Meditasyon Nasıl Yapılır?


Sahaja Yoga Meditasyon Nedir?

Her insanın içinde, doğuştan var olan, özel bir enerji bulunur. Doğduğumuz andan itibaren içimizde var olan bu saf enerji, içimizde çok özel bir sistemi harekete geçirerek özümüzde var olan neşeyi, şefkati, samimiyet, affedicilik, sevgi ve bir çok pozitif kaliteyi yaşamamızı sağlar. Bu konumda kendimizi tıpkı bebekler gibi huzurlu ve mutlu hissederiz. Ancak büyüyüp hayatın içine girmeye başladıkça, aslında bize ait olmayan stres, korku ve endişeyi öğrendikçe ve bunları normal olarak kabul ettiğimizde, zaman içinde benliğimizi saran tüm olumsuzluklar iç sistemizi bloke eder. Böylelikle içimizdeki enerjimiz (Kundalini) çalışamaz hale gelir.

Sahaja Meditasyon'da amaç; bize ait olan ve bizim için çalışması gereken kundalini enerjimizin ve hassas sistemimizin düzenli olarak tekrar çalışmasını sağlamaktır. Bu tamamen yaşayan bir süreçtir. Tüm sistemi ve enerjinizi hissedebilirsiniz.

Bu sistemi savunma mekanizmanızın bir bölümü olarak da düşünebilirsiniz, sistem çalışmadığında stres ve diğer keyfinizi kaçıran unsurlar çok rahat bir şekilde hayatınıza girip yerleşebilir.
İçsel sisteminiz çalışmaya başladığında size ait olmayan her birikinti Sahaj (kendiliğinden) olarak sisteminizden dışarı doğru itilir.

Ve hayatınızda sevgi, neşe ve şevkate daha fazla yer kalır. Eğer Sahaja Meditasyona ilgi duyarsanız Youtube kanalımı şurdan takip edebilirsiniz. Sahaja Meditasyon Youtube kanalı

Sevgiler.

#sahajameditasyon


5|1
2954

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 28

Erkekler Ne Diyor 53

Yükleniyor...