RAMAZAN

Ramazan'ın gelmesiyle hangi Ramazan klişesi sizi sinirlendirir?

• "Oruçlu musun?" diye soranlar.
    A seç
  • “Nerede o eski Ramazanlar” diyenler.
    B seç
  • "Orucu ne bozar, ne bozmaz?" soruları.
    C seç
  • “Orucu uykuya tutturuyor” diyenler.
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

3|6
8764

En İyi Kız Görüşleri

En İyi Erkek Görüşleri

• Orucu ne bozar ne bozmaz diyenler. Yahu hoca değilim niye bana soruyorlar :D

0|2
    0|0
  • Orucum bozulur mu soruları 😒

0|1
    0|0

İftar ve Sahur Zamanlarını Buradan Takip Edin

Ramazan Davulu

Sahura Kalan Zaman

06 SAAT
12 DAKİKA
48 SANİYE

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 85

• Benim sıkıntım başımıza müftü kesilenler. Bu gün okul çıkışında amcanın biri kardeşimle arkadaşına siz şimdi oruç tutuyosunuzdur değil mi demiş. Kızlar da heralde Allah kabul etsin diycek sanıp evet amca demişler. Adam dönüp tamam o zaman pantolon giymeyin demiş. ah orda olsaydım. Bana sen o ojelerle mi niyetlisin diyenler ya benle inandığım yaratıcının arasına girmeye kimin ne haddi var bir kendine kelse şu çok bilmiş toplum keşke

4|2
    0|0
  • Oruç tutmayanlari yargilayanlar. Sonucta bu herkesin kişisel tercihi. İsteyen farklı bir dine yönelir, isteyen ateist/deist olma kararı alır. Kimse sizinle aynı fikirde olmadığı için yargılama hakkına sahip değilsiniz.

2|2
    0|0
  • Niyetlimisin? İyi niyetli mi kötü niyetlimi? Diye soğuk ve aç bir espri. Tutmayanların başımda neden tutmadıklarını saatlerce anlatması. Artık yıldım bende kısa kesiyorum.'kafiiir vurun kahpeye' diyorum :)

0|2
    0|0
  • Oruc tutanlarin tutmayanlara laf atmasi ve herseye orucu bahane etmesi.
    Oruc tutmayanlarin, 12 ay boyunca müslüman olanlari görmezden gelerek, 11 ay her halti ye bir ay müslüman ol demesi.

1|2
    0|0
  • Hepsi hepsi hepsi uyuz oluyorum..
    media.tenor.co/.../tenor.gif

0|1
    0|0
  • Hepsi ama en çok da orucu uykuya tutturuyor cümlesi. Sanane kardeşim benim uykumdan. En azından senin gibi her dk fitne fesatlık düşünerek günaha girmiyorum. Bence sen orucunu bir sorgula

0|2
    1|0
  • Gereksiz gereksiz sorular.
    Diş fırçalamak orucu bozar mı?
    Sigara içmek orucu bozar mı?
    Sakız çiğnemek orucu bozar mı?
    vb.

1|3
    0|0
  • millet olarak çok mereklıyız ya oruç tutanlar lütfen oruç tutmayanlara neden tutmadın demesin

0|1
    0|0
  • oruçlu musun degil de oruç musun diye soranlar.. he orucum annem sahur babam da iftar

2|2
    0|0
  • İbadet soruları Allahın soracağı sorular. Kulun sorması anlamsız

1|1
    0|0
  • Ya su "Nerede o eski bayramlar / ramazanlar" diyen insanlara cok gulerim 😂 tamda orada neyi merak ediyosun. Eski bayramlarda veya ramazanlarda bir aktivasyonun mu vardi, onu yapmaktan niye vaz gectin.. Sorumluluk almiyor kimse diyoki nerde o eski ramazanlar 😂 simdi sen evde oturuyordun birden eski ramazanlari senden almadilarki 😂😂 yani sen eski ramazanlarda yaptigin seyi neden simdi yapmiyorsun?
    + eskiden abi soyle guzellikler vardi
    - ee sende ordamiydin?
    + ordaydim abi
    - e napiyodun
    + yok abi ben o guzelliklere bir katkida bulunmuyodum uzaktan izliyodum..
    Dedigin zaman zaten o guzelliklere dahil degilsin1
    2si eger dahilsen o guzellikler sende varsa bugun neden yapmiyosun onlari niye ozluyosun

0|3
    0|0
    • 4gün

Eskiden telefon denen illet yoktu, komşuluk vardı, güven vardı, birlik beraberlik vardı, saygı sevgi vardı, insanlar bir araya gelebilir, sohbet edebilir, birbirlerine vakit ayırırlardı... Aslında özlem eski ramazana değil, daha sıcak daha güzel daha samimi ve mutlu günlere... Ramazan da o günlerde daha güzel ve daha özel olurdu... bir ara eski ramazanları anlatayım denk gelirsen oradan devam edelim

• 4gün

@qolokisP valla sanmam is guc yogun bizim de anlattigin seyler yine yapilabilir seyler bahane aramaya gerek oldugunu zannetmiyorum ki bazi yerlerde hala bu tur seylerin oldugunu zannediyorum ben

• Au ne bozar bozmaz sorunsalı. Sakız orucu bozar mı? 😭😭😭

0|2
    0|0
    • 4gün

Başladınızmı yine ne zaman bitceksiniz çok merak ediyorum 😒

• 4gün

@Mehmetbke okuyoruz be ani hani ve bunları okumadan da insanlar bilmeli aslında. Fakat sadece bilerek yapıyorlar ve buna çok gıcık kapıyorum. Daha farklı şeylere merak etseler keşke.

• 4gün

Keşke ama nerdeee Allah millete akıl fikir versin şu ramazan yüzü suyu hürmetine amin

• Acıktın mı? Susadın mı?
    Yok yok ne acıktım ne de susadım sadece bıktım sormandan diyeceğim yakında😒😒

0|2
    0|0
  • Orucu uykuya tutturuyor diyenler ne yapalım işimiz yoksa 😊

0|1
    0|0
  • Nerde o eski ramazanlar lafı çocukluğumdaki ramazan da aynı ramazan şimdiki de aynı neyin eksikliğini yaşıyolar anlamış değilim

0|1
    0|0
  • Bunlar beni sinirlendirmez.
    Karşımda yemek yiyen biri beni sinirlendiriyor.

0|1
    0|0
  • "Oruç musun?" Sanane ya cidden çok uyuz oluyorum bu tiplere.

0|1
    0|0
  • Nerede o eski ramazanlar.. hayir yani ramazan her zaman guzel daha ne istiyorsunuz elinizdekiyle yetinin iste

1|1
    0|0
  • oruç tutuyor musun sorusu. size ne, bana ne milletin orucundan

0|1
    0|0
  • Orucu uykuya tutuyo diyenler, oruclumusun diye soranlar.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    65

Erkekler Ne Diyor 62

• Hiç bir şeye sinirlenmem aziziim

Sinirlenecek o kadar çok şey var iken

0|1
    0|0
  • Her yıl klişe haline gelen sorular. Yok sakız orucu bozarmı yok sigara içsem bozarmı ya arkadaş bozar bozar oruç bu hiç bir şekilde yiyip içmiyceksin Alla Alla

0|1
    0|0
  • Şu orucu bozar mı
    Bu orucu bozar mı diyenler...
    Sizi özel bir muameleye tâbi tutacağım bayramdan sonra 😉

0|1
    0|0
  • orucu uykuya tutturuyor diyenlere gıcık oluyorum sanane ulan sen tutuyon mu orucu da milletin tutuş şekline karışıyon sen ayıkken sürekli günaha giriyon o masum masum uyuyor

0|1
    0|0
  • Zırt pırt oruçlu musun diye sorulması sinirlendiriyor bu ibadetttir ibadet Allah için yapılır oruçluyum ya da değilim sanane kardeşim sen rabbimisin oruç tutuğumu görünce sen mi beni cennete sokacaksın sanane ibatlere yapıp yapmadığımı rapor etmek zorunda mıyım senin için mi yapıyorum yapsamda Allah için yapıyorumdur o zaman Allah bisin sanane diyesim geliyordu içimde söyleyemiyordum o kadar kişi ve akrabalar müşteriler yakın çevre çoğu soruyor du hepsini kıramam ya ama trollük yapıyordum çaktırmadan alaycı cevaplar veriyordum artık bildikleri için sorana henüz rastlamadım

0|2
    0|0
  • TV de aptal aptal soru soran insanlar. Her Ramazan ayında prim yapan ansanlar ve onların yaptıkları programlar

0|2
    0|0
  • Artık yetti gayri... Yaşlısı ve genci bunları bilmeyen çok azdır diye düşünmekteyim..

0|1
    0|0
  • Oruçlumusun doye soranlar

Önümde bisey yemek osterse ve saygıdan sorarsa sorun yokta.
    Ama elestircekse veya hava atacaksa hiç sormasın

0|1
    0|0
  • Arkadaşım ben Oruç tutmuyorum sorana Sanane diyorum
    Bazı Saçma Soruda gece Rüyada kamyonu devirdim Oruxum tutmasam olurnu 😀 ulan Kalk banyo yap orucunu tut 😀

0|1
    0|0
  • Ukraynalilarin 'Sizin ulkede oruc tutmamak yasak di mi?' turevi aptal saptal sorulari.

0|1
    0|0
  • Nerede o eski ramazanlar diye dolanan dayılara acayip ayar oluyorum.. Geçmişi özleyip geleceğinden mutlu olamayan bu dayılar hep mutsuz göçüyor..

0|1
    0|0
  • Az evel annem eski ramazAn havası tok eskiden hepimiz sahura kalkardık şimdi sadece ben kalkıyorum diye sitem etti

0|1
    0|0
  • Hiçbiri beni sinir etmiyor açıkçası. Şükürler olsun ramazandayız.

0|2
    0|0
  • HEPSİ diye bir seçenek daha olmalıydı. İbadet bireysel yapılır kimseyi ilgilendirmez. İbadet kul ile yaratıcı arasındaki bir bağdır.

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Bu nedir ya?
    Bu seitede yobaz oranı çok düşüktür, pnun için pirim kasmak in ancak görüş yazarlar...

0|1
    0|0
  • Hepsinden nefret ediyorum. Ramazanla ilgili bu tarz sorularıda sevmiyorum. :/

0|1
    0|0
  • bunların hiç birini soru olarak görüpte cevap vermezdim

0|1
    0|0
  • Orucu bozarmı diyenler yine sakız orucu bozarmı sorular başlar 😂😂

0|1
    0|0
  • Her yıl orucu bozan hal soruları!!! Sanki her yıl şeriat güncellemesi var😡

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam