Bölgesel Fazlalıklar için En Etkili Yöntem: Liposuction

Yabababadu

Son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan ve popülaritesi her geçen gün biraz daha artan liposuction uygulaması, aslında, diyet programı ve hareket fazlalığıyla azalma göstermeyen bölgelerdeki yağların alınmasıdır. Özellikle son dönemde liposuction teknolojisine artan talebin yoğun olduğunu belirten Op.Dr. Leyla Arvas, sonuç alınan bir prosedür olduğunu belirtiyor.

Liposuction Nedir, Kimlere Uygulanır?

Spor ve diyet ile giderilemeyen bölgesel yağların alınarak vücudun tekrar şekillenmesini sağlayan bir işlemdir liposuction. Çoğu kişi tarafından yağ aldırma işlemi olarak da bilinen liposuctionın yapılması için belirli özelliklerin bulunması gerekiyor. Öncelikle liposuction yaptıracak kişinin çok fazla kilosunun olmasını tercih etmiyoruz.

Fazla yağlanma yaşayan kişilerin öncelikle beslenmelerine dikkat ederek zayıflamalarını öneriyoruz. Çünkü liposuction zayıflama yöntemlerinden biri olarak değerlendirilmiyor.

Yağ aldırma işleminde kişinin cilt elastikiyetinin sıkı olması bizim için oldukça önemli. Selülit görünümünün olmamasını da liposuction yaptıracak hastalarımızda tercih ediyoruz. Dirençli yağların alınmasından sonra boşalan bölgelerde cildin gevşeyip sarkmaması için aradığımız kriterlerden biri aslında.

Liposuction olacak hastanın sigara kullanmaması ve ciddi bir hastalığının olmaması aradığımız özelliklerden diğerleridir.

Bölgesel Fazlalıklar için En Etkili Yöntem: Liposuction

Liposuction Kalıcı Bir İşlem Mi?

Liposuction hayatına ve sağlığına dikkat eden, hareketli, sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip kişilerin vücudunda daha olumlu ve kalıcı sonuçlar gösteriyor.

Yağ aldırma işlemi genel olarak hayatının bir evresinde sağlıklı beslenmeyen ve hareketten uzak bireyler üzerinde yapılıyor. Ne yazık ki günümüzdeki paketli atıştırmalıklar bölgesel yağlanmalarda kalıcılığa sebep oluyor.

Liposuction prosedürü yapıldıktan sonra yağlanmaya sebep olacak besinler tüketilirse, spor ve egzersiz yapılmazsa kalıcılığı hakkında kesin bir şey söylemek mümkün olmaz. Bu şekilde liposuctionun kalıcı bir çözüm olacağını söyleyemeyiz. Ancak kilo kontrolünüzü sağladığınız takdirde uzun süren kalıcı etkilerini görmeniz ve uzun vadede memnuniyetiniz gerçekleşir.

Hangi Bölgelerden Yağ Alımı Yapılabilir?

Liposuction ile yağ alımı yapılan bölgeler vücut bütünlüğünü bozan ve çıkıntı oluşturarak şekilsizliğe neden olan fazla yağ birikmelerinin olduğu bölgelerdir. Göbek ve bel çevresi, kol üstü ve kol altı, sırt, bacak, uyluk ve diz kapağı, boyun ve gıdı, kalça bölgeleri ile erkeklerde meme bölgesi en fazla yağ alımı yapılan liposuction alanlarıdır.

Bölgesel Fazlalıklar için En Etkili Yöntem: Liposuction

Yağ Aldırma Prosedürü Nasıl Uygulanır?

Liposuction yani yağ aldırma prosedürü, cilt içine bir-iki milimetre kesilerden vücut içine sokulan kanül adı verilen çok ince boruların da yardımıyla yağ dokusunun vakumlanıp emilmesiyle vücut dışına çıkarılması işlemidir.

Liposuctionda kanüllerin bölgedeki stratejik konumu şekil verilmesi açısından önemlidir. Aspirasyon işlemi bittikten sonra atılan tek dikişlerin erimesiyle beraber izlerde herhangi bir kalıcılık olmuyor. Gergin ve sıkı bir cilde sahip hasta operasyondan çok daha iyi sonuçlar alıyor. Burada cildimize bakmanın önemini aslında tekrar görüyoruz. Yıllar boyu su ve nemden beslenmiş, egzersizle cilt kalitesi artmış bir cilde uygulanan liposuctionda, sonuçlar da son derece tatminkar oluyor.

Yağ aldırmada kanüllerden vakumlama tekniğiyle yağ hücreleri dışarı çıkarılıyor. Operasyondan önce hastanın genel anestezi ile uyutulması sağlanıyor. Hastanın bölgesel fazlalıklarından kolay ve konforlu bir şekilde uzaklaştırıldığı operasyon sonrasında doktor tavsiyelerine uymak da önem taşıyor.

Bir liposuction seansında yaklaşık olarak 3 ile 4 kilogram yağ vakumlandığını belirten Op. Dr. Leyla Arvas, nu yağın insan vücudunda bulunan saf yağ olduğunu ve vücutta 5 ile 6 kilograma denk geldiğini belirtiyor. Tek seans liposuctionda bir ve birden fazla bölgeden yağ alımı yapılabildiğini belirten ARVAS, aynı bölgeden yeniden işlem yapılması gerektiğinde bekleme süresinin en az 40 gün olması gerektiğinin altını çiziyor.

Bölgesel Fazlalıklar için En Etkili Yöntem: Liposuction

Yağ Aldırma Sonrasında Neler Yapılmalı?

Doktorun tavsiye edeceği korsenin en az 15 gün boyunca aksatılmadan giyilmesi gerekiyor. Bu korse yağ alınan bölgeyi sıkılaşmasını ve şeklini korumasını sağlıyor. Ayrıca sıkılaşan bölgede ödem oluşumu da engellenmiş oluyor. Hastadan alınan yağ oranına göre hekimin de tavsiye edeceği korse çeşidi farklılık gösteriyor. Genel olarak bir yağ aldırma operasyonunda korse kullanımı 4 ile 8 hafta arasında değişiyor.

Yağ aldırma prosedüründen sonra sürekli olarak yatmak toparlanmanızı engelliyor. Bu bakımdan operasyondan birkaç saat sonra yavaş yavaş kalkmanızı ve yürümenizi, 2-3 gün sonra günlük işlerinizi ağır olmamak koşulu ile yapılmasını öneriyorum. Ortalama bir ay her gün yaptığınız rutin egzersizleri yapmanızda bir sakınca olmuyor.

Liposuction (yağ aldırma) hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.drleylaarvas.com

Op. Dr. Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi
Op. Dr. Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi
Bölgesel Fazlalıklar için En Etkili Yöntem: Liposuction
1
3
Görüşünü yaz
3Kız Görüşü
1Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • hayribey49

  Estetiği hiç bir zaman doğru bulmadım bugüne kadar ve yinede doğru bulmuyorum en güzeli doğal olarak rejim yapmak diyet yapıp kilo vermek. Emeğine sağlık 👍

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

30
 • darkleyl96

  Güzelmiş

  Yorumla
 • serendipçesw

  Bence estetiğe başvurmadan sporla şekillenmeliyiz

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Offendedbutterfly

  Estetiğe başvurmak yerine boğaz tutmak daha iyi

  Yorumla

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...