Ailem kapanmamı istiyor ben ise şuanda istemiyorum onları nasıl ikna edebilirim?

Arkadaşlar ben lise sona gidiyorum seneye üniversitesiye başlıcam ailem giyimime sürekli karışıyor öyle şort mini etek askılı giymem zaten dar pantolon bile istemiyolar kapalılar gibi üzerine tunik giymemi istiyolar ama bende kendimi buna hazır hissedmiyorum onları nasıl ikna edebilirim? Lütfen yardımcı olun ! 😞😳

0|0
54

En İyi Erkek Görüşü

• İslamda yeri yoktur de ki zaten yoktur. Allah insanın giyimine karışmaz 😆 sadece tahrik edici olma diye tavsiye verir bak emreder demiyorum altını çizerek. Tavsiye verir zira özgürsün başına birşey gelirse Allah'ı değil kendini suçla diye 😊

1|0
    0|0
    • Gerçekten öyle onların derdide bu değil zaten çevremdeki insanlar beni daha otturaklı görsün laf yapmasnlar diye halbüki İstanbul'da yaşıyorm 😳

• Giyim tarzıyla oturaklı diyeceklerse varsın demesinler ya ailene serbest bırakmalarını söyle 😆 olmadı yasal hakkım var de 😆

• Gerçekten öyle oysaki kapalı insanlarda kötü niyetli olabiliyo ama anlamıyolar ne desem sinirleniyolar. 😳 istemiyosan çıkar gidersin bile dediler

En İyi Kız Görüşü

• Annene söyle hazır olmadığını böyle bir sorumluluğun altına girmek istemiyorum de. Ayrıca zorla yaptırılan bir şeyin Allah katında ne değeri olabilir ki?

0|0
    0|0
    • Onların derdi sevap ya da günah değil insanlar çevrendekiler seni daha oturaklı görsün daha efendi olursn falan diyolar halbiki babam namaz bile kılmıyo

• Canım xper seviyem 1 atamıyorm o yzden

• Hadi ya kötüymüş

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Ne biçim muslumansiniz de zorlama falan

0|0
    0|0
  • Çık güzel güzel konuş. Dinde zorlama yoktur de. Peygamberimizin Hadisi var bu konuda de. Sonuçta bu senin hayatın, senin kararın.

0|0
    0|0
    • Annemle konşuyorm o en azından ikna oluyo biraz biraz ama babam çok katı daha dikkatli giyinirim diyorm o kadar konuşuyorm okulada gitmessin uzatrsan diyo

• Haklısın belki de zorla kapanmıcam en azından konuşurum daha iyi çok saol

• Rica ederim

• konuşşşşş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• arkadaşlar zaten gerekli yorumu yapmışlar, Allah yardımcın olsun ama kesinlikte üniversiteyi farklı ve uzak bir şehire yaz.

0|0
    0|0
    • Bende çok istiyorum ama yazdırmazlar kazanırımsam da yollamazlar daha 10. sınıftan beri söylüyolar

• Bu sene sınavını bahane et lütfen üzerime gelmeyin sınav senemdeyim sınavım geçsin bunu konuşalım de. Sınavın geçtiğinde de mutlaka ama mutlaka şehir dışı yaz tercihlerine. Yoksa hayatını yaşayamazsın o baskıyla.

0|0
    0|0
    • Şehir dışı asla yazdırmazlar tıp kazansam bile yollamazlar

• Çok üzgünüm aklıma maalesef hiçbir şey gelmiyor. Çok çok çalış her zaman kendini oradan kurtarmaya çalış. Hep çok başarılı ol ki çekip gitmeye gücün ve paran olsun. Umarım başarılı olursun...

• Çok saol canım aynen öyle yapıyorm bendee inşallah anlarlar

• Cagdas toplumlarda böyle şeyler hiç olmuyor. Nerde eski Türkiye

1|0
    0|0
    • Aynen canm keşke böyle olmasa

• Babanın yaslı bır akrabası varsa aranda ıyı olsun git agla sızla böyleyken böyle de yardım eder emınım

• Yok ki 😳

• Anne ben Şu an kapanmadan gönlüm hazır değil de

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;