10 gü

Oruçluyken banyo yapmak ve sirke kokusu, yemekte kullandığımız baharatları koklarsak orucun bozulur diyor kardeşim ne kadar doğru?

__JustYou__
Öğlendi orucuz ikimizde ben bir duşa girip geliyim dedim girme sakın orucun bozulur kulağından burnundan ağzından su kaçar dedi. Banyo olmak oruç bozmaz ki ben dikkat ediyorum su yutmamaya merak etme dedim hayır girme duşa sen farkına varmadan bozulur orucun dedi durdu. Yahu madem duş alınca bozuluyor o zaman abdest alırkende bozulur ben girecem mecbur kalınca yıkanmak şart tamam mı dedim iftardan sonra girersin diyo. Tamamda iftardan sonra bulaşık yıkanacak, masa toplanacak, çay demlenecek, namaz kılınacak akşamdı yatsıydı derken vakit kalmıyor sonrasında uyumak istiyor insan. Ben şimdi yıkancam dikkat de ediyorum su kaçırmadıkça da birşey olmaz dedim ne in atsın diyor illa neymiş gece girecekmişim. Sirkeli suyla ev temizliyordum bir kerede sirkeli suyla hep mikroplar ölüyor hemde daha hijyenik oluyor kokuyor ya sirke diyor ki yapma şu sirkeli suyu orucumu bozuyor dedi. İçmiyorsun ki orucumu bozsun dedim hayır bozuyor ağzımdan genzime oradan da mideme gidiyor kokusu o yüzden bozar diyor çok inat ya bir git şurdan ya koku oruç bozar mı Allah aşkına dedim bozar diyo. Yemek yaparkende diyo ki karabiberi koklarsan burnuna kokusu gelirse orucun bozulur burnuna toz girer diyor. Allah aşkına siz olsanız ne dersiniz şimdi? Duş almak dikkat ettikçe oruç bozmaz su kaçmadıkça ağza diye biliyorum ve dikkat ediyorum. Bozulsa abdest alırkende bozulmaz mı?
Oruçluyken banyo yapmak ve sirke kokusu, yemekte kullandığımız baharatları koklarsak orucun bozulur diyor kardeşim ne kadar doğru?
3
1
Görüşünü yaz