Çevremde Covid-19 virüsüne yakalananların çoğu deli gibi gezen, sürekli insan içinde olanlardandı. Sizce bu ne zaman son bulur?

joeblack18 s
Çevremde Covid-19 virüsüne yakalananların çoğu deli gibi gezen, sürekli insan içinde olanlardandı. Sizce bu ne zaman son bulur?
Aylardır bu virüsün azalmasını ve tamamen yok olmasını sizlerde benim gibi beklerken dün kü tablo da 5.532 yeni vakıanın olması tekrar başa dönüşümüzün işareti oldu. 2020 tüm yılların en uğursuz yılı olmak ile birlikte sanırım 2021 in yarısına kadar da bu illet bizim ensemiz de kendini hissettireceğe benziyor.

İnsanların bu virüs hakkında düşündükleri ve uyguladıkları ise tam bir facia yaratıyor. Dışarıdaki 10 kişiden 6-7 sinin tedbirler umurunda bile değil.
  • Topluluğun ve kapalı alanların olduğu ve sürekli sirkülasyonun gerçekleştiği avm, cafe gibi yerler ve kalabalıklardan uzak duracaksın.
  • Misafirlik, keyfi gezmeler, şehir dışına memlekete gitme!
  • Kişisel temizliğine dikkat edip, maskeni kullanarak sosyal mesafeye özen göster.
Bunları yapmak cidden zor bir şey değil. Benim kuzenin eşi geçenlerde memleketine gitmiş ve şehir içinde her yeri gezdiğini, köyde de her yere gittiğini watsapp durumundan gördum. Dedim ki bunlar niye bu kadar bilinçsiz. Daha dün Covid+ olduğunu öğrenmek ile birlikte eşini ve neredeyse tüm sülaleyi karantinaya aldırmış bir vaziyette. Kendisi de şu an hastanede yatıyor, durumu kritik gibi. Allah sağlık sıhhat versin.

Çevremde daha böyle bir sürü vakıaların çoğunu düğüne giden, avm ye keyfi gezme ve alışverişe giden, keyfi şehir içi ve şehir dışı gezmelerden oluşturan kişiler oluşturmakta.. Devlet daha ne yapsın..

Bu insanlar virüsün bu şekilde yayıldığı gerçeğini ne zaman anlayacaklar?
8
11
Görüşünü yaz