10 gün önce

Devlet hastanesinde göğüs hastalıklarına giden var mı?

Muayene ediyor mu doktor? Onu merak ediyorum. Yani sırtımı dinleyip, tansiyon ölçüp, kan oksijen seviyesini ölçüp iyi bir muayene ediyor mu? Yoksa direkt akciğer filmi çekilmesi lazım deyip başından mı saviyor? Akciğer filminin çekilmesi gereken vakalar da olabilir tabi ama doktor buna hiç muayene etmeden karar vermemeli. Daha önce devlet hastanesinde göğüs hastalıklarına giden varsa doktorun nasıl muayene ettiğini anlatabilir mi? Teşekkürler.
Güncellemeler:
10 gün önce
Araştırırken böyle bir bilgi buldum: Akciğerlerle alakalı göğüs ağrılarında ise genellikle nefes alıp vermekle iğne batma hissinde artma, nefes darlığı, öksürük, balgam gibi yakınmalarda eşlik eder. Göğüs bölgesinde hissedilen ağrıların yaklaşık olarak %90’ı kas-iskelet sistemi ile alakalı ağrılardır. Bu tip ağrıların genellikle yeri iyi lokalize edilir ve parmakla tam şurası ağrıyor diye gösterilebilir. Ben yerini direkt gösterebilirim, belki benimki bu tarz bir ağrıdır. Rahatladım biraz..
10 gün önce
Bu arada, eğer normal uzanırken dinlenme halinde, kalp atislariniz başınızda hissediliyorsa, göğsünüzde çok net hissediyorsaniz aort disfonksiyonu olabilirmiş. Bu 3 yıla varan bir sürede sinsice ilerleyerek ani ölüme sebep olabiliyormus. Böyle bir belirti varsa ihmal etmeyin yani, kardiyolojiye gidin..
Devlet hastanesinde göğüs hastalıklarına giden var mı?
10
0
Görüşünü yaz