SAÇ BAKIM

ELİDOR

Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?

Cumartesi akşamı için hazırlanmaya sabahtan başlayan kaç kişiyiz?
  • Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?15-20 dakikada hazırım!
    A seç
  • Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?Nerden baksan 2 saat: Saçım çabuk yağlandığı için hep sıfırdan başlamak zorundayım.
    B seç
  • Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?Öylesine hızlı hızlı yapıp çıkıyorum ama özel durumlarda kuaför şart!
    C seç
  • Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?İstediğiniz kadar zaman verin kuaförden çıkmış gibi yapamam.
    D seç
  • Saçlarını yapmak için ne kadar zamana ihtiyacın var?Kuru şampuanla saçlarım sadece 1 dakikada kuaförden çıkmış gibi canlı ve hacimli!
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

22|26
310223

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 310

• Saçlarım gür ve uzun olmasına rağmen kuru şampuan kullandığım zaman farkı görebiliyorum. Acil bir işim olduğunda kuru şampuan kullanıyorum ve memnunum. Gerçi Elidor'un bütün serisinden memnunum saçımı yıpratmayan tek şampuan tesekkurler😀

13|1
    26|18
  • Uğraşıyorum, istediğim şekli veriyorum sonra bir bakıyorum yarım saat içinde kendinden geçmiş. Bu yüzden ne yaparsam yapayım kuaförden çıkmış gibi olması imkansız.

8|1
    7|9
  • Şekillendirmek 10 dakika ama bunun duşu var, kurutması var derken 1 saat saçla uğraşıyorum diyebilirim. Kışın neyse de yazın bir de sürekli terden sönükleşiyor. Sinir oluyorum.

7|2
    5|6
  • Elidorun kokusuna bayılıyorum ya, kendi saçlarımı öpesim falan geliyor asdfgh

19|14
    24|17
  • Saçlarımı yapmam çok zaman almıyor ama yağlı olduğu için ha yapmışım ha yapmamışım, hemen sönüyor :/

O yüzden evden çıkmadan hemen önce hızlıca yapıyorum ki gün içinde beni ne kadar götürürse..

5|3
    5|5
  • kabaran saçlarım var. Nerden baksan 2 saat sürüyor. .

16|3
    5|2
  • Akşam için hazırlanmaya sabahtan başlayan insan evladı ben oluyorum :) Bir türlü istediğim şekli almayan inatçı saçlarım var.

2|2
    4|0
  • Bazen 5 dakika... bazen de çok özel bir yere gidiyorsam dalgalı ya da düz yapacaksam 30-35 dakika..

0|0
    3|1
  • Benim sacim dogustan yapili :D

1|0
    0|0
  • Kemoterapi sonrası saçlarımı döküldü. Şimdi 5-6 cm filan oldular ama aynaya baktığımda kendimi tekrar kadın gibi görmeyi gerçekten çok özledim.

Şampuan kullanmıyorum. Evde hazırladığım organik bir karışımla saçlarımı yıkıyorum. Uzasınlar da bakarız elidor :))

5|2
    1|0
  • Ben ince telli dolayısıyla çabuk yağlanan yağlı saçlara sahibim ve cok uzun zamandır elidor kuru şampuan kullanıyorum. Uzun zamandır kullandığıma göre de demek ki memnunum 😂

3|2
    21|14
    • gerçekten işe yarıyo mu? yani duş almışsın gibi oluyo mu?

• Bence eniyisi doğal sabunlar

• @Recik sabun kullaninca sertlesir kurur sac ya acilmiyo sonra o sac erkeklerin saci kisa oluyo belki onlarda olurda uzun sacta dusunemiyorum

• Belki bir okuyan olurda fayda m dokunur şu ara moda olan kopuksuz şampuan bir çok ağır kimyasal içeriyor normal sampuanlardan çok daha zararlı ve gamze eksi bir videosunda şundan bahsetti normalar de saçı kendi rengi ancak aylar öncesinden kalan boyayi dahi kopuksuz şampuan akitmis ayrıca saç kremi saç ucu içindir dibine gelmesi uzun saça zarar

0|0
    0|0
  • Evden çıkmadan önce 15 dakikada başörtümü yapıyorum.
    Kuru ya da ıslak şampuana da hiç ihtiyacım kalmıyor :))

Ama evdeysem saçımı yapmak 10 dk'mı alıyor. Çünkü ıslak saçımı fönle kurutunca fön çekmiş gibi oluyor ve 4 gün boyunca hiç bozulmuyor.
    Saçlarımı sık yıkamadığım için de çabuk yağlanmıyor.
    Sık yıkanan saç çabuk yağlanır çünkü.

1|0
    1|0
  • Saçlarım cansız ve ince telli olduğu için çok dökülüyor bu yüzden de seyrek. Bundan dolayı duşa girmeden önce duştayken ve çıktıktan sonra olmak üzere her evre de ayrı özenli davranmak zorundayım bir sürü ürün kullanıyorum yıpranmasın dökülmesin birazda onarılsın diye o yüzden çok vaktimi alıyor malesef. Bide çıkınca nazikçe kurutması ve şekillendirmek var tabi seyrekliğinden dolayı çok yapışıyor haim vermem gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Aslına bakarsanız kıvırcık saçlara sahibim. Bu artı bir avantaj oluyor aslında yıka köpük sür ve çık :) ya da topla bir şeyle tuttur çık :) Pratik :)

0|0
    1|0
  • Saçlarım yağlandığı için değil ama kıvırcık oldukları için yaklaşık 2 saate ihtiyacım var, düzgün durmaları için mutlaka yıkayıp kurutmam gerekiyor. Elidor'un buna bir çözümü var mı acaba?

0|0
    1|0
  • Saçlarım dalgalı , kıvırcık yani , epey bir zamanımı alıyor diyebilirim , inatlaşıyor benimle bazen , bazende çok güzel bukleler oluyor , genelde inatlaşır

0|0
    0|0
  • yagli oldugu icin her gun yikiyorum. kuru sampuan da bir günlük saca sikinca güzel duruyo (abartmayin pisinden olmuş saca kullanılmaz) ama benim içime sinmiyo. yika kurut 1 saat surer sonra üstten üstten duzlestiririm 10 dk en fazla.

0|0
    0|0
  • saçlarım çabuk yağlanıyor saat kaçta. isim varsa ya da buluşmam varsa ona göre saçlarımı yıkarım kurutur tararım. yani çok nadir düz yaparım. değişiklik olsun diye. işte kıyafet bakarım. uyumlu giyinir bide. yüzüme hafif bakarım. aynada işte sonrada çıkarım. en fazla 1 saat olabilir hesaplamadım yani. işte

0|0
    0|0
  • Şampuan olarak Ekidor kullanıyorum ama kuru şampuanlarını kullanmayı tercih etmiyorum. Keşke parabensiz serisini genişletseler biraz, Parabensiz saç bakım maskesi var mı? Görmedim hiç, olsa çok iyi olur. Başka markaların maskelerini alıyorum.

0|0
    0|0
  • Mutlaka yıkamalıym saçlarımı, yağlı bir yapısı var. O yüzden yıkama tarama kurutma şekil verme nerden baksan 2 saate yaklaşır. O yüzden B şıkkı 😒😒😒

1|1
    0|0
  • Banyodan sonra sadece taramam yeterli. Doğal halini çok seviyorum. Sadece çok özel zamanlarda kuaföre giderim.

0|0
    0|0
  • Saçlarım düz ve normal telli, tek sorunum yağlı saç. Eğer özel bir yere gideceksem 2 saate kadar sürebiliyor ama normal günlerde Elidor saç spreyini kullanıyorum ve çıkıyorum. Kokusu harika.

0|0
    0|0
  • saça çabuk şekil vermekte zorlananlara zararı minimum olan jöleler öneririm. hem saçı besler, yumuşatır bide şekil vermek kolaylaşır..

0|0
    0|0
  • Yıkamak kurutmak ve taramak bir insanın ortalama ne kadar vaktini alıyorsa benim de o kadar vaktimi alıyor 😊çünkü üşengeçlik bunu gerektirir 🤔👍🏻

0|0
    1|0
  • Saçlarım çabuk yağlandığı için duş almadan çıkmıyorum. Ama saçlarm yapısı gereği fönlü gibi dümdüz olduğundan ihtiyaç duymuyorum şekil vermeye. Kurutup çıkıyorum.

0|0
    0|1
  • Kendim hazirlanirim eger vaktim yoksa fön cektiririm o sirada makyajimi yaparim kuru sampuan kullanmama gerek yok saclarim yagli degil ve duzenli dus alirim 😂

0|0
    0|0
  • hiçbirine oy veremiycem çünkü ne 15 dakika sürüyor ne de 2 saat, düzleştirirsem bir 30-40 dk arası düzleştirmezsem taramadan çıkarım elimi sürmem yani

0|0
    0|0
  • Doğuştan dalgalı ama yinede her seferinde rahatsız eden birşey oluyor buda vaktimi alıyor.

Ayrıca duştan sonra nerden baksanız 15 dk kurutmakla geçiyor. Elektrik faturası tavan yaptı..

1|0
    0|0
  • Birisiyle buluşmaya gidicek olsam bile en ama en fazla 10 dakika vaktimi alır , saçım zaten her türlü şekle çabuk girer ve 2-3 gün kalır.

1|0
    1|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    280

Erkekler Ne Diyor 223

• erkek olarak

uyandığım da arkamda oluşan kırıklıklara biraz su döküp bekletiyorum. düzeliyorlar. fön kullanmıyorum. ellerim iş görüyor. ve dağınık saça sahibim. arada bir oynuyorum.

0|0
    0|0
  • Saçların genetik olduğunu biliyorum.
    Saçlarımın yoğunluğuna göre dökülme söz konusu,
    Fakat kellik problemi yok. Zaten babamın genlerinden aldığım saçlarım var.
    Uzmana göstermiştim. Bir kökten 3-4 saç çıkıyormuş sanırsam. Yahut ben öyle hatırlıyorum. Saçlarımın dökülmesini daha da azaltabilir miyim?

1|0
    1|0
  • Saç ve sakalıma çok fazla özen gösteriyorum. Kendi saçımı kendim yaptığım için ortalama 15 -20 dakka ve bazen de takıntı haline getirince bozup bozup baştan yapınca çok daha fazla zamanımı alıyor.

4|0
    2|7
  • Elidoru bende kullaniyorum ve cok memnunum kokusu da guzel fiyati da guzel ama 😊 zaten baska sampuanda kullanamiyorum head & shoulders kullandim bir kac kere duzguncene yikamiyor bile clear kullandim guzel ama naneli oldugu icin cok yakiyor sonra baktim ki elidor iyiymis hep onu kullaniyorum

0|1
    0|0
  • Erkeklerin saçlarını yapması maksimum 1 dakika sürse de benim ne yazık ki kıvırcık saçlarla başım dertte :) yıkadıktan sonra kabarıyor, o yüzden bayağı vakit geçiriyorum ayna karşısında.

0|1
    0|0
  • Duruma göre değişir saçlarımın yağlanmaya başladığını hisettiğim andaı önce yıkayıp daha sonra şekle sokmaya başlarım yaklaşık 15-20 dakika sürer, onun dışında 5 dakika yeterli.

0|0
    0|0
  • saçlarımın doğal güzelliği ve parlaklığı vardır hani pek uğraşmam tabi bazı özel durumlarda belki kuaföre giderim ama onada doğal olması konusunda baskı yaparım 😎

0|0
    0|0
  • Valla hiç uğraşmıyorum banyodan çıktığımda kurularım zaten yıllardır şekil verdiğimden elle anında şekil alır fön falan kullanmam önleri arkayı kaldır üstü valan öyle kirpi gibi değil normal hacimli şekilde sakallafı düzel sadece banyodan sonra yaparım hafif kuruladıktan sonra çok ıslakta olmucak normal nemli görsen daha iyi anlarsın neyse 😅

0|0
    0|1
  • 0|1
    0|0
  • Saçlarıma önem veriyorum valla kim ne derse desin. Yıkaması, kurutması, şekillendirmesi derken iki saatimi alır. Gerçi bu yağlı saç yapısı nasıl düzelir bilmiyorum ama geçirecek bir şey varsa onu da deneyelim.

0|0
    0|0
  • ben hergün yıkıyordum, sonra biryerde bunun saça zarar verdigini okudum. yaglanma sürecini bozuyormuş, daha çabuk yaglanmasını saglıyormuş. artık 2-3 günde bir yıkamaya çalışıyorum ama 1. gün sonunda saçım çok yaglanıyor. ne önerirsiniz

0|0
    0|1
    • o degilde sırf bayanlara yapılmış bir gönderiye neden kendi sıkıntımı yazdıysam:D
      ayrıca elidor kullanıyorum, niye erkekler için şampuan yapılmıyor. clear ve head sacıma iyi gelmyor.

• @esin7 kuru şampuanı birileri daha yazmış, ilk defa duyuyorum :)

• bu son 2 senedir Türkiyede yaygin olarak kullanilmaya baslandi ama cogu kisi bilmiyo pek yani yeni duyman gayet normal :)) @jokerhahaha

• Evet kızlar,

Ahenkle dans eden saçlara kavuşmak için, ELİDOR'u tercih edin.

ELİDOR, Kızların yeni kurtarıcısı

0|0
    1|2
  • erkekler heralde en fazla 30 dakıkadır diye dunmekle beraber benimkisi bazen 5 dakıka bazende 25 dakıka buluyor o gunun onemine göre :)

1|0
    0|0
  • Lanet olsun ya saçlarim dogustan hazir , hic hazirlamiyorum belki 10 sn oda aynaya bakmak icin 😂

1|0
    0|0
  • Yıkama ve kurutma sonrası oluşturma 10-15 dk yetiyor.

1|0
    0|0
  • Buraya girince site komple değişiyor ( Renk olarak )

Bu arada Pembeli şampuanınızı severek kullanıyorum. Kokusu çok güzel.

Saçıma ayırdığım süre ise Maks 10 dk.

0|1
    0|0
  • 3 gün uğraşıyorum 3 tel saçım var az oldukları için özen göstermek gerekiyor :)

0|0
    0|0
  • elidor ile saçlarımı yıkayıp ardından fön çektigimde hiç zorlanmadan istedigim şekli verebiliyorum

0|0
    0|0
  • 10 dakika yeterli, çok ekstrem bir gece için ise kuaför. O da bir yarım saati alır tabi.

0|0
    0|0
  • Valla bunu kız arkadaşıma sormam lazım. Benim komple hazırlanmam 3 dakika sürmezken onun sadece saçını yapması 3 saat. Bir de baksan ne değişti diye hiçbir şey. Hep aynı pırasa saçları :)

0|0
    0|0
  • Evden çıkmadan ayna karşısına geçip elimle sağa sola karıştırıyorum, bitti hazırım :D

1|1
    0|0
  • O değil de benim saçlarım çok dağınık duruyor. Dalgalı ve uzun. Bir türlü şekil almıyor. Düz olması ya da kolay şekil alması için ne yapmamı önerirsiniz?

0|0
    0|0
  • 2,5 saat uzun sacliyim. kurutmasi falan zor oluyor. Islam sacla ciksam by havada beyin felci geciririm.

0|0
    0|0
  • Zamanım yok..

Sabah kalkıp direkt kapıdan çıkıyorum..

0|1
    0|0
  • 30 Sn bile fazla çünkü saçlarım kısa... Uzun saç sevmem...

0|0
    0|0
  • Çok zorlanıyorum inanın, saçları yandan mi yoksa arkadan mı tarayıp toplasam diye..
    son bırak dağınık kalsin diyorum..

0|0
    0|0
  • İşsiz güçsüz çok insan var herhalde, bütün bir günü hazırlanmaya harcamak nasıl bir zaman bolluğudur...

0|0
    0|0
  • valla ben genelde saçlarımı kısa tutuyorum o yüzden sadece kurutmak yeterli oluyor :) dalgalı saçlarım var ve pek uğraşmak istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Valla arkadaki kıvrığa ve uyurken kabaran yerleri toplam 3-4 saat buluyor elle düzeltiyom bide jel fön su yok

0|0
    0|0
  • En az 13-15 dakikamı alıyor.
    Kurutmak ve şekillendirici ile işimin bitmesi.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    193
Yükleniyor...