Babam sigara içme dedikce hala içmeye devam ediyor?

Gizli Üye
20 dk önce kalktım hala aşırı öksürüyor. Balgam atıp duruyor. Sigara içme diyoruz yok vazgeçmiyor da. Sürekli bırakıp yine başlıyor. 55 yaşında. Bu kadar öksürmek normal değil. Koah hastalığına yakalandığını düşünmeye başladım. Her sabah sürekli öksürme nöbeti yaşıyor. Corona Virüsü olsa bize de bulaşır ama bir insan ateşi olmadan bu kadar oksukmüs olmasi normal değil. Bizi de dinlemiyor. Doktora da gitmez. Zaten bu olaylarda hiç gitmez. Bir şey desem ölürsem öleyim der öyle biri. Dedem de çok sigara içtiği için akciğer kanserinden ölmüştü o yüzden içme dedikce kendisi fark etmiyor. Kendi sağlığını düşünmediği halde annemin bulunduğu ortamda da sigara içiyor. Annem astım. Ben de pulmoner hipertansiyon var. Ilaç kullanıyorum. Ben sigara kokusundan dolayı başka odaya geçiyorum annem yanında duruyor astim olduğu halde. bir de babam toplu taşıma da çalışıyor. O yüzden korkuyorum corona virüsü gelirse çoğumuz ölme ihtimali çok yüksek. Önlem alıyor ama yine de bulaşma ihtimalinde hepimizin sonu gelme ihtimali yüksek sadece aile de değil yakın çevrem de hamile olan, sürekli zature olan, şeker hastaları bir sürü var. Endişe ediyorum.
Babam sigara içme dedikce hala içmeye devam ediyor?
4
0
Görüşünü yaz