Ölümcül bir hastalığa yakalandınız ve ancak domuz eti yerseniz iyileşebilirsiniz. İyileşmek için domuz eti yer misiniz?

Sorum müslümanlara 😊Ölümcül bir hastalığa yakalandınız ve ancak domuz eti yerseniz iyileşebilirsiniz. İyileşmek için domuz eti yer misiniz ??

• Günah olmasına rağmen iyileşmem için yerim.
    A seç
  • Söz konusu sağlığım bile olsa domuz eti yemem.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
2425

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar sığ ve aptalca bir düşünce dünyanız var sizlerin ben anlamıyorum ya... Daha önce ispanyada domuz eti yemiştim çünkü ikram edilmişti... Tadı hoşuma gitmediği için bir daha yemedim ama eğer ki söylediğin gibi bir şart oluşursa ayıla bayıla yerim... Domuz eti yedim diye beni cehenneme atacak Tanrıya selam olsun.

3|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Böyle durumlarda caiz olur bunlar bildigim kadariyla. Islam dinine camur atamazsiniz i * sorry. Okadar aptalca bir din degil

2|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Zaruri durumlarda "doymamak kaydıyla" dinen izin var..

Sağlığım için gerekirse -ki öyle bir şey söz konusu değil- yerim..

#Vesselam

3|1
    0|0
  • Yok, hastalığımın iyileştirilmesine müsaade etmem. d

1|0
    0|0
  • Bu saçma bir soru bilgin olsa sormazdın sağlıkta haram günah yoktur vücudu uyuşturan maddeler haramdır ama en ufak diş çekiminde bile vücuda uyuşturucu verilir kimsede haram günah demez çünkü böyle birşey yok eğer gerçekten sağlık içinse haram yoktur 😊😊

4|0
    0|0
  • Müslüman kardeşler; sırbistandan 5 ton kesilmiş hayvan eti ithal edeli 1 hafta oldu, islami usullere göre kesim kimin zikinde dimi:) riyakarlık yavşaklık timsali oldu müslümanlık, şahsen insan hakkı yiyeceğime domuz eti yerim, hemde afiyetle sabah kahvaltısında konservesini eksik etmemeye özen gösteririm, inanmayana adresine göndereyim hediyem olur:)

1|0
    4|1
  • Böyle bir durumda haram olmaz, aksine caiz olur o yüzden yerim.

2|1
    0|0
  • Eğer Söz konusu Hayatın ise ve sadece varsa yiyecek bulunduğun ortamda Bunun islamda Şartlar gerektiriyorsa Ehliyeti var Arkadaşım :)

1|0
    0|0
  • Zaten yiyorum

1|0
    0|0
  • Sorun Müslümanlara olduğuna göre ya konu hakkında bilgin yok ya da ateistsin.

1|0
    0|0
  • hadislerde mecbur kalırsanız domuz eti yiyiniz mecburiyeten yediğiniz domuz eti haram değildir denilmiştir İSLAM sorun değil çözüm dinidir

0|0
    0|0
  • yerim..
    ki yedim de..

1|0
    0|0
  • Ucunda ölüm olacaksa ve tek çaresi o ise yenir buna ıslam izin vermiş

0|0
    0|0
  • Normaldede yiyorum sorun yok

1|0
    0|1
  • Ölecek durumdaysan ve tek sansin domuz etiyse hayatta kalman icin yemene izin var zaten gunah sayilmiyor ozaman

0|0
    0|0
  • Müslüman olmadan yaşayacaksın sana ne kazanabildirecek Rabbim vaden Buraya kadar demiş müslüman doğdın müslüman öleceksin hadi yedin o pis hayvanın etini iyileştin diyelim sonra yine ölmicekmisin öleceksin tabi öldükten sonra öbür tarafta bunun vebalini vermicekmisin alın size süoer bir cevap

0|0
    2|0
  • ozaman hela zaten

0|0
    0|0
  • Evet biraz saçma bir soru olmuş

1|0
    0|0
  • buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek denir.

0|0
    0|0
  • zaten o durumda günah olmaz o sıkıntı yok :l

0|0
    0|0
  • zaruri bir durum varsa günah olmaz

0|0
    0|0
  • Allahım bu duruma düşürmesin🙏🏻

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 23

• Haramda şifa olmaz demişsiniz, insana en yakın hayvanlardan biridir domuz. Şu anda kulanmamın zorunlu olduğu bir ilaç bizzat domuzun pankreasından yapılıyor. Sığ düşünmeyin

0|0
    0|0
  • Evet, yenilebilir

0|0
    0|0
  • Yerim müslüman değilim 😂

2|0
    2|0
  • Dışlanmışız.

1|0
    0|0
  • az bısey yenılmesı sorun degıl dıye bılıyorum hanı olmeyecek kadar..
    ve de yermek ıstercesıne sorulmus bı soru sacmalık..

0|0
    0|0
  • Zaten zor durumda kalınca İslam dini az yemek şartıyla izin veriyo. Dini biraz araştırıpta sorun.

2|1
    0|0
  • Şifası olsaydı haram kılınmazdı

3|0
    1|0
  • Haramda şifa olmaz. Dolayısıyla sorun cok uçuk. Ama eğer gerçekten böyle bir şey olsa tabiki yerdim.

0|0
    0|0
  • söz konusu sağlık olunca bu durumun günahı olmuyor

1|1
    0|0
  • Bunun icin fetva verilmistir. Bakmadim ama yuksek ihtimal ölmemek icin yemek caiz yine de bilene sormak lazim tabi

0|1
    0|0
  • Asla yemem ölürüm daha iyi

0|0
    0|0
  • eninde sonunda öleceksin neden günaha girip ölesin bari -1 günahla git :) ayrıca ölüm sana bağlı değil ki öyle yazılmışsa kaderine öleceksin onu yesen bile belki öleceksin.. bide haram yiyip engel olmak saçma

0|0
    1|0
  • Zorundaysak helal oluyor... Yani yerdim evet.

0|0
    0|0
  • Yemem 😏

0|1
    1|0
  • İntihar günah olduğuna göre ve senin onu yemezsen öleceğin belli ise onu yemen lazım mantıken.

1|0
    0|0
  • Öyle bir ihtimal milyonda sıfır dokuzun kendisi en büyük mikrop Nası millete şifa kaynağı olsun

1|0
    1|0
  • Yararlı bir et olsaydı yasak olmazdı ama senin hayal dunyandan bir bakalım olsaydı öyle bsi yerdim

1|0
    1|0
  • Evet. bir sakıncası yok

0|0
    0|0
  • Yerim yani öyle bir durum olursa

0|0
    0|0
  • Ölsem daha iyi

0|0
    2|0
  • Kızlar Devam