Kan bağışı yapıyor musunuz?

Unutmayın kan bağışı hayat kurtarır.. Hiç kan bağışı yaptınız mı?

0|3
85130

En İyi Erkek Görüşleri

• 5 yıl boyunca periyodik olarak sürekli kan bağışı yaptım. Aynı zamanda hastane de kan bekleyen bir çok kişiye kan verdim radyodan haber alıp. Daha sonrasında Kızılay tarafından hediyeye layık görüldüm.
    1 adet siyah renk Kızılay Tshirti
    1 Adet Kızılay Tükenmez kalem
    1 Koli Kızılay Meyveli soda
    1 Karton kek
    1 adet teşekkür yazılı plaket.
    Hâlâ düzenli kan bağışı yapmaya devam ediyorum

Teşekkürler

3|0
    0|1

En İyi Kız Görüşleri

• Yaptım 1 ay önce ardından mesaj geldi 3 kişinin hayatını kurtardınız diye

1|1
    0|0
  • Evet ♥ kan bağışı hayat kurtarır

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

83128
  • Maalesef, İlaç kullandıpım için veremiyorum. Ama seneye gönüllü hemşire olarak çalışmak istiyorum

1|0
    0|0
  • Genelde uykusuz kaldığım için almıyorlar ama yapmaya çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet yapıyorum. Hatta hediye verdiler 😇.

1|0
    0|0
  • Yapıyorum. Bir dahaki bağışım 19 Şubat'ta 😊

1|2
    0|0
  • Kan bağışı hayat kurtarır, sadece kan bağışı olarak bakmayın. Beyaz kan bağışında da ciddi anlamda büyük eksiklik var. Trombosit ihtiyacı çok üst seviyelerde ama kimsenin trombosit bağışının ne olduğundan haberi dahi yok, bu büyük eksiklik

1|0
    1|0
  • 1 bağış 3 farklı kişiye gidiyor.
    ben askerden önce düzenli yapıyordum askerden sonra yapmadım aslında merkeze denk gelmiyorum hiç. özelliklede gidip yapmıyorum gelsem yaparım ama.

1|0
    0|0
  • Yaptim, ama 1 kere. Onda da, herkes islem bitip normal ayaga kalkip giderken benim basim donmeye başladı, orda birine ben iyi hissetmiyorum dedim. 15 dakika 2-3 kisi benimle ilgilendi duzelene kadar.
    Bir daha vermedim..

1|0
    0|0
  • Bir kez yaptım o da askerde. Daha da yapmam. Sağlık sistemine de güvenim yok. Adalet sistemine de. Zamanında verilen kanların israile nasıl yollandığını gördük izledik. Milletin bir kanı kaldı almadıkları onuda verecek halimiz yok.

1|0
    0|1
  • hayırı yapmam ama kimse yanlış anlamasın biilyorum hata vucuttan kırlı kanı alabılıyor * ben kan vermem hayatta... ama kişi zor durumdaysa belli olmaz , ama ailem konu olursa sonuna kadar veririm

1|0
    0|0
  • Yapmayı çok istedim ama sağlık sorunlarını nedeniyle kan bağışı yapmam yasak. Yapanlardan Allah razı olsun. Kan bağışı sayesinde hayatım kurtuldu. Kimin kanı bilmiyorum ama bana hayat oldu.

2|0
    0|0
  • Rahatsız olduğum için hiç yapamadım, herhangi bir rahatsızlığı olmayan arkadaşlarımızın mutlaka yapması gerekir.

1|0
    0|0
  • Yapmıyorum. çünkü bağış yaptığım kanlar ücretli satılıyor ben ücretli satılan şey için kan vermeem sonuçta hayat kurtarıyorum bunun karşılığı ücret olmaz.

1|0
    0|0
  • Hayır yapmıyorum çünkü kansızımm doktora gittim bu yüzden

1|1
    0|0
  • Yapmak istiyorum ama kilo sınırı var galiba. Alacaklarını sanmıyorum

1|1
    0|0
  • Evet kendimin de zamanında böyle bir sorunu olduğu için ve kanım zor bulunduğu için 😅

1|1
    0|0
  • Evet kan değerlerim çok yüksekti 4 kez verdim bu yıl
    Ama 4. Sü beni mahvetti normal seviyeye gelmişken hekim verme dediği halde dinlemedim ve cezasını çektim...

2|0
    0|0
  • Hayır, kilo problemim olduğu için kan bağışında bulunamıyorum ne yazık ki.

1|1
    0|0
  • Yapıyordum uç, dört defa yaptım ama en son yapacakken geçmişte kullandığım şeyler yüzünden almayınca oradaki doktor vermez oldum.

1|0
    0|0
  • Kan bağışı yapmayı istemiyor değilim bazen ama, düzenli kan vermediğimizde kanda fazlalık oluşup baş dönmesi gibi şeylere yol açıyormuş

6 ayda bir vermek gerekiyormuş

1|0
    0|0
  • Hayir ama birgun iyilesirsem ins yapicam ki zaten benim kanimda zor bulunuyor😄

1|0
    0|0
  • İhtiyaca dayalı olduğunda, doğrudan hastaneye giderek kan veriyorum. Bağış yapmıyorum.

1|0
    0|0
  • Bana bagis yapcak lazim cok kansizim nasi veriyim olmayan kani.. keske verebilsem.

1|0
    0|0
  • Hastalığımdan dolayı hiç yapamadım. Ama çok istiyorum...

1|0
    1|0
  • 3 ayda bir yapıyorum. geçende mesaj geldi 15 gün önce vermiştim kan sahibine bağışlandı diye cok güzel bişi karşılıksız yapılan herşey güzel

1|0
    0|0
  • Son 5 yıldır yapmıyorum ama daha önce çok sayıda kan bağışı yaptım. Hala kızılaydan özel günler için mesajlar geliyor.

1|0
    0|0
  • Herzaman yaparım, gerek Kızılay a gerekse sıcak kan tarzında kan bağışı yaparım. Tekrar kan vermek için sms gelmesini beklliyorum Kızılay dan.

1|0
    0|0
  • Yapmıyorum birilerine bedava bilet vermek yani birileri derken yönetime bedava bilet vermek yok ya daha neler hep biz veriyoruz

1|0
    0|0
  • Bir kerr yaptim.. 12 kisi gittik mahalleden bir ablamiz kalp ameliyati olvakti sansima icindeki ph onemliymis benimki tuttu. Kadinin torunu beni ne zaman nerde gorse bu olayi soler

1|0
    0|0
  • Evet gönüllü donörünün. Kızılay’a bağışlıyorum. Bunun haricinde ihtiyacı olana da acizane yetişebildiniz kadar vermeye gayret ediyorum. Tabii süre dolmuşsa

1|0
    0|0
  • Yaparim ama sadece ve sadece acil anonsu duydugumda.. kanim biraz nadir oldugu icin ha deyince bulunamayabilir diye direkt olarak gidip ihtiyaci olan kisiye taze taze bagista bulunuyorum :)) hoş , gerci bir keresinde anons duyup gittigimde hasta yakinlari beni direkt azarlayip kotu davranmislardi.. neden daha once gelmedin demislerdi.. tesekkur bile etmemislerdi , kapak olmustum , verdigim kanla rezil olmak ehehe :) ara sira olabiliyor boyle seyler ama kan bagisi hayat kurtarir.. cok ciddi kan kaybeden hastalar olabiliyor bazen..

1|0
    0|0
  • Kanım olsa yaparım ama kendi kanım kendime yetmiyor :(

1|0
    0|0
  • yapmıyorum. gerek olursa, acil bişey olursa gider veririm.

1|0
    0|0
  • ilk defa yaptım iğne büyük ama en fazla 6dk sürüyor hem hücreler yenileniyor hemde yararlı faydası çok. TürkKızılayı

1|0
    0|0
  • Valla 18 olum da yapıcam diyodum 18 oldum bir ameliyat tan dolayı Ekim ayına kadar veremiyorum yoksa bayılıyorum kan vermeye

1|0
    0|0
  • Yapmadım çünkü kanım yeterince düşük, bana zor yetiyor 😊

1|0
    0|0
  • Bağışlamıyorum kan tutuyor, zaten kansızlık var bende alamazlar yani..

1|0
    0|0
  • Bir kere vermek istemiştim almadılar ne düşüneceğimi bilemedim 😅

1|0
    0|0
  • düzenli kan bağışı yapıyorum nasip olursa yarın kök hücre bağışı yapıcam

1|0
    0|0
  • Kan bağışı yapıyor musunuz?

1|0
    0|0
  • Evet yaptıM bir kaç kez hatta bir defasında ameliyathane de kan verdim hastaya direk naklettiler 🙄🤔

1|0
    0|0
  • Hayır, fazla olan varsa banada versin, kan hapı kullanmaktan kurtulayım.

1|0
    0|0
  • Nırmal ka bağışı yapıyorum ama kök hücre bağışı yapmak için fırsat kolluyorum. En kısa sürede onu yapacağım.

1|0
    0|0
  • 0rh+ ve a+ kan grubu arkadaşlar kesinlikle yapın😄diğerleri yapmasa da olur😏

1|0
    0|0
  • Bir kere yaptım sonrasında vermeye birkaç defa gittim ama alınmadı ben de bir daha gitmedim.

1|0
    0|0
  • Her sabah beleş soda halley yemek için damarımda kan kalmadı sjssj

1|0
    0|0
  • Ne yazık ki yapamıyorum.14 yaşımda iken sarılık geçirdim. Bu yüzden kan almıyorlar benden. Çok isterdim kan bağışı yapmayı

1|0
    0|0
  • Kan tutuyor ve kan değerlerim çok düşük olduğu için veremiyorum

1|0
    0|0
  • En son geçen yıl yapmıştım. Bundan sonra da yapmam zor çok kansızım

1|0
    0|0
  • Yapamıyorum ben ama yapanlardan alıyorum Allah razı olsun..

1|1
    0|0
  • Yapmıyorum hiç yapmadım da. Çünkü kansızlık var bende.

1|0
    0|0
Daha Fazla
161
Yükleniyor...