#KIZGİBİ

Regl dönemlerinde neden tatlı isteği tavan yapar?

Kadınların bir çoğu zaten tatlıyı ve çikolatayı çok seviyor ama regl dönemlerinde neden bir tatlı krizine giriliyor?Gerçekten bunun belirli bir sebebi,açıklaması tam nedir?Yada sizin fikriniz nedir?
Güncellemeler:
Not: Hormonlarla alakalı olduğunu biliyoruz cahil değilim,değiliz,lütfen belirtmeyin:)

0|0
153

En İyi Kız Görüşü

• cahil olmadığını biliyorum ama ;

östrojen hormonu regl döneminde vücutta azalır.ve östrojen hormonu kadınlarda uyarıcıdır.ve östrojenin azalmasıyla kan şekeri düşme eğilimi olur.aynı şekilde magnezyum eksikliğide şeker ihtiyacı doğurur.

vücut neye ihtiyaç duyarsa canın da onu çeker.

2|0
    0|0
    • Yok ben sadece hormonlarla alakalı diyip geçenler için eklemiştim.Teşekkür ederim,Ben dönemden önce yani başlarında yükseliyor diye biliyordum ama sanırım sonrasında oluyor bu.Bilgiler için ve ciddi cevap için teşekkürler

• rica ederim.

aslında tatlı krizleri PMS (adet öncesi semptomları) ye girer.östrojen o dönemde azalma gösterir çünkü.ama magnezyum kanla birlikte azalma gösterir.dolayısıyla adet öncesinde başlayıp azalarak adet bitimine kadar tatlı yeme ihtiyacı duyulur.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• bence kan kaybedıyosunuz kan sekerı dusuyo o yuzden tatlı krızı gelıyo bence.bıde cok duygusal oluyoruz hemen kusuyoruz ılgı beklıyoruz hemewn kırılıyoruz yanı anlayacagın hormon dgsıklıgınden dolayı

0|1
    0|0
  • ne hormonu yahu. regli döneminde kan kaybediliyor. bu da halsizlik yapıyor. halsizliği en iyi geçiren şey ise glikoz yani şeker, tatlı, çikolata...

0|0
    0|0
  • napıcan nedenini boşver. sevgilinin adet döneminde ver çikolatayı ver gofreti kurtul dırdırından işte :)))

1|0
    0|0
  • tamamen hormonlar ve hormonların kan şekeri üzerindeki etkisiyle alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • Hormonlarla alakalı olduğunu biliyorsun cahil değilsin.

0|0
    0|0
  • Kan azalınca kandaki şeker oranı da düşüyor olabilir

0|0
    0|0
  • Tatlıyı sevmeyen varmı

0|0
    0|0
  • yıllardır çözemediğim soru neden?

0|0
    0|0
  • Bende olmuyor öyle birşey.

0|0
    0|0
  • Kan şekeri düşüyor çünkü.

0|0
    0|0
  • Hormonlar işte.

0|0
    0|0
  • hormonlarla ilgili canım

0|0
    0|0
  • Kan sekerimiz düşüyor sadece çikolata değil tatlı şeyler bdjshdksbfkd

0|0
    0|0
  • Kan şekerinin düşüşüne bağlı olarak vücudun şeker ihtiyacının ortaya çıkmasına dayanarak tatlı istediği kuvvetlenebiliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kan şekerin düşer ondan tabikii

0|0
    0|0
  • Tatlı krizi aslında tamamen kimyasal süreçlerin doğurduğu bir olay. Şurada güzel bir yazı var, okumanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kan da glikoz vardır ve vücut glikoz kaybedince şeker e ihtiyac duyguklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...