Kilo almak için tavsiyeleriniz neler?

1.64 boy 47.8 kiloyum. Bu kiloya da bugün itibariyle eriştim. Daha azdım.

Düzenli beslenmiyorum. Belki günde bir defa ile geçiştirdiğim oluyor. Yemek yapmaya vaktim olmuyor. Yorgun dönüyorum. Gün içinde yanıma bir şeyler götüremezsem işte aç kalıyorum çünkü yiyecek hiçbir şey yok ve zaten yemek yasak. Çok az yiyerek günlük almam gereken kaloriyi almak, en azından kilo vermek istemiyorum. Kilonun sabit kalması bile benim için çok önemli. Ama ben sürekli kilo veriyor sıkı yersem de kolaylıkla kilo alabiliyorum. Vücut yapım nedeniyle de 52 ve üzeri kilo beni aşırı kilolu gösteriyor. Ağırlıklı olarak kalça, basen ve bacaklar yağlanıyor. Üst bölgem, kollar, bel yağlanmıyor. Kendimi dinç iyi hissettiğim kilo 50-51 sanırım. Uzun bir süredir 45-47 aralığındayım. Kuruyemiş yemeyi zorunluluk harici hiç sevmiyorum. Çok seçici biri sayılmam. Belli yağlarla yapılan yemekler, onların yemeğe kattığı koku, ağır salça tuz, hayvansal gıdalar yoksa ve çok kötü değilse o yemeği yemekten uzak durmuyorum. İştahsız olduğumu düşünmüyorum. Hazır önüme gelmediği ve ciddi olarak zaman sorunu yaşadığımdan, gün içinde çok fazla enerji harcadığımdan beslenmede sıkıntı yaşıyorum.

Çok az miktarlarda yiyerek iki üç kilo alabilmem ve o kiloyu koruyabilmek için ne yapmalıyım?

(Not: Et yemiyorum. Protein için hayvansal et gıda muhabbetine girilmezse sevinirim.)
Güncellemeler:
2 gü
Dünden beri aralıklarla yiyorum. Kilo 46.6
1.2 kg düşmüş yine. 🤦 Kilo vermek değil kilo almak zor asıl.
Kilo almak için tavsiyeleriniz neler?
15
1
Görüşünü yaz