5 gün önce

Rüyamda Ayet İşittiğim İçin Müslüman Olmuştum Ama Maalesef Eskisi Gibi Dinimi Sevemiyorum, Napmalıyım?

Agnostik deisttim ve zor günler geçiriyordum yine, kendi kendime bir soru sormuştum sonra sorunun cevabı niteliğinde rüyamda bir ayet sürekli tekrarlanıyordu bunu oku bunu oku diye çekiştiriliyordum. Uyanınca google ye yazdım bir sure çıktı ve iman ettim. Ama maalesef hayatım kurtulmadı, yine sorunlar sıkıntılar yaşıyorum ve mutlu değilim, dua edince yardım geliyor, cevap gibi bişey olduğunu fark ediyon ama istediğim şey olmuyor. İstediğim şeyleri ancak el emeğiyle çalışarak usule göre elde edebiliyorum bunu anladım o zaman dine ne gerek var, anlamadım? Duayla sürpriz bir şekilde bu siteden bir kızla tanıştım sevgili oldum, ben bu kızın kıymetini bilmek için kendimi yırttım, onun her şeyini hoşgörüyle karşıladım, istediği şeyleri yaptım Allah gönderdi diye ama kız kötü biri çıktı ve beni sevmiyordu, güvenmiyordu, güvenimi de kırdı ve ayrıldık, istediğim gibi olmadı. İnancım azaldı, üzgünüm. Elimden bişey gelmiyor, rabbime dua edip güvenesim gelmiyor nasıl bir kul Tanrı ilişkisi çözemedim.
Dindar ol
A seç
Her şeyini dine göre yapma, yanılırsın
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Rüyamda Ayet İşittiğim İçin Müslüman Olmuştum Ama Maalesef Eskisi Gibi Dinimi Sevemiyorum, Napmalıyım?
0
1
Görüşünü yaz