RAMAZAN

İftar vakti, hiç tanımadığınız birisi kapınızı çalıp sofranıza konuk olmak istese yemeğinizi paylaşır mısınız?

Ramazan paylaşma, iyilik ayıdır bunu herkes bilir. Bu ayda yapılan iyiliklere daha çok sevap verildiği söylenir. Peki günümüz koşullarında yukarıdaki gibi bir durumla karşılaşsanız ne yaparsınız? İnsanların, başka insana güvenmediği bu zamanda dürüst olup cevaplarsanız sevinirim. İftar vakti, hiç tanımadığınız birisi kapınızı çalıp sofranıza konuk olmak istese yemeğinizi paylaşır mısınız?
  • Evet, yemeğimi paylaşırım Ramazan bu demek
    A seç
  • Hayır, eve almam zaman kötü ne bileyim kimdir
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
5233

En İyi Kız Görüşü

• Gecen ramazan boyle biri geldi kapiya, dilenci diye terslenen bir adamdi kirli kiyafetli, solgun suratli biriydi. Ne varsa hepsinden koyup yolladim. Tam ezan okunuyordu o esnada. Allah tarafindan gonderildigine inandim. Verdigim yemektende, gosterdigim insanliktanda bisey kaybetmedim. Eve alma konusuna gelirsek eger kimse guvenemez sanirim buna. Ama eline bir kap yemek, ekmek vermek kimseyi eksiltmez. Bereketi arttirir.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tabikide herşeyimi paylaşırım. Inşallah birileri soframıza denk gelir bizide sevaplandirir. Belki gelen bu misafir sayesinde allah bizden razı olur. Belki gelen misafir allahın sevgili kuludur. Hesap günü sorarsa gönderdiğin misafir için elimizden geleni yaptık deriz.

0|0
    0|0

İftar ve Sahur Zamanlarını Buradan Takip Edin

Ramazan Davulu

Sahura Kalan Zaman

00 SAAT
00 DAKİKA
00 SANİYE

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 51

• Biz zaten balkonda yiyoruz illede çalmak istiyosa çalsın farketmez ama lütfen zile basmasın çik cik ötüyo uyuz oluyorum

0|0
    0|0
  • Hayır bu normal birsey değil bir bit yenigi vardır diye düşünürüm

3|0
    0|0
  • yemek veririm ama eve almam. hiç masum bir zamanda yaşamıyoruz. insanların inançlarını ve duygularını kullanmak moda olmuş.

0|1
    0|0
  • evde ailem varsa neden olmasın ama teksem alamam çünkü artık zaman eskisi kadar güvenilir değil

5|1
    0|0
  • ya biz bir kere denize gitmistikk karsidaki adamlar hicbisey getirmemis icim gitti buyuk bir sofra hazirladimm onlarida davet ettimmm sonra tam ablam bogulurken o abi kurtarmisti

0|1
    0|0
  • Evime almam sanırım güvenemem ama yediğim yemekten ona da bir kapta ayırırım.

0|0
    0|0
  • Tabiki paylaşırım yemek az olsa bile gerekirse ben yemem ona yediririm

0|0
    0|0
  • Eve almam ama boş da göndermem hazırladığım yemeklerden veririm ona.

0|0
    0|0
  • Önce yüzüne bakarım tinerci, katıl, hırsız hibi durmuyorsa başımın üstünde yeri var. Evde tek isem almam ama.

0|0
    0|0
  • Evet paylaşirim ramazan da bunu gerektirir paylaşmak ne güzel.

0|0
    0|0
  • Komik kendi halkına guvenemiyorsun çünkü tukiye de yaşıyoruz. Evime alamam belki ama bir köşeyi ayırıp gerekeni yapardım

0|0
    0|0
  • 2 tabak yemek te değilim seve seve alırım ama bu zamanda kimseye güvenilmiyoki

0|1
    0|0
    • aynen sen almak istersin ama karşındaki ya sana bişey yapmak için bu durumdan yararlanıyosa bu durumu düşünerek iş yapmak lazım

• Allah affetsin bizlik bir durum değil bu olay bu devirde kimseye güven olmuyor

• Malesef kime güvencezki

• Hiç tanımadığım birisini evime sokmam zaten. Ama dışarda yiyebiliriz yani niye olmasın?

1|0
    0|0
  • Evde yalnız değilsem ve iç sesim o insandan bir zarar gelmeyeceğini söylüyorsa paylaşırım

1|0
    0|0
  • Eve almam belki kötü bir niyeti vardır ama yemeğimden veririm tabiki

0|0
    0|0
  • Paylaşırım ancak tipi yaşı cinsiyeti önemli gözüm tutarsa

0|0
    0|0
  • Sadece ramaz diye diyl her zaman sevap kazanalim diye yemeğimi paylaşirim

0|0
    0|0
  • Eline bir tabak yemek veririm gitsin yesin.
    Ama eve almam.

0|0
    0|0
  • youtuberlar bu konuyu bir çeksinler derim.

0|0
    0|0
  • Zaman kötü almazdım.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    31

Erkekler Ne Diyor 32

• Bu zaman, iyi insan bulmak zorrrrrrr gönül,
    İyi insan bulursun amaaaaa, güvenemezsin.

O yüzden kardeş yanlış anlama ama al şunları afiyet olsun der, dışarda yemesini isterim.

0|0
    0|0
  • Babam bakar; o özel sorularından bir ikisini sorar, büyük ihtimal alır eve.
    Ama almaya da bilir.

Görüyor musunuz? Devir ne hale gelmiş.
    '' Tabi yahu, hemen alırız '' diyemiyor kimse.

0|0
    0|0
  • Evet diyenlerin yine bazısı evet dediği halde almıcaktı bunu biliyoruz kendimizi kandırmayalım :D

0|0
    0|0
  • Tabiki verilir ramazan paylaşmak demektir ama büyük şehirlerde güvenilmiyor ki hiç kimseye ya yemek parasını verir yollarım ya da yemek veririm içeri almam sanırım

0|0
    0|0
  • Yaşlı teyzeler torba taşımak ya da karşıdan karşıya geçmek için yardım isteyip millete sakladığı şırıngaları bastığını duyduğum andan beri kimseye güvenmiyorum

0|0
    0|0
  • Gelsin buyursun. Bir tabakta ona koyarız ne olacak.

1|0
    0|0
  • Biz anadolu insanı misafirperver insanlariz kim olduğu onemli degil biri kapımızı çalıp bizden yardım istedigi zaman onu asla geri çevirmeyiz 🤗

0|0
    0|0
  • Binamiza tanimadigimiz kisinin girmesi olanagi yok ama olduda girdi tabi buyur ederdim paylaşmak sünnettir

0|0
    0|0
  • Paylaşırım tabi, art niyetliyse ev cephane gibi kendi kaybeder zaten, Tanrı misafiriyse hoş grldi sefa geldi

0|0
    0|0
  • Tabikide. Şimdi güvenmekte var ama halinden anlaşilir zaten

0|0
    0|0
  • Karsidaki kisinin kilik kiyafeti tipi simasi bunda etkili olur

0|0
    0|0
  • Temkinli davranırım Ya da yemeğini kendisine veririm

0|0
    0|0
  • Tabii gelsin yesin bir sakıncası yok hem sevap da işlemiş oluyoruz.

0|0
    0|0
  • Tanrı misafiri, tabii ki buyursun gelsin.

0|0
    0|0
  • Baş tacı ederim.

0|1
    0|0
  • keske olsaydi ne guzel olurdu..

0|0
    0|0
  • Elbette

0|0
    0|0
  • Hırlı mı hırsız mı bilemem djxkdkd

0|0
    0|0
  • Seve seve

0|0
    0|0
  • Tanrı misafiri derim. Ne varsa yeriz artık.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12
Yükleniyor...