Kapalilikla ilgili lütfen yardim edin?

Üniversiteye başlarken kayıtta babamla bana evini açan bir amca ile başladı herşey. Ben aciktim o zamanlar. Kapalı olmamı istemişti ben ise istememistim. Ailem de sürekli söylüyordu fakat dinlemiyordum. Üniversitenin İlk yılları istediğim gibi geçti. Sonra yurttan cikmak zorunda kaldım. Dini bir derneğe yerlestrildim. Orada hem amcanın israri ( telefonum bozulmustu sana kapanirsan telefon alicam demisti basta kabul etmedim sonra ihtiyactan kabul ettm) hem de psikolojk sorunlarmdan dolayı kapanirsam daha iyi olur diye düşündüm. 8-9 ay hic bir harama bulaşmadan yaşadım. Herşeyden elini etegimi çekmiş ve hep ferace giyordum. Derslerim hep kötüydü iyice kotu olmaya başladı. Okulu uzattim. Ama uç yildir hic isteyerek kapalı değilim sanki. birde sürekli aynı şeyleri giyiyom bu sebepten mi bilmiyorum durumumuz iyi değil. sıkıldim sanki boguluyom bazen istediğim gibi yaşayamiyom oliyim daha iyi diye düşünüyorum. Acilmami hic istemiyorlar yardımsever amca burs desteği sağlıyor acilsam belki de üzülecekler belki de vermeyecekler parayı. durumuz iyi değil demiştim ya acildim diye babam üzerime gelecek eminim buna. biz köyde yaşıyoruz açık olmamı istemiyoru zaten sapık gibi bakıyorlar o ayrı ama ne yapıcam akil verin 😞

0|0
510

En İyi Erkek Görüşleri

• Allah bu insanları bildiği gibi yapsın dinden kitaptan habersizler bir insanı zorlamanın bile ne kadar günah olduğunu bilmiyorlar sonra da böyle insanlara baskı kuruyorlar. Zor bir durumdasınız anlaşılan, derslerine yüklenip mezun ol iş hayatına atıl ve istediğin gibi yaşa. Okulu bitirip işe girmeden sana huzur yok gibi. Kapalı kalacaksan da en azından kendi kararınla kapalı kalırsın. Huzur veren tek şey kendi kararların olacak

1|0
    0|0
  • Önemli olan kalbin de örtülü olmali kapan tabi şeytan vesvese veriyor hem uygun kıyafetler al durumun yoksa sefa meeve den giyilecek bir kaide yok ki açık olsan yine kıyafet anlamayacaksın eskileri giyeceksin hep sonuçta

0|0
    0|0
    • İste sebebi bilmiyorum sürekli aynı kıyafeti giymekten mi yoksa tesetturden boguldugumdsn mi bilmiyorum çok beğenmiyorum tesetturlu iken birde kendimi

• Bölüm neydi

• 1gün

Tsk en iyi görüş için

En İyi Kız Görüşü

• Kardesim birincisi islam kolaylık dinidir dinde zorlama yoktur bu yüzden islami bir şeyi kimse sana zorla yapmaz
    Ikincisi bazen insan tam başortunun onemini fark etmemisse sorgular kendini
    Başörþü bizleri diğer insanlari rahatsiz edici bakışlarindan korumaktir allah bizlerin daha iyi bir sekilde olmamiz icin emrediyor bu şekilde düşünürsen inşaallah kalbindeki şeytan neden acilmiyorsun vesvesesine cevap bulursun
    Ben önceden tecrubeyle yasadim acik oldugum zamanda iğrenc bakislara laflara bazende fiillere maruz kaliyordum ne zamanki kapandim bunlar azaldi ama kapanmaktaki cesitte onemli makyaj vb tahrik edici unsurlar varsa yine o laf vb şeylere maruz kalabilirsin kardesim bu yüzden hem huzurlu bir hayat icin hemde ebedi bir ahiret huzuru için allahın emrine uyarsin inşaallah 🌸

0|0
    0|0
    • Ben bu dediklerinin farkındayım. sırf erkekler bakmasın diye kapaniyoruz sinirime dokunuyor. Allah bu yüzden kapanmayı emretymis

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Evet sürekli ayni kiyafetleri giymek seni sıkıyor kızlar sever takip yakıştırmayı ama sen eksik hissediyosun bu nedenle odaklanma sorunu yasiyorsun açıl din kafandaki bez parcasi degil icindeki iyiliktir.

0|0
    2|0
  • Kapalısın , açılmak hangi sorununu gidericek?

0|0
    0|0
    • En azından istediğim gibi giyineblcgm aslında benim sorunum kapalı olmak mi yoksa ayni kıyafetleri giydigiom için bunalmak mi bilmiyorum

• AMa gerçekten paraszsm birde kapaliyim iyice kendime olan güvenini kaybettim birde sanki kapalı olmk bana gore değil ben daha rahat bit insanımfr davranış olarak

• yani sana göre olup olmamasına birşey diyemem. Sapık gibi bakıyorlar demişsin , buna engel olamazsın ki kapalılara da çok bakanlar var. Sapıklar kadınlara sapık. Kapalı ya da açık kadına değil. Ama bütün erkekler açık kadınlara bakar çünkü çoğu dikkat çeker kaldıki onlarında bir çoğu dikkat çekmek için öyle giyinir. Sen önce kendin ne istiyorsun onu kararlaştır.

• sabret okulun bitsin elbet biri olur hayatında

0|0
    0|0
  • Değişik bir durum

0|0
    0|0
  • Baban müslüman mı?

0|0
    0|0
  • Özgürsün dilediğin gibi giyin

0|0
    0|0
    • Öyle kolay değil iste detayı oku

• Maddi yönden aileme bagliyim açık olsam tekrar giysi almam gerekicek

• Sen istedikten sonra her zorluğu aşarsın bacım sıkıntı etme

• Oncelikle dur su olumsuz havayi atalim bir nasilsinn

0|0
    1|0
  • Yasiniz. kac.
    Bolum. nedir
    Neden ferace?

0|0
    0|0
    • Ben bir şeyi yapiyorsam hakkıyla yapmayı isteyen birisyim bu yüzden bol şeyleri tercih ediyorum

• Anladim
      Seytani vesvese baya seni zorlamis...
      Tam. kafanda kabullenmeden kapanmissin. Tam kabullensen boyle olmazdi

Kızlar Ne Diyor 4

• ayyy inanmıyorum para için mi kapandın? ve içten içe açılmak istiyosun

0|0
    1|0
    • Tam olarak para için değil lütfen çok boyutlu düşünün. Burs yardımını bu yıl yapmaya başladı kapanınca değil

• Ne istiyorsan onu anlaaaaaa

• beni alakadar etmez beni susturabilirsin ama gerçeklerden kaçamazsın Allah sana herşeyin hesabını soracak başkasını orada suçlayamazsın

• Burada ki sıkıntı senin acilman veya kapanman ile ilgisi yok... Kapanman senin derslerinin kötü olmasına sebeb değil...

1|0
    0|0
    • Kendimi sıkı yorum mutlu değilim sence engel olabilir mi

• Sen niye kapanmiyon kolaysa kapalılık beni hic anlamıyorsnz

• Ben neden mi kapanmiyorum derken ,

• Zoraki kapanmissin ve çok saçma millete ne yani sana telefon alırım dedi diye kapanmak nedir malesef kapalı olunca her işin yolunda gitmiyor bunu düşünmen aşırı saçma çıkar herşey türbanla bitmiyor sen iyi insan olursan kalbinde ferah olur işlerinde yolunda gider.

0|0
    0|0
    • Ben de tak diye kabul etmedim hem ihtiyaçtan hem de kapanirsam belki daha iyi olur diye düşündüm. Dini dernekten de etkilendim

• Yaptıgını Allah rızası için yapmıyorsan bu pek uzun sürmez zaten. Namaz kılıyor musun?

1|1
    0|0
Yükleniyor...