Kahrolası migren sorunsalı?

Bildiğim her şeyi yapmama rağmen, denememe rağmen bu kahrolası ağrıdan kurtulamıyorum. Önerisi olan varsa iyi geleceğini düşündüğü, söylesin lütfen. Bu nasıl ağrı ya... Şu an bu telefona bakmak bile öldürüyor beni.

0|1
54

En İyi Erkek Görüşleri

• Benimde çok sık migrenim tutuyor, ama 30 dakikada geçirebiliyorum ancak. Kafamı buz gibi su ile yıkayıp sessiz bir ortama geçip uzanıyorum, hiç kımıldamadan gözlerimi kapatıp öyle bir dinleniyorum, ilk 5-10 dakika o sessizliğin içinde beynimin içini patlayacakmış gibi hissediyorum ama 10 dakika sonra azalıyor, 30 -40 dakika sonra da kendime geliyorum, yavaşça kalkıp işime gücüme bakıyorum fakat ani hareketlerden kaçmak gerek, sarsıntılardan, yüksek sesten kaçın. Sonra geçer ama hafif ağrı kalıyor hissedilmeyecek kadar.

0|0
    0|0
    • Buz gibi suyla yıkadım az evvel başımı. Evim kapkaranlık. Oldukça sessiz. Dünden beri atağım tutmuş durumda. İlaçlarım da fayda etmiyor. Korkunç.

• Geçmezse ensendeyim, hadi kal sağlıcakla ☺️

En İyi Kız Görüşleri

• Bendede migren var bazen karanlikta kalmak gerekiyor ya evde gunes gozluguyle bile dolastigim olmustur. Turk kahvesi yapip fincana en son bir kac damla limon sıkarsan biraz rahatlatiyor. Bende agir kokular arttiriyor ama mentol rahatlatiyor. Sakaklara vicks bile surebilirsin. Belki faydasini gorursun

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Geçmiş olsun
    Migren belirtileri;
    Kafa zonklaması
    Mide bulantısı
    Kusma
    Uyuşma
    Karıncalanma
    Baş dönmesi
    Işığa, sese ve kokuya karşı hassasiyet
    2-72 saat arası süren ağrı

migren için
    Nane yağı taşıyan kremlerin haricen ağrıyan yere sürülmesi artrit ve diğer kas ve kemik rahatsızlıklarında ağrının hafifletilmesi için yararlı oluyor. Burada hem ağrı uyarısını hafifleterek ve hem de lokal olarak kan akımının hızlanması suretiyle ağrı hissinin dağılmasını sağlıyor. Tıbbi nane yağı, haricen uygulandığında artrit ve kas ağrılarının yanı sıra migren şikayetlerini de azaltır. Nane yağının koklanması ise migren tipi ağrıların ve tansiyona bağlı baş ağrılarının hafifletilmesinde etkili olarak, ağrı kesici ilaç gereksinimini en aza indirir. Bu tip ağrılarda, koklamanın yanı sıra
    Alın ve şakakların nane yağı ile ovulması da daha iyi bir etki sağlar.

BİBERİYE ÇAYI: Baş ağrıları üzerinde olumlu etkileri olan biberiye çayı için,
    25 gram biberiye bir litre su kaynamış suya atılarak yaklaşık olarak 10 dakika süreyle demlenir ve migren nöbeti sırasında soğuk olarak tüketilir.

KEKİK ÇAYI: Kekikte ağrı kesici özellikli bir bitkidir. Bir bardak kaynatılmış suya bir tutam kadar kekik koyulup 10 dakika dinlendirilerek, ağrı oluştuğunda içilir.

Bir bardak taze sıkılmış limon suyuna 2 çay kaşığı pembe Himalaya tuz koyun ve iyice karıştırın.
    Daha sonra normal su ile daha büyük bir kase içine çözelti olacak şekilde ekleyin.
    İyice karıştırın ve sonra bir kerede için. Tadı iyi değil ama bunu içtikten hemen sonra baş ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.
    ve ya
    Malzemeler;
    5 adet kereviz sapı
    1 adet lime (yeşil limon)
    1 adet salatalık
    3-4 bardak ıspanak
    1 kök zencefilin yarısı
    1 su bardağı maydanoz
    2 adet elma
    Hazırlanışı;
    Hepsini blenderdan geçirin ve maksimum fayda için taze taze için.
    https://www.youtube.com/watch?v=JHrUW5t6sxs

1|0
    0|0
  • Tıpta migrenin kesin tedavisi yok, ömür boyu ilaç kullanacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Migreks +etol fort kesiyor ağrıyı yoksa kafamı duvarlara vurup parçalayasım geliyor

0|0
    0|0
    • Avmigran migreks ve daha bilmem ne ilaçlar... fayda etmiyor. Zaten zehirlenmişliğim var bu ilaçlar yüzünden. Doktorum kullanmamı yasaklayıp beni ölüme terk etti gibi. Duvarlara vurmak işe yaramıyor. Denedim.

• geçmiş olsun

• Advil her ağiriya iyi geliyor

0|2
    0|0
  • Çikolatadan uzak durun tetikliyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...