Yaa bazı insanlar neden disleksi çocuklara ve hiperaktif çocuklara deli muamelesi yapıyo?

Tabi şimdi herkes üstüne alınmasın ama bazıları disleksi çocuklara ve hiperaktif çocuklara deli muamelesi yapıyo neden öyle yapıyolar? benim çocukluğum bu 2 rahatsızlıkla geçti malesef hem disleksi vardı hemde hiperaktivite ve dikkat bozukluğu vardı

• Valla ben yapanı görmedim bilemem
    A seç
  • Sallak oldukları için
    B seç
  • Evet bende deli muamelesi yapıyorum çünkü öyleler hele bide 2si birden varsa onları tımarhaneye kapatmak gerek
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
43

En İyi Erkek Görüşü

• Mental bir bozukluk değil belki ama o çocukların mutlaka tedavi edilip gözetim altında tutulmaları gerekiyor. Aksi taktirde bir ömür öğrenme ve dikkat eksikliği yaşıyorlar.

1|0
    0|0
    • Aynen zihinsel değil aksine öyle çocuklar daha zeki oluyo fakat psikolojik rahatsızlıklar ve tedavi gerekli annemde beni küçükken psikologa götürmüstü tahlil yapmışlardı dikkatle ilgili olan ilaçlara değerlerim tutmuyodu annem başka tedavi yöntemi yok mu dedi doktorda zaten öğrenme güçlüğü için rehebitilasyon merkezine gidecek dikkat derside alsın öğrenme güçlüğü için olan özel eğitim derslerini devet karşılıyo ama dikkat bozukluğu için olanı karşılamıyo biraz para vermeniz gerekecek o kadar başka bir sıkıntı olmaz demişti annemde daha iyi olur ben zaten ilacların yan etkilerinden korkarım demisti hatırladıgım kadarıyla

• Hee bide biraz heceleyerek okuyorum ama eskisi gibi yanlış okumuyorum eskiden hem yavaş okuyodum hemde kelimeleri yanlış anlıyodum

• Teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• öyle bir muamele yapanı şu ana kadar henüz görmedim

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• koç ve aslan burçlarında doğal olarak hiperaktivite oluyomuş zaten
    doktorlar bunu göz önünde bulundurmuyolar

ve başta aileler bunu hastalık olarak varsayıyorlar

1|0
    0|0
  • Anlamiyor ne oldugunu

1|0
    0|0
    • Aynen o rahatsızlıklar hakkında bilgileri yok ama bisürü fikirleri var

Kızlar Ne Diyor 3

• A dedim.

4|4
    0|0
  • Peki ya aslında normal olan onlarsa?

1|0
    0|0
  • Seni cok iyi anlıyorum çünkü benimde çocuklugum senin gibi geçti aileler falanda çok abartıyo 1. Disleksi hastalık değil farklılık 2. Hele hiperaktiflik hiç değil çocuk dediğin kıpır kıpır olur yerinde duramaz asıl uslu çocuklar sıkıntılı bence

1|0
    0|0
    • Uslu çocuklarında hiperaktif çocuklarında tatlılıgı ayrı 😀 ama uslu olupta hiperaktif çocuğa deli diyen çocuklar tam dayaklık 😂

Yükleniyor... ;