Kolajen takviyesi kullanıyor musunuz?

yorgunyillarimvar
Doğru kolajen seçimi için öncelikle kolajen çeşitleri ve kolajenlerin kullanım şekilleri hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. “Kolajen tipleri nelerdir?” “Balık kolajeni mi, sığır kolajeni mi?” “Toz kolajen mi, tablet kolajen mi yoksa içilebilir likit kolajen mi tüketmeliyim?” Bu anahtar sorular ile kolajen seçimine dair aklınızdaki her şeye birlikte cevap bulacağız.

Hangi tip kolajen tercih etmeliyim?

Tip 1, Tip 2, Tip 3 diye devam eden yaklaşık olarak onbeşin üzerinde kolajen tipi vardır. En çok bilinen kolajen tipleri şu şekildedir:

Tip 1 Kolajen: Tendonlar, cildimiz, vasküler bağlar, kemik dokularımız ve organlarımızda bulunan tip 1 kolajen kemiklerin temel organik kısmını oluşturur.

Tip 2 Kolajen: Kıkırdak dokumuzun temel kolajen yapısını oluşturur.

Tip 3 Kolajen: Ağsı lif bileşenleri şeklinde olup, ağsı bir yapıda olan kolajen doku çeşididir. Genel itibariyle Tip 1 kolajen dokusunun yanında bulunur.

İnsan vücudunda en bol bulunan kolajen Tip 1 kolajendir. Tip 1 kolajen birçok tendon, bağ doku ve korneada bulunur. İnsan cildinin %75'inde ana bileşen olarak bulunur. Geriye kalan kısmını ise tip 3 kolajen oluşturur. Collagen Lift Paris™ Tip 1 kolajen içermektedir.
Evet
A seç
Hayır
B seç
Kullanmak istiyorum
C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Kolajen takviyesi kullanıyor musunuz?
1
7
Görüşünü yaz