum midemi kaldırıyor. Soğuk su eyw ama ılık şu gerçekten berbat napabilriimmm

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Soğuk su iç
    Suyu temiz olmak kaydıyla her türlüsü sağlıktır
    Dikkat et böbrek taşı yapar çok az su tüketimi
    Ve inan canından can gider her taş oynamasında
    Bunları düşün
    1.5 litrelik 10 şişe su al koy dolaba
    Her gün en az 30nü bitir
    Yoksa gidişat kötü haberin ola

1|0
    0|0
    • 3ünü bitir

• Soguk icince de bu mevsimde hasta oluyorum direk

• Canım benim buzlu su iç demedik ki, mevsimine göre soğuk dozajını ayarlıcan
      Boğaz şişerse de önleyici tedbir alcan, başka yolu yok ne yazık ki

En İyi Kız Görüşü

• Cidden içince iiçesi geliyor insanın özellikle karnın tokken fazla iç

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 42

• Su içmelisin.

1|0
    0|0
  • Aslında damacana dışarıdan geldiği için suyun ısısı soğuğa yakın derecede oluyor gayet iyi oluyor hem hasta olmuyorsun hem soğuk su iciyorsun. Alışkanlık içinse ben yanımda şişe taşıyorum evde dahi olsa bitirmeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • sürekli yanında su şişesi bulundur içine limon damlat

1|0
    0|1
  • Alışkanlık bu. Yatarken kalkınca yemekten sonra falan iç

1|0
    0|0
  • Yanında hep şişe olsun

1|0
    0|0
  • Saglikli oldugu icin bende sevmiyorum. Cola gibi redbull gibi sagliksiz olsaydi kovayla icerdim 🤪😂😅🤣

1|0
    0|0
  • İç gitsin bir şey olmaz

1|0
    0|0
  • Sıkıntın büyük

1|0
    0|0
  • Ilık ile soğuk arası iç o zaman su önemli çünkü

1|0
    0|0
  • Çaya kahveye aban keser su isteğini ama vücudunun su ihtiyacını ne derecede karşılar bilemem. Sürahi kullanabilirsin mesela limon sevmiyomuşsun portakalda dilimleyebilirsin içine

1|0
    0|0
  • Bu tamamen psikolojik. Geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • Suyun tadı

Bazen su içmeme nedeni suyun tadıdır, daha doğrusu tatsızlığıdır. Damak tadınıza uygun tadı su ile karıştırarak suyunuzu da içebilirsiniz. Doğal ürünleri tercih ettiğiniz sürece suya eklemenizde bir sakınca yoktur.

Suyun tadına alışmak da bir süreçtir. Mineralli suların, sert suların veya yumuşak suların tadı farklılık göstermekte. Tabi ki mineral içeriği yüksek su daha faydalı ancak hedefimiz su içmeye alışmak olduğu için damak tadına en uygun suyu tercih etmelisiniz. Daha sonra su içmeye alışık olacağınız için yeni bir planlama ile hedeflediğiniz su kalitesindeki suyu içmeye odaklanabilirsiniz.😉

0|0
    0|0
  • Eyvallah mi 😂😂 ıçmen lazım diyaliz hastası olmak istemiyosan içeceksin başka yolu yok

1|0
    0|0
  • suyun içine limon falan rendele cok daha faydalı ve lezzetli oluyo ( sürahinin içine )

1|0
    0|0
  • Tuzlu biseyler ye iç :D

0|0
    1|0
  • Aynı durum bendede var

1|0
    0|0
  • Selam İzmirli ☺️

1|0
    0|0
  • Yemek öncesi içmeye alış.

0|0
    0|0
  • su içmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Ilık su ve limon, sana çok iyi gelecek.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 30

• Yanımda sürekli şişe bulunduruyorum ve su içmeye fırsat bulamayacağımı bildiğim için durup durup içmek yerine yemekten önce yarım litre, yemekten sonra yarım litre şeklinde her öğün 1 litre olacak şekilde günde 3 defa içtiğimde zaten 3 litre su içmiş oluyorum. Bir de sabah kalkınca mutlaka 1 bardak su içerim, sonra vitaminlerle de 1 bardak içiyorum, böylece 3,4 litre su içmiş oluyorum. Spordan sonra da bir yarım litre bitiriyorum.3,9-4 litre kadar su içmiş oluyorum, bir günde. Bazen daha da fazla. Gece filan da tuvalet masamda oluyor, o zaman 4,5-5 litreye kadar su içtiğim zamanlar oluyor nadir de olsa.
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|0
  • Çocukken bende hiç sevmezdim çok fazla kola içerdim. Sonra lise döneminde suyun faydaları ile ilgili bir yazı okumuştum ve 1 ay boyunca sudan başka hiç bir sıvı tüketmeme kararı aldım. Artık kola gibi gazlı içeceklerden sadece maden suyu içiyorum su harici diğer içecekleri ise su kadar içmiyorum. Günlük ortalama 3 litre su içiyorum.

1|0
    0|0
  • Bende de sorun aynı fakat ben tatlı susatan bir şey yiyip arkasından su içiyorum. veya bazen zorla içiyorum.

1|0
    0|0
  • farklı su markalarının tadları farklıdır, deneyip kendinize uygun olanı bulabilirsiniz..

ama büyük ihtimalle alışkanlığınız olmadığı için suyu içemiyorsunuz, zamanla alışkanlık kazanacaksınızdır, her gün kendinizi zorlayın içmek için zira sağlığınız için en önemli ve gerekli şeydir su tüketimi..

gene de içemiyorsanız, içine salatalık, limon dilimleri, nane gibi ferahlatıcılar koyabilirsiniz.. veya çubuk tarçınla deneyebilirsiniz, 1 litrelik sürahinizin içini bunlarla doldurun, bitince suyu yeniden doldurun, günlük 2 litre tüketmeye çalışın, kilonuz 50- 55 civarı ise 1.5-2 litre arası yeterli olacaktır. kilo arttıkça tüketilmesi gereken su miktarı artar.. bu limon nane gib malzemeleri günlük olarak kullanın..

0|0
    0|0
  • Bende sevmezdim sistit olduğumdan beri günde 8 bardak içiyorum zoraki

1|1
    0|0
    • İlerde bobrek hastasi olacam diye korkmaya basladim artik hastanedeki bobrek hastalarini gordukce

• Hhhh su önemli ya cildin içinde öyle içmeye çalış aralıklarla birer bardak

• ben de hic icmiyordum artik su sisesiyle geziyorum en azindan gunde 1 litre icmeye calisiyorum ki o da az

0|1
    0|0
  • Ben suyun içine limon dilimleyip koyuyorum bazen meyve tadinı değiştiriyor güzel oluyo bence sende deneyebilirsin

1|0
    0|0
  • benimde öyle ya

1|0
    0|0
  • Inan senin gibiydim hatta daha beter gün de 1 bardak zor içerdim.. çok kum döktüm idrar yolları rahatsızlığım çok oldu ama zamanla alıştım 1 2 2 4 4 10 oldu şimdi daha fazla içiyorum biraz da kilo ile alakalı su içmek

1|0
    0|0
  • bende de var bu sorun..
    bir ara içine salatalık, limon ve nane yaprağı koyuyordum..
    ciddi bir şekilde artış oldu su içmemde..

1|0
    0|0
  • limon sık icine

1|0
    0|0
  • Bende pek içemiyorum

1|0
    0|0
  • yanında sürekli su bulundur zaten istemsizce içiyorsun

1|0
    0|0
  • Limonlu veya limon kabuklu, elmalı veya herhangi sevdiğin bir meyveyi suyun içerisinde bekletebilirsin suyun tadı güzel oluyor öyle.. Bir de Aqualert uygulamasını yükle:)

1|0
    0|1
  • Yanında sürekli bir şişe taşı. Alışkanlık haline gelecektir emin ol.

1|0
    0|0
  • Ilık su bende sevmem illa su icmen gerekmiyo ki kendine limonata falan yap öyle de icebilirsin

1|0
    0|0
  • İçine meyveler doğrayarak içmeyi deneyebilirsin.

0|0
    0|0
  • Her gece uyumadan buz dolabına iki büyük şişe su koy. Birini alıp gün boyu dışarıda diğerine de akşam evde tüketirsin... olmadı geceden içine tadlandıracak şeyler (tarçın, limon vs.) de atabilirsin..

1|0
    0|0
  • Bende ilk balarda içemiyordum midem bulaniyordu ama zamanla alistim bunda burclarin da etkisi varmis yani hangi ngrupta oldugun felan ben mesela toprak grubundaim icebiliyorum bir anda 1,5 litre icmislkigim var ama bir arkadasim ates grubundan zor ictigini soylemisti

0|0
    0|0
  • Birer dilim limon at cam şişeye koy suyu içtikçe ferahlatıyor. Ben de çok az içerdim bu yöntem iyi geldi

1|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor... ;