SAÇ BAKIM

Elidor

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!

Merhaba kızlar,

Saç sorunlarıyla mücadele etmek için, bir süredir tecrübe ettiğim ve faydasını gördüğüm doğal maske tariflerini paylaşıyorum. Bu konuda sizlerden de çok güzel dönüşler alınca ve devam niteliğinde bir Bence hazırladım. Umarım dener ve faydasını görürsünüz.

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!

Hadi başlayalım!

Süt ve bal maskesi

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!

Süt ve bal maskesi nemini kaybetmiş, cansız saçlar için birebir. Üstelik yapması da çok kolay olduğu için haftada 1 veya 2 kere uygulamayı tercih ediyorum.

Uygulanışı ise şöyle; birkaç yemek kaşığı ılık sütle macun kıvamına gelmesini sağlayacak miktarda balı karıştırıyorum. Saçlarıma uçlarından başlayarak yedirdikten sonra 20 dakika kadar bekletiyor ve saçlarımı yıkıyorum. Canlı saçlara kavuşmak için bu maskeyi, saç problemlerine karşı ile etkili bir şampuan ile birlikte uyguladığınızdan emin olun.

Muz ve yoğurt

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!

Muz, nem kazandırma konusunda mucizevi bir meyve. Yoğurt ile birlikte vitamin ve mineral deposuna dönüştüğünden, saçlarınıza inanılmaz bir canlılık katıyor.

Uygulayışım ise şöyle; olgun bir muzla bir kaşık yoğurt ile ezerek karıştırıyorum. Maskeyi saçlarıma sürdükten sonra yarım saat bekletiyorum sonrasında da soğuk suyla duruluyorum. Ayda bir bile yapsanız sonuç alacağınız çok güzel bir maske.

Yumurta ve limon maskesi

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!

Yumurta, kokusu sebebiyle maskelerde tercih sebebim olmasa da bu maskeden aldığım sonuç, yumurta kokusunu katlanılabilir kıldı. Yumurta önemli vitamin ve amino asitlerin güçlü bir kaynağı olduğundan saç problemlerini gidermek adına çok faydalı. Canlı saçlar için de limon ile birlikte kullanıldığında hem kokusu hafifliyor, hem saçlarınızı yıkadıktan sonra derinlemesine temizlendiğini hissediyorsunuz.

Bu maskeyi de şöyle uyguluyorum; yumurta akını ve yarım limonun suyunu karıştırıyorum. Saçlarıma dipten, uca uyguluyor ve yarım saat beklettikten sonra ılık suyla duruluyorum. Bu maskeyi de iki veya üç haftada bir uygulamanız sonuç almanız için yeterli.

Bence'm hakkında görüş paylaşmayı unutmayın, sağlıkla kalın. :)

Kuru Saçların Düşmanı Olacak Özel Maske Tariflerim!
3
1
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Yine harika bir içerik olmuş. Eminim işine yarayacaktır birçok kişinin. Emeğine sağlık 🌺

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
 • Gizli Üye

  Hindistan cevizi yağı kullanıyorum o nasıl sence

  • FiaLena

   Hindistan cevizi yağı, saçlar için oldukça faydalı.

  • Gizli Üye

   teşekkür ederimmm

 • Yağlılar için de bir bence alabilir miyim 😂

  • FiaLena

   Tabii ki de, yazacaktım zaten biraz daha erkene alırım 😂

  • Hayrika başka saç sorunlarımı da yazayım sen bana göre git listeyi 😂 şaka şaka bejlerim ben

  • FiaLena

   Her soruna hitap eden Bencelerim var valla, seç beğen al beni tekrar uğraştırma diycem de yazarım ben saç konularında yazmaya bayılıyorum 😂

  • Hepsini Göster
 • burak_gunes

  Faydali olanilir

YÜKLENİYOR...