Güzel bir diyetle 4 kilo vermiş olmama rağmen göbeğim erimedi. Ne yapmalıyım?

maestro56
Yaşım 22, boyum 1.87.
Yaklaşık olarak 3-4 yıldır böyle olan bir özelliğim var. Ne zaman 72 kilonun üstüne çıksam anında göbeğim fırlıyordu.

Geçen sene yazın da 73 kilo olmuştum ve göbeğim çıkmıştı. Sonra zayıflamış ve 69 kiloya gerilemiştim ve göbeğim erimişti. Yaklaşık olarak 6-7 ay da normal gezdim.
Yalnız Şubat ayında farkında olmadan çok hareketsiz kalıp gün aşırı tek başıma büyük boy dominos yiyordum. Ve bir ara fark ettim ki benim göbeğim yeniden çıkmış. Bir ölçüldüö 69 olan kilom 74 olmuş. Abooo! Sonrasında diyete başladım.

22 yaş, 1.87 boy ile yediklerimi hep not etti. Fark ettim ki bu süreçte günde 1200 kaloriyi geçmiyorum ve genelde 1000 kalori alıyordum.
Tabi bu süreçte spora da başladım. Günde 1.5 saat bisiklet sürüyordum ve hatta son 3 haftadır eskiden sporcu olduğumdan ötürü hareketleri bildiğim için evde ağırlık egzersizlerine başladım.
Günde yaklaşık 2200 kalori yakıp 1000 kalori alıyorum. 1.5 aydır bu hiç sekmedi.
Ve istenen sonuca da ulaştım. Diyete başlarken 70'e düşeceğim demiştim.
Şu an kilom 69.5-70.00 arası.
Ve daha fazla verirsem artık sağlık sorunları ile karşılaşabilirim.
22 yaşında ve 1.87 boyundaki bir erkek için 68'den daha aşağısı artık zararlı.

Ama sonuç olarak 4 kilodan fazla vermiş olmama rağmen göbeğim erimedi.
Hatta daha da arttı.

Karın egzersizi, ağırlık, 2200 kalori yakıp 1000 kalori almak, bir buçuk saat bisiklet...

Hala duruyor göbeğim.

Çıldıracağım.
Güzel bir diyetle 4 kilo vermiş olmama rağmen göbeğim erimedi. Ne yapmalıyım?
11
5
Görüşünü yaz