SAÇ BAKIM

ELİDOR

Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?

Biz kızlara ne engel olabilir ki? 🤔 Hemen “işte bu!” dediğin şıkkı seç, engellerin üstesinden gelmenin yolunu yorumlarda konuşalım...
  • Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?Her kafadan bir ses çıkıp bizim adımıza kararlar alınması
    A seç
  • Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?Kariyer hedeflerimizin küçümsenmesi
    B seç
  • Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?En neşeli kahkahalarımızın “elalem ne der” diye kısıtlanması
    C seç
  • Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?Saç modellerimize bile çok dikkat çeker diye karışılması
    D seç
  • Sence hangisi biz kızların hayatı istediğimiz gibi yaşamamıza engel oluyor?Hayallerimize hep imkansızmış gibi bakılması
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

5|11
485417

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 485

• Kariyer hedeflerimizin küçümsenmesi. Böylece bizi sindirmek ve erkek eline mahkum yapmak istiyorlar.

16|5
    0|6
  • Hayallerimize hep imkansızmış gibi bakılması küçük görülmesi...

6|2
    0|3
  • Uzun ve sarı saç dikkat çekiyor diye kestir demişlerdi...

4|3
    1|2
  • Hedeflerimizin onune engeller konmasi.

3|4
    0|1
  • hayallerimize imkansız olarak bakılması uyuz ediyor haricinde elalem ne der diye yaşayan biri değilim özgür ruhluyum adıma kimse kararlar alamaz benim aldığım kararlara uyabilirler :D

6|4
    0|2
  • Kariyer hedeflerimizin küçümsenmesi veya ileride evlilik, çocuk derken devam ettirilemez düşüncesi beni sinirlendiriyor. Sanki evlenen kadın dünyadan kopacak gibi bir algı var.

5|4
    1|2
  • genelde türk toplumunda malesef böyle birşey var erkek çocuklar ebebeyinler tarafından daha rahat ve cesaretli yetiştiriyor ama kız çocuklarımız daha narin ve cesaretsiz sen kızsın hayırcılık var ve aileler kız çocukları hakkinda birazdaha sıkı tutum içine girip yönlerdirmeye kalkıyorlar sonuç pasif kişilkler kendine gücenmeyen bugünün bayanları bence kızda erkekde daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmeli diye düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • Her kafadan bir ses çıkıyorsa ve benim adıma kararlar veriliyorsa deli olurum. Benim hayatım, benim kararlarım kimsenin sorgulama hakkı yok. :)

3|3
    0|2
  • Öncelikle engelleri önemlilik ölçülerine göre sıralamak ve sırasıyla çözumlemek. Domino tasları gibi düşünün çözüm buldukca , digerleri de sırayla kendiliğinden çözülür. Sorunların oluşmasın da her ne kadar cevrenin etkisi var ise de onay veren biziz. ..

0|0
    0|0
  • Hayalleri sen kurunca mırın kırın ama bir erkek aynı hayali kuruyorsa peşinden git deniyor erkek evlilik için kriterlerini sayınca o da haklı bir kere evleniyor ama sen sayınca kocayı bulmuşsun işte daha ne istiyorsun deniliyor.
    Hayallerinizden özgürlüğünüzden asla vazgeçmememiz dileğiyle kadınlar günümüz kutlu olsun hep güçlü kalalım

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kadin oldugumuz icin herseyi yapamacagimizin soylenmesi.. Iste tam da bu nokta da yapamazsinndenilen ne warsa yaptim.. Teşekkürler.. Basarilarima katkida bulunan tüm hayircilara we elalem ne dercilere ♡♡♡☆☆☆☆☆

0|0
    0|0
  • Ben size söyleyeyim, her ortamda sürekli olarak üstü kapalı ya da aççık aççık tacize uğramak sürekkli. Burada da yok mu? Var. Bişi yapılıyor mu bilemiyoruz. Ben sürekli birilerini şikayet ediyorum umarım en azından profilleri siliniyordur.

0|0
    0|0
  • Çünkü artık insanların şunu yapma sen kızsın bunu yapma sen kızsın demelerinden sıkıldım insanların bencilliklerinden yoruldum ben kadınım ve herkes gibi bende bu dünyaya bir kere geldim ve istediğimi yaparım benim hayatım benim sorumluluğumda şu elalemlerden asırı sıkıldım artık 👍

2|1
    0|0
  • Benim adıma Kararları alıp sanki ben onları uygulamak zorundaymışım gibi empoze etmeye çalışmak bende de tam tersi tepiyor herkes sağdan gidiyor diye ben sağdan gitmek zorunda değilim.. uyumsuz deyip dışlanılmaya kadar gidiyor. umurumda mı hayır😄 yoksa ben ben olmam herkes kendi işine bakmalı🤷🏻‍♀️

0|0
    0|0
  • biz kendimiziz.
    bunlarin olmasina izin verenlerde biziz.
    yok demesin kimse. Kadinlarin en buyuk dusmani yine kadinlardir.
    Eger kadinlar birlik olup bazi seyleri degistirmek isteselerdi bu dunyada hickimse onlara engel olamazdi.
    Ama bazilarimiz cok erkek meraklisi ya da beyinleri yikanmis.

1|0
    0|0
  • Yok efendim sen kızsın motor süremezsin demişlerdi. Aldım da sürüyorumda biri daha ağzını açsa patlatıcam en sonunda ha erke ha kız sürmüş şu motoru ne var ya-hu

1|0
    0|0
  • Her kafadan bir ses.. Sen yapamazsın.. Senin cüdden ne ki.. Tekrar düşün vs vs.. En büyük engelim etrafımda olan gram yararları dokunmayan düşüncelerime yapmak isteyipte yapamadıklarıma bir laf ile onurumu gururumu ayaklar altına alan insanlarla çevrili olması.

2|0
    0|0
  • hepsi ver her şeyimize karışılması ve bunun kız erkek olsun herkes tarafından kabul görür olması
    mesela dur oğlum gece vakti nereye gidiyorsun ablan da gelsin seninle lafı ne kadar garip geliyor değilmi uzaklarda aramaya gerek yok herkes aşağılıyor buna sesimizi çıkarmaya çalıştığımızda erkekler kahleye bile almıyor herkes diğer kadınlar olarak düşünüyor kendi evindeki kızı eşi ablası kardeşi olarak düşünmüyor malesef

1|0
    0|0
  • Tüm kızlar eğitimini iyi tamamlayıp, kendi ayaklarının üstünde özgürce durabileceği bir iş edinmeli. Ne olursa olsun. Yeter ki kendi parasını kendi kazansın. Böylece hayallerine adım adım kendi gücüyle yaklaşabilir. Anne, baba ya da kocaya el açmak kadar kötü bir şey yok.
    Kız çocuklarınızı okutun. Ve kızlar; okula gidiyorum deyip arkadaşlarınızla boş boş kafede laklak yapmayın. Okuldan çıkın öyle yapın ne yapacaksanız.

1|1
    0|0
  • Kariyer dedim
    Aynı şeyi isteyenler bile diğerine yapıyolar bunu. Ya da istediğini elde edemeyen arkasından gelenin yoluna taş koyma peşinde.. Böyle oldu mu da hırs yapıyorum. Gönül isterdi ki birleştirici olmak.

1|0
    0|0
  • En nefret ettiğim şey, başkasının benim adıma karar alması ve bana sorma ihtiyacı duymaması.
    Ne kadar kalıpçılık tan nefret etsem ve özgür ruhlu olsam da, belli bir yerde insan tıkanıyor.
    Ama medcezir gibi oluyor duygular,..

0|1
    0|0
  • Gülerken elalem ne der zihniyetiyle kahkahalarımızın kısıtlanması pardonda sizene yaaani sizeneee istersem bağırırım istersem haykırırım sizene şu yobaz zihniyetinizden bir vazgeçin artık daa

0|0
    0|0
  • Yaşam tarzımızın , enerjimizin sadece cinsiyetimiz yüzünden yargılanması.. Kısıtlanmamız, özgürlüğümüze ket vurulması..
    Kadın olduğumuz için araba kullanmamıza bile olumsuz bakılması, beceriksiz olduğumuzun düşünülmesi..
    Kariyer hedeflerimizin ve ideallerimizin küçümsenmesi..

0|0
    0|0
  • Hicbiri kadina engel olacak kadar guclu degil bana gore. Milletin ne dediginden size ne? Sey seviyesi cok iyi ya kim ne dusunur umrunda olmuyor, ciddiye bile almiyorsun insanlarin tutarsizligini. Bu levela gelin kizlar. Cok guzel bir durum 💕💕🦋

0|0
    0|0
  • Ailenin bizim yerimize geleceğimizi etkileyecek kararlar alıp uygulaması
    Örnek: okuldan almak, erken yaşta evlendirmek, tek başına bir şeyler yapmasına izin vermeyip öz güvensiz ve çekingen bir birey olmasına neden olmak..

0|0
    0|0
  • Herkes her şeyi biliyor sanki... Bir şey dediğim zaman herkes on farklı şey söylüyor. Hayır bunu sadece erkekler değil, maalesef biz kızlarda yapıyor. Doğru ya da yanlış, en fazla nacikçe uyarın. Fazlası hoş değil

0|0
    0|0
  • Hicbiri 😂 kendimi bu toplumda gayet hür görüyorum. Istedigimi de yapiyorum. Ailemde destekliyor. Nedir bu kizlarin ay aman eziliyoruz tripleri anlamadim ki.. türkiye de yasamak kadinlar icin gercekten zor herhalde..

0|0
    0|0
  • Hiçbiri benım adıma kimse karar alamaz kimse hedeflerımı küçümsiyemez kendımı asla kısıtlamam sacıma kimse karısamaz hayallerım kimseyı ilgılendırmez anlatmamda zaten (yazık diger kızlara😜)

1|0
    0|0
  • Insanlara, erkek olsun olmasın mahkum olamamamız bizim elimizde kısıtlansakta kısıtlanamasakta
    Kendimizi kurtarmak zorundayız ilerde kendi çocuklarımız bizim gibi baskı altinda büyümemesi için
    Herkes istediğini yapmakta özgür olsun..

0|0
    0|0
  • Küçük bir yerde yaşıyorum kardeşimin adının ilk harfini helyumlu bir balon olarak almıştım dışarıda Boomerang yaptım ve komşumuz anneme “A kim sevgilimi var sizin kızın ayıp ya “demiş

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    455

Erkekler Ne Diyor 417

• Maddi özgürlüğü olan, zorluklar karşısında yılmayan ve en önemlisi bir erkeğin koruyucu kanatlarına ihtiyaç duymayan kadın özgürce yaşar.

7|1
    0|1
  • Bu tamamen sizin suçunuz çünkü çocuklarınızı böyle yetiştiriyorsunuz. Erkek yapar bey olur kız yapar laf olur. Kadın erkek diye değilde insan olarak bakarsak olaya aslında kadınlar insan biz erkeklerde insan ogluyuz söz ve karar sizde olsa hayat daha güzel olur aslında.

2|1
    0|0
    • Öncelikle ; bizim suçumuz değil çünkü bizim çocuklarımız yok. Sonrasında da emin ol bunu bile kadınlara yüklüyorsun ama bunun farkında değilsin. Bu tamamen toplumsal tabu olmuş bunu yıkmak için dünyadaki bütün kadınların bir araya gelmesi gerekir ki bu çok ütopik. Sana bir konuda hak veriyorum, anneler çocuğunu bilinçli yetiştirmeli

• @leylailemecnun123123 senin çocuğunun olmaması kadınların çocukları yetiştirdiğini değiştirmez tabi ki insan kendini geliştirmeli lakin herşey evde başlar daha güzel bir dünya için kadınların daha bilinçli çocuklar yetiştirmesi lazım.

• Öyleyse sizin suçunuz deyip genelleyemezsin. Teşekkürler.

• Hedeflerine engeller koyulması, bir kahkahaya bile elalem ne der vs denilmesi.

Esas problem bence kızların heveslerinin kırılması. Heves bükücü bir toplumuz maalesef, özellikler kızlar bundan daha çok etkileniyor. Heves kırılınca, istek ve kendine olan güvende gidiyor.

İstenilen şey değil, başkalarının istediği bir şeye dönüşüyor kız burada.

0|0
    0|0
  • Zaten bu memlekette sizin adınıza neredeyse bir tek siz karar veremiyorsunuz da, sizden başka herkes karar verebiliyor sanki. Bu tür düşünceler neredeyse kadınların günlük yaşamlarının her evresinde mevcut. İçinden geçen bir kıyafeti/İstediğini giyemez. Giymeye kalksa bile-istisnalar hariç-buna önce kendisi karşı çıkar. Çünkü öyle alıştırılmış. Annesi abisi ablası derken babaya sıra gelmez. Bu böyle uzaaar gider.

0|0
    0|0
  • Sadece inanç , insanın dünden bugüne hayallerine olan inancı , bizi bu raddelere kadar getirdi
    Bugünü onların hayallerine olan inançlarına borçluyuz

1|0
    0|0
  • Ozgur kadin =ozgur erkek evet ozgurluk ugruna milyonlarca insanin can verdigi bir olgu bir deger elde edildiginde yasamanin anlami olabilen cok buyuk bir deger fakat bunu kisiye indirgedigimizde insana ve topluma verebilecegi zarar hic kimsenin tahmin edemeyecegi kadar buyuk sonu ve siniri olmayan bireysel ozgurluk kisinin yok olmasinin bir numarali sebebidir kadin = erkek

0|0
    0|0
  • ASlında hepsi o konuya müdahil * esas olarak moda nedeni ile saçları istediği gibi yapamamak yüzünden kendini istediği gibi yaşamadığı tavrını gösterir..

0|1
    0|0
  • Yorumlarda @GingerLady arkadaşımız demek istediğimi yazmış aslında. aslında şıkların hepsi doğru yanıt. ama bende katılmıyorum kadınların kısıtlanmasına. bu kadar kısıtlanmasa eminim birçok şeye kadın eli değerdi. bir çoğu şey de farklı bakış açıları olurdu. herkes yapmıyor bu yanlışı ama çoğu böyle. ha bazıları da önünde engel yokken kendileri engel oluyor. hep cahillikten

2|0
    0|0
  • Kadınlar hep bir cinsel obje olarak görüldügü icin korunması gereken bir obje olarak görülür aslında kadın yaratıcının erkek milletine verdigi en en güzel hediyedir ve kadına ta cocuk yaştan beri karışılır yok şöyle otur yok sen kızsın yok nereye gidiceksin yok yok yok say say bitmez ve kadın yalan makinesine dönüsür aslında kadını rahat bırakırsanız kendisini bulur ve gercekten olması gereken şeyi olur KADIN olmayı

0|0
    0|0
  • Kızların hayatı istedikleri gibi yaşamalarına engel olacak herhangi bir durum yok. Yaşamak istedikleri hayatın gerekleri olan sorumluluklarına ve sonuçlarına katlanabilecek cesareti olduğunda istedikleri hayatı yaşayabilirler.

0|0
    0|0
  • 3 çocukla kariyer yapan kadın görmedim ben. Çalışmak ayrıda kariyer hayal kadınlar içn tabii çocuk yapmıyorsa ayrı buda dişiliğin reddi olur ama. Zaten hepiniz bir çocuk doğurduktan sonra anaçlaşırsınız.

0|0
    2|0
  • Hayallere imkansızmış gibi bakılması kişiyi hedeflerden uzaklaştırır. Bu yüzden hayallere hiçbir zaman imkansız bakış açısıyla bakılmaması gerekir. Ne olursa olsun, bir adım bile atıldığında bir sonraki adımı da düşünerek yılmadan ilerlemek gerek. :)

0|0
    0|0
  • Bence kendi kendinizi siz engelliyorsunuz. şu an birçok imkan var. İmkansızı da başarırsınız, elalem ne der düşüncesini de aşarsınız takmazsınız. Ayaklarının üstünde duran kültürlü bilgili kadınlar var tanıdıklarım hayatlarında engel yok böyle basit şeyler yok.

0|0
    0|0
  • Hocam şöyle bir husus var feministliği falan bir kenara atıyorum şu anda olay şu ki her şey akılda bitiyor. Genel konuşuyorum tabi erkek kadın hepsinin arasında iyi düşünen zihinler vardır. Ancak toplum biraz yozlaşmış olmasından dolaylıdır ki kendi seçimlerimiz bile önceden planlamış. bu biraz flsefi tarafı tabi ama

0|0
    0|0
  • genelde yetişilen ataerkil toplumun baskıları ve kadınlar adına alınan kararlar... sen kız aklına buna karışma , elinin hamuruyla ne işin varmış onunla falan gibi söylemleri içten içe büyüten bir toplumdan kaynaklı sanırım. bunu şimdilik dışa vuramasalarda ileride ne yaparlar bilmiyorum :/

0|0
    0|0
  • şimdiye kadar hangi modeli denediysem bune diyenler oldu ve hala oluyor erkek olmama rağmen ben bunlarla karşılaşı yorsam siz düşünün gerisini artık insan ların içine değil tipine kıyafetine işte saçına başına bakarat aaaaamaaaan buda hayırlı biri olsa böyle saç bırakmazda şöyle giyinmezde falan filan bende karşı çıkıyorum elimden geldiği kadar

0|0
    0|0
  • Evrensel değerler ve doğrular milyonlarca bilim ile ilmin bilgi birikiminin deneyimi ile ortaya çıkmış doğrulardır! Ve bu doğruları ilke edinip, seçtiğin hedefe kim ne derse desin, yoluna çıkan engelleri aşmak için var gücünle hırsla bir bir yıkarak devam edeceksin!!!

1|0
    0|0
  • Nasipten ötesi de berisi de yoktur. Herşey istediğimiz gibi gitmiyor. Herşeyin en hayırlısı olsun, olana da Allah gönlümüzü razı etsin demekten başka ne gelir.

1|0
    0|0
  • Kızlara sormadan fikirlerini düşüncelerini almadan onların hakkında bir takım kararların alınması kadın ülkenin direğidir onurudur saygısıdır anasıdır babasıdır her şey iyidir

1|0
    0|0
  • Burası Avrupa Değil burdaki insanlar dar görüşlü maalesef yapabilecek en güzel şey Arkadaşlarınızla doyasına bokunu çıkartın eğlencenin , hiçbirşeye aldırış etmeden

3|0
    0|0
  • Sizi engelleyen bir şey yok günümüzde. Ne istiyorsanız yapın. Kim karışacak bir kaç kişi dışında? İstersen git atomu parçala bir yere monte et. Kime ne? banane?

0|0
    0|0
  • Türkiye'de kadınlar hep hor görülüyor. Sadece erkekler tarafından değil, hemcinslerince bile bir küçük görme anlayışı var. Erkekler de zaten yukarıdan bakıyor genelde. Bu da onların kendilerine olan güvenlerinin sarsılmasına ve kendilerini geliştirmelerine engel olmasına sebep oluyor diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Küçük büyük olarak belirtmişler... Yani kedi fare meselesi. çözüm hem zor hem kolay... Bence hedefe ulaşmam için gerekeni biliyorsun...

0|0
    0|0
  • Babalar, abiler, ablalar , halalar, teyzeler , yengeler kısaca dünya size karşı be kızlar

Daha iyi daha özgür bir yaşam istiyorsanız bunu kimsenin size vermesini beklemeyin... Gidin alın onu!

0|0
    0|0
  • Çar, 07 Mar 00:07
    kadınların istediği gibi yaşamasına engel olan baskı ve cinsiyetçi ayrımcılıktır.

Bir kadının vücudu ne babasına ne eşine ne annesine nede bir başkasına ait değildir, bir kadının kalbine sahip oluna bilir lakin vücut ona ait ne giymek isterse giyer kimse şort giydi diye mırıldanma hakkına sahip değildir. Kimse biraz açık giyindi diye bir kadına tecavüz edemez, tacizde bulanamaz. Kadının saçından bacağından tahrik olanlar gözlerini yumsun kadınların saçlarını ve bedenlerini, beyinlerini özgür bırakın çünkü her kadın da biz erkekler gibi bir bireydir Korkmadan KADIN, HANIMEFENDİ diyin Bayan kelimesini kullanmayınız Kadınlar kadınlarımız demişti büyük şair Nazım Hikmet öpülesi elleriyle anamız bacımız yoldaşımız hepinize sonsuz hürmetler..

1|0
    0|0
  • şu kadınları bir rahat bırakın istedikleri gibi yaşasınlar hani onlarında normal sıradan birer insan olduğunu bilelim

1|0
    0|0
  • ataerkil aile yapısında çocuğun kabiliyet ve isteği değilde ailenin hayalini kurduğu mesleği seçmesi basklanır. her aile çocuğum dr. olsın derken çocuk ressam olmak ister. çocugun değil ailenin isediği olunca başarısılık.

1|0
    0|0
  • elalem ne der kelimesi kadınları kısıtladı için birazcık değil hatta baya payı olduğunu düşünüyorum türban takıyorlar ama bişiy değişiyoırmu tabikide hayır başörtüsü bir kadını namuslu göstermez iyi akşamlar

0|0
    1|0
  • Maalesef özellikle bu durumla karşılaştığımız ülkemizde kadına gösterilen saygı ve hakları olan seçimlerin kısıtlanması, kadının bir obje gibi görülmesinden ötürü bu durumdalar

2|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    387

Benzer Benceler

Yükleniyor...