Halsizlik, nefes darlığının sebebi nedir?

dünden beri yorgun hissediyorum geçmeyen bir yorgunluk var üstümde ne kadar uyusam da uykumu alamıyorum. bugün sırtımda ağrı, göğüs aramda ağrı hissettim ve nefesim daraldı. hıçkırık, öksürük, mide bulantısı da var internette okudum kalp krizi sebepleriymiş. sizce neden?

0|2
13

En İyi Erkek Görüşü

• Geçmiş olsun. kansızlık olabilir.
    Halsizlik, enerji eksikliği,
    Nefes darlığı
    Baş dönmesi, çarpıntı
    Tat alamama,
    Kulak çınlaması,
    Soluk ten
    Kansızlık için
    1-Tüm fasulye çeşitleri, demir açısından zengin yiyeceklerdir. Ancak fasulyeyi pişirmeden önce bazı işlemleri
    yapmak gerekir.
    Bir gece öncesinden fasulyeyi ılık suya ıslatıp, içerdiği fitik asit miktarını düşürebilirsiniz.
    Soya fasulyesi, en fazla demir içeren fasulye çeşididir. Bir fincan haşlanmış soya fasulyesi yemek, günlük
    ihtiyacınız olan mineralin yarısını karşılar
    2. Tam tahıllı ekmek, vücudun kansızlık ile savaşmasını sağlayan demir kaynaklarından biridir
    3. Yulaf ezmesi demir oranı yüksek bir besindir. Ancak demir emilimini engelleyen fitik asit de içerir.
    Demir ile zenginleştirilmiş Yulaf ezmesi satın alarak, tüketebilirsiniz
    4. Kırmızı Et, vücut tarafından daha kolay emilebilen demir içerir. Dana karaciğeri gibi sakatatlar yemek ise,
    vücudunuza daha fazla demir ve B vitamini girmesini sağlar ve kansızlık sorununa iyi gelir.
    Dana ciğerinde günlük ihtiyaç duyulan demir ve B-12 vitamininden çok daha fazlası vardır
    5. Yumurta, antioksidan ve protein kaynağı gıdalardan biridir ve kansızlık sorunu olan kişilerde vitamin kaybını
    önler. Az kalorili bir yiyecek olması nedeniyle, gönül rahatlığıyla tüketilebilir
    6. Bamya suyu kaynatıp içilecek. Anemi hastalarını şifa bulması için bamya suyunun tercih edildiğini biliyor musunuz?
    Bu bitki içerisinde bulunan kan üreme hücreleri sayesinde kansızlık diye bir sorun kalmıyor.
    7. Ispanak ve kabuğu soyulmuş kereviz kaynatılarak sabah aç karnına akşama yemekten önce yarımşar litre suyunu içiniz.
    Yarım fincan ıspanak yemek, günlük ihtiyacınız olan demirin 3.2 mg'lık kısmını karşılar.
    Zayıf bir bünyeye sahipseniz; marul, Kereviz , brokoli, gibi yeşil yapraklı sebzeler de yiyebilirsiniz
    8. Domates, Nar
    Pancar yemek, kansızlık ile mücadele etmenin en doğal yollarından biridir.
    UZAK DURULACAK: Çay ve kahve gibi kafeinli içecekler, demir emilimini zorlaştırır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

02
  • Kalp falan değil yaşadığın şey tamamen strese bağlı

0|0
    0|0
  • Havadan havadan

0|0