Ağrı’da altın rezervi bulundu. Üretim başlarsa Ağrı kalkınır mı, altına hücum başlar mı?

06romeo
Ağrı'da 20 ton altın ve 3,5 ton gümüş rezervi bulundu.
Ağrı’da altın rezervi bulundu. Üretim başlarsa Ağrı kalkınır mı, altına hücum başlar mı?
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) kayyum olarak yer aldığı Koza Altın tarafından Ağrı Mollakara'da piyasa değeri 1,2 milyar dolar altın, 3,5 milyon dolar gümüş rezervi tespit edildi.
Toplam 160 milyon dolar yatırım yapılması planlanan Koza Altın İşletmelerine ait Mollakara Altın ve Gümüş projesinde, idari binaların yapımı için temel atma töreni düzenledi.
Törende konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin kanıtlanmış altın rezervleri bakımından dünyada 12. sırada yer aldığını söyledi. 😎
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan basın bilgilendirme notunda ise, "İşleme tesisinin de olacağı madende ilk altın dökümünün 2022 yılının son çeyreğinde yapılması hedefleniyor. 500 kişinin doğrudan istihdam edileceği işletmede, dolaylı istihdamın 2,300 kişiye ulaşması bekleniyor" denildi.
Ağrı’da altına hücum başlayacak, Ağrı kalkınacak. 😎
Ağrı’da altına hücum başlayacak, Ağrı kalkınacak. 😎
Güncellemeler:
2 gü
Çok Süper bir soru sormuşum, sorum artık vitrinde!  Şimdi sorumu daha çok üye görecek. Üstelik, 4 Xper daha kazandım! Teveccühünüz ve ilginiz için teşekkürler dostlar! 🌸🙏😎
11
42
Görüşünü yaz