#KIZGİBİ

Regl üzerine kurulmuş şehir efsaneleri: Erkekler bu özel günümüz hakkında ne bilirler?

Regl üzerine kurulmuş şehir efsaneleri: Erkekler bu özel günümüz hakkında ne bilirler? Regl üzerine kurulmuş şehir efsaneleri

Efsane: Regl olduğunu herkes fark edebilir.
Gerçek: Regl olduğun asla dışarıdan anlaşılmaz. Çantandan ped çıkarıp, tuvalete gitmem lazım demedikçe asla.

Efsane: Normal bir regl 1 hafta sürmelidir.
Gerçek: Neden bu doğru olsun ki? Mantıksız bir kere! Hepimizin göbek bağı mı bir? Hayır!
Regl süresi kişiden kişiye değişir. 2 gün olabileceği gibi 1 hafta da olabilir.

Efsane: Regl sırasında duş almak reglini arttırabilir.
Gerçek: Yok artık sayın seyirciler. Temizlik reglin olmazsa olmazıdır.

Efsane: Hayvanlar regl kokusunu alır.
Gerçek: Hayvanlar özellikle regl kokusunu almaz. Onlar her şeyin kokusunu alır ve her şeyi koklar.

Regl ile İlgili ne çok efsaneler varmış. : ) Sizin fikirlerinizi de duymak isterim ; )
Siz neler duydunuz?

#KızGibi
#Meczup

1|1
4258

En İyi Kız Görüşleri

• Efsane: Regl olmuş kadın pistir.
    Gerçek: Hazret-i Âişe vâlidemiz şöyle buyurur:

"Ben hayızlı iken Nebî (asm) mübarek başını kucağıma yaslar, sonra Kur'an okurdu." (Buhârî, Hayz, 2, 3; Nesâî, Tahâret, 173, 174)

Diğer bir rivâyet:

"Adetli iken, kemikli eti ısırır, sonra O'na verirdim. Alır ve benim ısırdığım yerden ısırırdı. Yine âdetli iken su içtiğim kabı O'na verirdim, alır ve ağzını benim ağzımı koyduğum yere koyar ve içerdi" (Müslim Hayz, 14)

1|0
    0|0
  • ben soyliyim artik su aptal erkekler bisey ogrensinler oncelik bir kizin en az regl suresi iki gundur en fazla ise 7 ve 10 dur 2 gunden az 10 gunden cok olursa genellikle saglikli bir hormana sahip oldugu soylenemez ya da mutlaka hastalik vardir bazi kizlar 20 yasinda erken menepoz olabiliyolar bazilari hic regl olmayabiliyolar bazi kizlarda regl agrisi olurken bazi kizlarda regl agrisi olmuyo regl agrisi oldugunda genellikle bize lazim olan gerekli seyler en azindan agrimizi hafifletmek icin cok agri oldugunda majezik ya da dolarex cok iyi geluyo ama kulanilmasi gerekiyor cok dayanilmaz agri oldugunda pis kanlarin gitmesi gerekiyo cunku cikilota yemek rahatlatiyo regl agrisi bir ya da iki gun suruyo bazen ise bitene kadar bu donemde asiri sinirli oluyoruzzz
    yurumek iyi geliyooo bu donemde hic konusmassiniz siz erkekler icin daha iyi
    sicak havlu ya da su torbasi birisi karina sicak su torbasida ayagun topuguna sicak mutlaka tutulmasi gerekiyor

1|1
    0|2

En İyi Erkek Görüşleri

• Bazı günlük ped kullanan kızlar yeteri kadar temiz değil banyo yapma ihtiyacı duymazlar ve bu tip kadınların regl kokusunu sadece köpekler değil erkekler de alır ve regl olduğunu kesin bir şekilde bilir. Buda bir efsane değil gerçek 😂😂 aksini düşünen varsa yazsın 😁😁

4|0
    0|0
  • Bence dışardan biliniyor yanı tanıdığın biri kenardan geçen biri deyil asabi olmasından durduk yere kızmasından çikolata falan istemesinnden işte böyle şeylerden biliniyo)

3|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 40

• Reglken illa çok sinirli olduğumuzu sanıyorlar tamam sinirli oluyoruz d onların abarttığı kadar değil

2|1
    0|0
  • Bu konuda erkekler baya meraklı ve ilgili. Ben bile bazen bilgimden şüphe duyuyorum🤤

2|1
    0|0
  • Regli olan kadın çıkardığı kimyasal koku çiçekleri solduruyormuş , en ilginçi buydu..

1|1
    0|0
  • Duş alamamızo hep söylerdiler büyükler o dönem için ama ben almadan yapamam

0|1
    0|0
  • Regl olan kadının kanı çarşaftan çıkmaz diyorlar, ama çıkıyor

1|0
    0|0
  • 2 gün regl süresi olamaz. 3 günden az olan regl regl değildir.

4|0
    0|0
  • Boşyere acı çekiyoruz sanarlar ama oların kasıklarına vurulsun

1|0
    0|0
  • Regl olunca sirkeye turşuya el batmazmış bana en ilginç geleni buydu

1|0
    0|0
    • Çok önceden ben de duydum bunu. Ve saçmalıktan başka birşey değil. Batıl şeyler çok var. Eskilerden süre gelen. Yok bozulurmuş falan filan. Doğru olan zaten her durumda maşayla almak öyle yiyecekleri.

• @Mruki aynen tabikide.. Bence de batıl bir inanç. bunu da yenilerde duydum zaten ama yinede ilginç çünkü hiç bir bilimsel açıklaması yok

• Regl iken sac boyamaz boya saça girmez
    Regl iken turşu ellenmez turşu bozulur

1|0
    0|0
  • Efsane: Reglken tırnak kesilmez, tüyler alınmaz.
    Gerçek: Tırnak kesince veya ağda yapınca ölmüyoruz.

0|1
    1|0
  • Eskiden türk arkadaşım reglken turşu çıkarılmaz turşu bozulur demişti çok gülmüştüm 😂😂

1|0
    0|0
    • Bide özellikle turşu nedir bu turşuyla alıp veremediğiniz 😁😂😜

• Regl olunca bebeğe bakılmaması gerekiyormus nazar değiyormuş diyorlar ama doğrumu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Kısa ve oz peki bir efsane de benden regl iken turşu veya salçaya dokunursan bozuluyormuş annem öyle der ama ben öyle bir sey görmedim 😂😂😉

0|0
    0|0
  • Efsane=Regl olan kişinin yemeği yenmez.
    Gerçek=Hiç bir sorun yok yenir.

1|0
    0|0
  • Regl sırasında duş almak, azaltır. İlk günler alınmamalı.

0|0
    0|0
  • Gif çok güzeeelll!

1|1
    0|0
  • one gorsel oyle kiz :D

1|1
    0|0
  • Bizden çok şey bildikleri aşikâr...

0|1
    0|0
  • Regl ile ne çok uğraşmışlar 😅

1|0
    0|1
  • Vay be ne efsaneler varmış..

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Erkekler Ne Diyor 56

• bakireligi bozdun diye kandirabiliyor yaşadığım icin cok acı bir kandırılmak oldu 1 sene sürdü. .. çok fazla bilgim yok.. sadece destek durur ve saygı duyarım ezik ya da kötü görmem.. bunu söylemesi güvenilir hissettirir

1|0
    0|0
  • Bildigim şeyler o dönemler de bol bol bitter çikolata minik hediyeler evde ise sıcak havlu veya sıcak su torbaları hazır olucak trip yeme modun açık olucak bunları temin edince hayat çok güzel olduda biri olmassa cehenneme pratik yaptırırlar dünyada :D

1|0
    0|0
  • Yani aklima bile gelmez bu durum.
    Yani sokakta her gordugu kadinin regli durumunu dudunen tipler o zaman nasil seks yaptiginida dusunur.. Benim acimdan sapikliktir..

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Efsane: beyaz pantolon giymisse regl degildir?
    Gercek: bu bir önyargi

3|0
    0|0
    • Birde regl olma ihtimali var diye kadina üzüm çignetmezlermis. Cignedigi uzumun pekmezi icilmezmis bunu da duymustum.

• Bir kadin surekli cikolata istiyorsa, cikolatanin guzelliklerinden bahsediyorsa ve cikolata uzerine oturup brifing veriyorsa kesinlikle regldir

1|0
    0|0
  • Efsane: Regli atılan tripler ile anlaşılır
    Gerçek: Kadınlar her zaman çelişkili tripler atar.

2|0
    0|0
  • Eski eşim çekerdi o ağrıları. İçim acırdı, o acıları ben çekmek isterdim Onun çekmesini istemezdim.

1|0
    0|0
  • Regl fark edilebilir
    Aşırı trip
    Aşırı sinir
    Fazlaca çikolata isteği
    Ağrıdan karnını tutan dişi

1|0
    0|0
  • Artik regl olduğumda turşu kurup saçımı boyatabilirim

0|0
    0|0
  • 4 gün boyunca kanayıpta ölmeyen canlıdan korkacaksın 😁😆😁😜

0|0
    0|0
  • Hepsini biliyorum. Bunlari bilmeyen okumamiştir.
    Ve genelde ozellikle lise ve üni zamanında ay birşey oldu naz yapan kızlar. 30 derece bahar havasinda montla dolaşabiliyor ordan da anlasilanilir

0|0
    0|0
  • Bazi kadinlar sinirin bokunu cikariyor ordan farkediliyor bence is gorusmesine gidiyor ordaki sekrete cayi neredeyse ustumuze firlaticak sizi de cayinizii da der gibi 😂

0|0
    0|0
  • Ben normal bir soru soruyorum ters cevap anlıyoruz ki sıkıntılı bir durum mehmet ali kaç kaç kaç

2|0
    0|0
  • Çok şey bilirim ben. Regl dönemi kadınlar sinirli olurlar, karınları ağrır, sıcak su torbası koyarlar, regl dönemi bitti mi canlari acayip sevişmek ister

1|0
    0|0
  • Normalde 75 lik göğüs 80/85 lik olduysa kesin regl olmuştur

1|0
    0|0
  • Yıllarca köpek besledim ama gerçekten regl bayanın arkasından ayrılmıyordu.
    Not: köpeğim erkek 😁

1|0
    0|0
  • Davranış, konuşma ve surat ifadesinden anlaşılıyor 😏

1|0
    0|0
  • Regl konusunda saçma bir biçiöde çok fazla şey biliyorum. Regl olsam böyle bilgi sahibi olmazdım sanırım.

0|0
    0|0
  • Yürürken pedleriniz şıkırdıyor hışırtısından anlıyoruz da anlamamış gibi yapıyoruz.
    Bu efsane değil gerçek. (Bir dost😉)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

Benzer Benceler

Yükleniyor...