Kilo almak için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar çok psikolojim bozuldu o kadar zayıfım ki bacaklarım kalın görünsün diye pantolonumun altına birkaç kat tayt giyiyorum insanların dalga geçmesinden sıkıldım gelip aaa çok zayıfsııın demelerinden çok sıkıldım kilo alamıyorum. Bana sağlıklı sağlıksız fark etmez nasıl hızlı kilo alırım yardım edin bacaklarımı gizlemekten yoruldum aynanın karşısına geçip ne kadar çirkin göründüklerini düşünmekten sıkıldım.

1|1
1425

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1425
  • Sağlıklı bir şekilde kilo almanız için.
    Normal öğünlerinizin yanında günlük olarak
    Çikolatalı puding: Bu sayede vücuttaki kan istediği protein ve mineralleri alır. Kilo kaybı yaşayanların günde 3 kez 1 hafta boyunca puding yemesi gerekiyor.
    B. Peynir: 200 kalori bulunuyor.
    Yumurta: Günde 2 yumurta kadınların günlük protein ihtiyacının 4 te 1ini, erkeğin ise 5 te birini karşılar.
    A, D, E ve B vitaminleri içeren yumurtadaki selenyum maddesi, bebeklerde sindirim sorunlarını çözer, yetişkinleri de kansere karşı korur.
    Dondurma :Günde 2 top vanilyalı dondurma yemek, insan vücudunun günlük protein ihtiyacının yüzde 20sini karşılar.
    Salam B vitamini, demir, sodyum ve potasyum deposudur.
    Ekmek yerine mümkünse börek yiyiniz.
    Susam, yoğun yağ içerir. Fazla tüketimi kilo aldırır.
    Muz
    Fıstık ezmesi,
    Patates,
    Fasulye,
    Tereyağı ve zeytinyağı,
    Üzüm ve İncir.
    Egzersiz
    Kilo alma sürecinde yağ alımının engellenmesi ve kas hacminin artırılarak kilo alınması için düzenli
    olarak egzersiz yapılmalıdır. Düzenli egzersiz ve spor metabolizmayı hızlandırır.
    Özellikle kardiyo egzersizleri ve aerobik egzersizleri yapılabilir.
    Ayrıca bisiklet egzersizleri, tempolu yürüyüş, yüzme ve dans gibi egzersizler de yapılabilir.

Metabolizmanızı yavaşlatmak için sürekli olmaksızın hafta içi tüketiniz
    Hazır gıdalar, cips, gofret, çikolata ve bazı kuruyemişler kalori açısından oldukça zengin besinlerdir. Bir avuç badem yemişim, 1 tane gofret yemişim bunda ne var diye düşünmeyin. Uzun vadede bu tür atıştırmalıkların aşırı kiloya yol açtığını da unutmayalım
    Süt İçiniz.
    Büyük bir bardak çikolatalı süt sana yüksek kalori getirecektir.
    Yalnızca süt değil, milkshakeler de, özellikle meyveli olanları yüksek kalori içerirler.
    Gün boyu canın çektikçe bunlardan tüketerek hızla kilo alabilirsiniz.

3|0
    0|0
    • 1gün

Çok teşekkürler tavsiyelerinizi dinleyeceğim.

• 1gün

cok guzel bilgi cok tesekkur ederim bunun disinda genetik se veyahut hastalik varsa napmali

• 1gün

Yok artık naptın sen yazdığın çoğu şey sağlıksız kilo alımına davetiye çıkarır

• Hamur işi ye.

0|0
    0|0
  • Yanliz deģilsin
    Ben de kilo almiyorum doktor desen diyetisyen mama yedim cici bebe spraktin bombax iştah ilaçlari olmadu yaramiyir metabolizma hızlı
    Ama bağzilarina Bombax ve spraktin yarıyor bana yaramadi sen kullan inşallah sana yarar
    Ama almazsan da canini sıkma olmayinca olmuyor

1|1
    0|0
    • 1gün

Teşekkür ederim tavsiyen için. Valla öyle olmuyor ama çok sıkıntı ya yürürken hırkamla backalarımı kapatmaya çalışıyorum sürekli hoş bir durum değil dalga geçmelerinden korkuyorum yine çok sıkıntı yaşadım

• 1gün

Yalnız değilimmmm hajahahsshs

• 1gün

😄😄

• Kişiden kişiye değişen bir şey bu bence bir doktordan falan yardım alabilirsin. Ama benim önerim eğer gerçekten zorluk çekiyosan sağlıksız bir şekilde kilo al ve sonrasında sağlığını koru örneğin; Arkadaşlarınla çıktığında sürekli burger vs ye içecekleri büyük boy iç ve evdede sürekli abur cubur ye tabiki bir yandanda sağlıklı beslen dengeyi korumaya bak bence en etkilisi hamburger.

1|0
    0|0
    • 1gün

Neredeyse her gün dışardan yiyorum ve tabii ki hamburger yiyorum hem de inanır mısın büyük boy yiyorum kafayı yicem

• 1gün

O zaman bu normalin dışında bir şey bence bir doktora görün

• Bende aynı şeyden muzdaribim. Cici bebe, gece yemek yemek vs hiçbirşey fayda etmiyor.2 defa bunun için hastaneye bakıldım ama nafile. Alamıyorum kilo...

1|0
    0|0
    • 1gün

Beni en iyi sen anlarsın :( beraber bir çare bulucazzz

• 1gün

18 senedir bulamadim. Bu saatten sonra ekstra çaba sarfedemem😂takmıyorum artık ben sende alış bence

• 1gün

Nutella candır kızlar 😋

• Hamur işlerini yemekle başlayabilirsin. Kullandığın yan etkisi olan uyku ilacın veya depresan ilacın olsaydı o da kilo yapardı.

1|0
    0|0
    • 1gün

Önerin var mı bu ilaçlar ile ilgili? Yeter ki kilo aldırsın

• 1gün

Ben cedrina isimli uyku hapı kullanıyorum açlık yapıyor. Özellikle iki tane içince kendimi mutfağa atıyorum.

• Kilo almak istyenelr Şu cici bebe süt karisimini gece uyumadan yiyin artik yaaaa

1|0
    0|0
    • 1gün

Onu denedim de işe yaramıyor maalesef

• 1gün

İyi bari :D

• 1gün

Rahat ol😀

• Mass Gainer ve creatine ile 1 ayda 8 kiloya kadar alırsınız

1|0
    0|0
    • 1gün

Çok iyiii çok sağolll

• 1gün

Sen kralsın❤️

• 1gün

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana , umarım bir gün insanlar için , onların ne düşündüğü ne söylediği için değil de kendiniz için böyle kararlar verirsiniz iyi akşamlar 😊

• 1-Karbonhidratli yemekle tüket
    2- sabah aksam yemek ye araliksiz
    3- spor yapiyorsan azalt
    4- meyve sebze baya tüket ozellikle yesil sebzeler turuncu meyveler
    5- erken uyu metobolizman çalışmasın hepsi sana kilo olsun bunlari dene gerisi sen gör 😊😚

0|0
    0|0
  • Eğer kilo almak istiyorsan gece yemek ye mesela yatmadan önce ekmeğini de al ye bişeyler. bir de abur cubur ye. Ha bir de yüz bakımına dikkat et yani kilo alcam derken sivilce dolma.

0|1
    0|0
  • Ben lisede dürüm yemekten duba gibi olmuştum dürüm ye makarna ye devamlı

0|0
    0|0
  • Sipeulina kullan en sağlıklı doğal çözüm 10 tablet her tablet i 1 bardak su ile gün içinde al yemekleri aksatma aktarlarda bulabilirsin..

0|0
    0|0
  • Bir kavanoz nutelle o bitince bir kavanoz fıstık ezmesi
    Doğal olsun istiyosan muz+ süt+ bal + yumurta sarısı karışımı her yemekten önce kahvaltıda dahil iç

0|0
    0|0
  • Ben de alamıyom yav nedense. Yediklerim boya gitti Belli bir yaşıma kadar. Şimdi nereye gidiyor anlamıyorum

0|0
    0|0
    • 1gün

Hahaha ben de boya da gitmiyor 1,58 boyunda 41 kiloda kaldım böyle

• 1gün

Fotoğraf çekinmemmmmm çok çirkin moralim bozuluyo

• 1gün

Ya ben de 1.90 boy 82 kilo felanım. 90 kilo olursam fena olmaz hiç

• Protein ve karbonhidrat al özellikle karbonhidrat yağdan şekerden uzak dur

1|0
    0|0
  • Sana beslenme programı yazıyım ama uygulayacaksın pes etmek yok

0|0
    0|0
  • Keriatin monohidrat hepsiburada var hardline marka tamamen doğaldır işine yarar iştah açar

0|0
    0|0
  • dahiliyecı ile görüştün mü?

1|0
    0|0
    • 1gün

Hiç doktora gitmedim bu konu için

• 1gün

kilo alma zayıflama her zaman dahiliyeciden başlar. Hormonal bir konu ise (örnek troidin çalışma durumu) yapacak çok şey yoktur. Çok çalışırsa kilo alamazsın az çalışırsa kilo veremezsin

• Hamurlu yemekler , yağlı , kızarma şeyler, ekmek bol bol yemekte

0|0
    0|0
  • gece yatmadan yemek ye

1|0
    0|0
    • 1gün

Hep yiyorum hem de masaya bir oturuyorum abartmıyorum 2 saat 2.5 saat yiyorum resmen ve sonra yatıp uyuyorum ama asla kilo falan yok

• 1gün

Baya yiyorum hatta şimdi gidip tekrar yicem acıktım

• 1gün

bol ekmek princ plavi ye

• Bir diyetisyene başvurmalısın.

1|0
    0|0
  • boyun kilon kaç?

0|0
    0|0
  • Acıl bir diyetistene başvur

1|0
    0|0
  • Gece gec satlerde yemek ye , hareketsiz yaşa

0|0
    0|0
  • Yüzündemi kötümü zayifliktan

0|0
    0|0
  • Bcaa kullan

0|0
    0|0
  • Of of 😑

0|0
    0|0
  • 40 kg civarında isen mutlaka dokrota git

0|0
    0|0
  • Gormeden bilemeyikkine

0|0
    0|0
  • Her gün sütle cicibebe ye hemen aldırıyor :)

0|0
    0|0
  • Geceleri ekmek arası ekmek ye

0|0
    0|0
  • Ekmek ye bol bol

0|0
    0|0
    • 1gün

Hem de ne yiyorum bir görsen arkadaşlarım çok şikayetçi benden kilo almıyorum diye

• Kiloyu kas kütlesi olarak almazsan kalıcı olmaz.

0|0
    0|0
  • Horbilayf dene kisa surwde care bulursun

0|0
    0|0
  • Ekmek makarna pilav ye

0|0
    0|0
  • Balık hapi

0|0
    0|0
  • yatmadan ye