Karaciğerinizi detoks eden yiyecekler sizin için en uygunu hangisi?

moiiraa
Pancar kökü

Bu düşük değerlenmiş beslenme hazinesi, nihai detoks içeriğidir. Meyve suyu (lif bozulmamış) veya bir çorba olarak tüketildiğinde, pancar vücuda C vitamini yararları sunarak antioksidan olarak işlev görür. Ayrıca safra kanallarını korumaya, safrayı inceltme ve kolayca sindirmeye yardımcı olur.
Sarımsak

Bu, çevresindeki en güçlü karaciğer detoks düzeltmelerinden biridir. Günde sadece bir taze sarımsak kabuğu, karaciğer enzimlerinin toksinleri dışarı atmasını sağlayan yüksek miktarda selenyum nedeniyle karaciğeriniz için mucizeler yaratabilir. Allisin içeriği, kanser olasılığını azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda yağlı karaciğeri yarasada tutar.Potansiyel yeşil sebzeler

Brokoli gibi yeşil sebzeler, yüksek oranda demir, vitamin ve antioksidan içerdikleri için bilinirken; Bununla birlikte, karaciğerin detoksifiye edici enzimler üretmesini ve kendi içinden iyileşmesini sağlayan bir bileşen olan glukozinolat da içerirler. Potansiyel yeşil sebzelerin yanı sıra, yapraklı yeşil sebzeler de karaciğeri detoksifiye etmek için harikadır.

Karahindiba çayı

Bu çay bir anda demlenebilir ve yaprakların, köklerin ve köklerin hepsinin, iltihabi anti-enflamatuar faydaları olan tıbbi özellikleri vardır. Karahindiba çayı doğrudan vücudun safra kanalı üzerinde çalışır ve safra kesesi de dahil olmak üzere vücudun tüm sindirim sistemini kontrol altında tutarak karaciğerin doğal olarak iyileşmesine yardımcı olur.

Çörek otu tohumlarının faydaları

Kabak, susam, chia ve keten tohumlarının faydaları iyi bilinmesine rağmen, genellikle tohum severler tarafından göz ardı edilen bir beslenme merkezi vardır. Çörek otu tohumları, diyetiniz ve beslenmenizdeki tüm farkı yaratabilecek bir dizi yarar içerir.

Hindistan’da popüler olarak kalonji veya kara kimyon tohumu olarak bilinen nigella tohumları nigella sativa bitkisinden gelir. Şiddetle tavsiye edilir çünkü üç faydası vardır – kanser, iltihap önleyici ve parazit önleyici. Anti-kanser özellikleri, mutant hücre çoğalm
Karahindiba çayı
A seç
Pancar kökü
B seç
Çörek otu tohumları
C seç
yeşil sebzeler
D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Karaciğerinizi detoks eden yiyecekler sizin için en uygunu hangisi?
2
1
Görüşünü yaz