Aşı sizce zorunlu olmalı mı?

wyx56
Bildiğim kadarıyla ülkemizde aşı zorunlu değil ama dolaylı yoldan zorunlu olacağı söyleniyor. Rusya'da aşı olmayan doktorların istifa ettirileceği , Kanada'da ise aşı olmayanların dışarı çıkmasının yasak olacağı söyleniyor. Fransa'da da Kanada'nınkine benzer olaylar olduğunda isyanlar başlamıştı.

Şimdi ben öyle komplo teorilerilerine çok inanmıyorum ama o aşıya da çok güvenmiyorum. O aşıya ilişkin kimse çıkıp doğru dürüst bir açıklama yapmıyor. Almanya'da yaşayan bir akrabamın dedigine göre orda aşı olmayan için kısıtlamalar yokmuş. Eğer sağlık bakanımız ya da aşı sahipleri güvenli bı açıklama yapar ve devletimiz aşı ile ilgili yan etkiler olmayacağına dair garanti veriyorum derse bende dahil olmak üzere oluruz aşımızı.

Ekşi sözlükte gezinirken millet aşı olmayana yaptırım uygulansın evinden çıkamasın falan diye gevelemiş. Birgün sönmez diye bı sözde doktor "Aşı olmayana kız vermeyeceğiz" diye açıklama yapmış. Bu aşı olan arkadaşlar daha faşizan ve saldırgan hale dönmüş. Bon oso oldom son do olocokson bono donoy foroso yorono koyomozson diye entryler yazmış millet.

Demek ki komplo teorileri bir noktada doğru. Aşı olan insanlar genelde daha bencil olmaya başlamış. Ama bir teşvik olabilir.

Mesela ekşi sözlükte dönen teranelere göre Yunanistan'da aşı olan gençlere 250 Euro veriyorlar. Bizde de bu tarz bir teşvik olabilir belki.

Sizce aşı olmayanlar kısıtlanmalı mı?
Evet.
A seç
Hayır.
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
1 ay
Kısıtlanmalıysa neden
Aşı sizce zorunlu olmalı mı?
3