Saçlarınıza nasıl bakım uyguluyorsunuz?

Özellikle uzun saç kullanan kızların saçlarına ne gibi bakım uyguladıklarını sormak istiyorum çünkü benim saçlarım belimi geçiyo, kalçama geliyo. Saçımı daha önce sarıya yakın bir renge boyattım ve kısa süre sonra tekrar siyaha boyattım. Şu anda sarılar tekrar gün yüzüne çıkmaya başladığı için tekrar siyaha boyatmam gerekicek. Saçlarım çok zor açıldığı için sadece saç açıcı kullandım, çok faydasını gördüğüm için devam ediyorum. Çok sık şampuan değiştirmiyorum, değiştirdiğim zaman bir süre saçlarımda etkisini göremediğim için uzun süredir saçıma uygun bir şampuan (Elseve) kullanıyorum. Saçlarımın uçlarına doğru çok kırık var ve yıprandığı için kestirmek istiyorum. Saçlarıma sık işlem uygulamıyorum. Ayda yılda bir düzleştiririm. Zaten çok hafif dalgalı olduğu için hemen düzleşiyo. Saçlarımı çok kısa kestirmek istemiyorum çünkü daha sonra pişman oluyorum ama kısa kestirip en başından beri bakım uygulasam daha mı iyi olur bilmiyorum. Yoksa saçlarımı bir iki karış kadar (el boyunda) kestirsem ve bakım yapmaya başlasam yine sağlıklı şekilde uzar mı bilmiyorum. bir daha uzun süre boyatmayı düşünmüyorum ama kesinlikle kestirmeyi düşünüyorum. Daha önce kısa da kullandım uzun da. Normalde saça göre değişkenlik gösterse de genel anlamda kısa saçın da uzun saçın da bakımı zordur. Bu zamana kadar hiç güvendiğim bir ürün olmadığı için saçıma uygulamaktan kaçındım. Güvenerek kullandığınız ürünleri benimle paylaşabilirsiniz. Buraya kadar okuduysanız kesimle ilgili bana bikaç fikir de verebilirsiniz. Daha önce saçını boyatmış olanlar bana boyalı saçlar için kullandıkları ürünlerden bahsederlerse çok iyi olur. Görüşlerinizi ve tüyolarınızı bekliyorum. 🌸
Saçlarınıza nasıl bakım uyguluyorsunuz?
0
5
Görüşünü yaz