Dizi Kıyafetleri- İzlediğiniz Dizilerdeki Oyuncular Hangi Kıyafetleri Giyiyor?

Birbirinden güzel ve sürükleyici diziler TV ekranlarında boy gösterdiğinde, dizinin hikayesi yanı sıra oyuncuların giydikleri de olay oluyor. Diziyi izleyen seyirciler, oyuncuların üzerinde beğendikleri kıyafetleri aramak için, daha bölüm bitmeden web sayfaları arasında "dizi kıyafetleri" diye aramaya başlarlar bile.

Gerçekten de dizilerde görünen kıyafetler göze çok çekici geliyor. Aslında tam da bu noktada kombinlerin yaratıcıları olan stil danışmanları devreye giriyor. Adına "styling" denilen geniş bir eki, dizi oyuncularının kıyafetleri, takıları, ayakkabı ve diğer aksesuarları konusunda epey mesai harcıyor. Yani çekimlere başlanmadan aslında dizi oyuncuları kıyafetleri ve stilleri konusunda hazır bir programla çekime geliyorlar.
Dizi Kıyafetleri- İzlediğiniz Dizilerdeki Oyuncular Hangi Kıyafetleri Giyiyor?

Dizi Kıyafetleri Nasıl Seçiliyor?

Yapımcı tarafından senaryo, mekân ve oyuncular gibi detayları belli olan diziler, büyük markaların da yakın markajı altına giriyor. Son kreasyon parçalarını milyonlarca kişiye belki de sadece birkaç dakikalık görüntü ile tanıtmak isteyen ünlü dizi kıyafetlerleri markaları, reklâm çabası içine girmeden aslında tanıtımlarını yapabiliyor.
Dizi Kıyafetleri- İzlediğiniz Dizilerdeki Oyuncular Hangi Kıyafetleri Giyiyor?
En güzel tasarımları ile başrol oyuncularının giyecekleri kıyafetlere sponsor olan markalar, izleyicilerin her bölümden sonra aslında kıyafetler ile ilgili arama yapacaklarını biliyor. Dizi bazında ya da genel olarak arama yapan izleyiciler, aynı kıyafeti satın almak için markanın web sayfasını ziyaret ediyor. Basitçe açıklanmak istenirse örneğin, Show TV ekranlarında milyonlarca izleyiciye sahip olan Aşk Laftan Anlamaz dizisi yayınlanırken, seyirciler beğendikleri oyuncuların üzerindekileri araştırmaya başlıyor. Dizi kıyafetleri Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında ve web sayfalarında marka tarafından önceden yayınlanıyor. Böylece Aşk Laftan Anlamaz dizi kıyafetleri, aksesuar ya da ayakkabı gibi kelimeler ile aramalar yapan kişiler, direkt olarak markanın ürününe ulaşıyor ve kolayca satın alabiliyor. Bu da markaya reklâm çabası göstermeden satış imkânı sağlıyor.

En Sevilen Dizilerde Hangi Markalar Kullanılıyor?

Son dönemin en çok izlenen dizileri konusu ile olduğu kadar dizi kıyafetleri ile de konuşturuyor. Özellikle gerçek bir hayat hikâyesinden alıntılanan İstanbullu Gelin dizi kıyafetleri, takıları, çanta markaları ve ayakkabı markaları ile tam bir merak konusu oluyor. Özellikle final bölümünde Süreyya'nın giydiği siyah Mango marka tulum çok merak edilmişti. Dizi boyunca farklı bölümlerde Adil Işık, Zara, İpekyol ya da Tuvana Çınar imzalı yerli tasarımlar kullanılsa da bazı dikkat çeken bölümlerde oyuncuların tercih ettiği markaların Manera Studio ya da F.ILKK gibi yabancı tasarımlara ait olduğu görülüyor.
Dizi Kıyafetleri- İzlediğiniz Dizilerdeki Oyuncular Hangi Kıyafetleri Giyiyor?
Star TV'nin bir başka sürükleyici dizisi olan ve ilk bölümünden itibaren çok ses getiren Ufak Tefek Cinayetler dizi kıyafetleri, kadınların takıları ve ayakkabılarının lüks markalardan seçilmesi konusunda adından söz ettirmişti. Dizinin en güçlü karakterleri ve başrol oyuncuları olan Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen ve Bade İşçil'in her bir kıyafet ayrıntısı her bölüm sonrası olay oldu. Hatta çıkan dedikodulara, şık ve kaliteli giyim tarzları ile dikkat çeken oyuncuların göre ilk beş bölümde giydikleri kıyafetlerin bedelinin 400 bin TL olduğu bile söylendi.

Ünlü İsimler Dizilerde Hangi Kıyafetleri Tercih Ediyor?

Her ne kadar oyuncuların dizilerde giyecekleri kıyafet kombinlerine sytling ekibi karar verse de ünlü oyuncular kendi stil tercihleri ve tabii ki vücut ölçülerini de göz önünde tutarak, tercih aşamasında etkili olabiliyor. Örnek vermek gerekirse, imkânsız bir aşkın hikayesini anlatan ve izleyicilerini ekran başına âdeta kilitleyen dizilerden olan Dolunay dizi kıyafetleri ve başrol oyuncularının stil seçimleri ile çok konuşuluyor. Başrol karakteri Nazlı'nın kıyafet tasarımları Zara, Oysho, Oleg Cassini, Miu Miu olurken; Ferit daha çok Brook Brothers, Nakkaş ve Damat gibi markaların tasarımlarını taşımayı tercih ediyor.

Adından söz ettiren konusu ile her hafta milyonları ekrana davet eden dizisi Paramparça dizi kıyafetleri ve aksesuarları olduğu kadar, kombinlerin renk bütünlüğü ve sıra dışı parçaların muhteşem uyumu ile dikkatleri üzerine topluyor. Özellikle dizinin ilgi ile kombinleri takip edilen oyuncusu Hazal, kıyafet tarzını seçerken Black Ribbon, Jaquette, Raisa-Vanessa, Suud İstanbul ve Natalie Kolyozyan gibi dünyaca ünlü markaları tercih ediyor. Giyim tarzı ile dikkati çeken bir diğer isim de Ozan oluyor. Genç delikanlıların stilini örnek aldığı ve giydiği kıyafetleri her bölüm sonrası araştırdığı Ozan, stil tercihinde Mango, Koton ve Ramsey gibi markaların tasarımlarını tercih ediyor.

En Çok Reyting Alan Dizilerde Hangi Dizi Kıyafetleri Tercih Ediliyor?

Star TV'nin en çok reyting alan dizilerinden biri olan Kara Sevda dizi kıyafetleri açısından yapılan web aramalarıyla da oldukça ilgi görüyor. İzleyenler tarafından merak edilen başrol oyuncularının giydikleri dizi kıyafetleri Kara Sevda dizisinin bir sonraki bölümü kadar merakla takip ediliyor. Özellikle güzelliği ile büyüleyen başrol oyuncusu Nihan'ın her bölümde tercih ettiği dizi kombinleri, genç kızlar tarafından ilgi ile takip ediliyor. Dizinin ilgi ile takip edilen karakteri Nihan, kıyafet tercihlerinde daha çok Forever New, Süer, Zara, Trendyol Milla, Beymen, Ekol, Mango ve My Best Friend gibi ünlü markaları tercih ediyor. Yakışıklılığı ve giyim tarzı ile dillerden düşmeyen Kemal ise tercihini Kiğılı, Cacharel, Desa ve Mavi markalarından yana kullanıyor.

Oyuncu Karakteri ile Dizi Kıyafetinin İlgisi Var Mı?

Dizi senaryosu ile tabii ki kullanılan kıyafetlerin de bir ilgisi oluyor. Örneğin, daha çok gerilim ve mafya varî tarzdaki dizilerinde oyuncular genellikle koyu renkler ve ağır kombinler tercih ediyor. Özellikle erkek oyuncular her daim takım elbise ile izleyenlerin karşısına çıkıyor. Buna karşın gençlik dizisi ya da romantik komedi tarzındaki diziler çok dana dinamik stillerden doluşan dizi kıyafetleri tercih ediyor. Örnek vermek gerekirse, Kanal D dizi kıyafetleri konusunda son derece dinamik seçimler ile sponsor olan ünlü markalara sahipken, yayınlandığı ilk günden beri tabiri caizse nefes almadan izlenen dizisi Poyraz Karayel dizi kıyafetleri bakımından daha çok takım elbiseli erkek oyuncular ile dikkat çekiyor. Benzer şekilde ilgi ile takip edilen Show TV'deki Çukur dizi kıyafetleri ile bazı oyuncuların tamamen klasik ve koyu renk kıyafetleri tercih eden bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.
Dizi Kıyafetleri- İzlediğiniz Dizilerdeki Oyuncular Hangi Kıyafetleri Giyiyor?
Buna karşın komedi odaklı TV dizilerinde çok daha renkli dizi kıyafetleri ile abartılı aksesuar ve ayakkabı seçimleri yapılıyor. Benzer şekilde romantik komedi tadında ilerleyen dizilerde de nispeten dizi kıyafetleri daha canlı renklerden seçiliyor. Özellikle oyuncunun dizideki rolü ve karakter yapısı analiz edilerek seçilen stil ve kombin tercihleri, verilmek istenen senaryo ile paralel ilerliyor. Örneğin, son zamanlarında Fox TV'nin ilgiyle takip edilen ve sevilen dizilerinden biri olan No309 dizi kıyafetleri bakımından izleyicilerin epey takibe aldığı yapımlardan biri olarak biliniyor. Romantik komedi olarak ilerleyen dizinin başrol oyuncuları olan Lale ve Onur karakteri daha çok fresh ve renkli kombin tercihleri yapıyor. Güzelliği ve tarzı ile çok beğenilen Lale, kıyafet seçimlerinde Mango, Defacto, Nocturne, Trendyol Milla, Forever New, Boyner ve Koton gibi ulaşılabilir markaları tercih ediyor. Buna karşın Onur karakteri ise yine canlı renklerden oluşan spor giyim tarzı için Zara, Network, Koton, Defacto, Avva, Kiğılı gibi erkek modasına yön veren markaların tasarımlarından yana seçimini kullanıyor.

Dizi Kıyafetleri Hakkında Sorular

Hangi dizi/film karakterinin giyim tarzı "wooow" dedirtecek cinsten?

Burhan Altıntop ve Bihter Ziyagil diyorum :) Ya siz?
PisiPisiMia
1|2
Yorumla 2129

Film ve dizilerdeki giyim tarzları insanları etkiliyor mu sizce?

Çok beğendiğiniz bir dizi veya filmdeki karakter gibi giyinmeye özenirmisiniz?
somebody76
0|0
Yorumla 139

Tarzınızı benzettiğiniz birileri var mı?

Dizi/film karakterleri, ünlü isimler falan...
_aeternitas_
1|1
Yorumla 68

Dizi Kıyafetleri Hakkında Benceler

Güzellikleriyle Ana Karakterin Önüne Geçmiş Dizi Oyuncuları

Hepimiz izlemesek de dizi karakterleri hakkında fikir sahibiyiz. Bazı dizilerde rakip kadınlar konu ediliyor, aynı erkeğe aşık iki farklı kadın... Biri iyi, diğeri kötü karakter algısı yer alıyor dizilerde. Bazense...
Gizli Üye
8656 Yorumla
0|0

Gelmiş Geçmiş En Yakışıklı Ünlülerimiz

Görünce maşşallah analar neler doğuruyormuşta haberimiz yokmuş diyebileceğiniz türden kadınların hayranlıkla baktığı yakışıklı ve popüler olan Türk ünlülerimizi sizler için sıraladım.Hadi gelin bakalım ilk 10 da kimler...
5925 Yorumla
3|1

En Yakışıklı Dizi Oyuncuları

Meraba arkadaşlar :) Engin Altan Düzyatan Bu adama bayılıyorum çok yakışıklı biri kesinlikle <3 =D İbrahim Çelikkol Bence çok farklı bir yüz yapısına sahip , boyu 1,75 Berk Erçer Buda çok yakışıklı bir adam <3 boyu...
4132 Yorumla
0|0

Dizi Kıyafetleri Hakkında Her Şey

Ailem psikolojik baskı uyguluyor ama farkında değiller. Ne yapabilirim?

Öncelikle yaşım orada gösterilen yaş değil. Daha gencim. Ailem, özellikle annem, her konuda dalga geçiyor benimle. Kilomla, sevdiğim şeylerle, kararlarımla, laflarımla... Her konuda. Yemek yiyorum; "Dana gibi oldun çok...
Gizli Üye
2|0
Yorumla 55

Hayata nasıl tutunucam?

Ailemden şiddet görüyorum özellikle abimden hangi bi yaşadığımi anlatsam bilmiyorum yemek yediğim için uygulanan şiddeti mi yoksa gece uykundan uyanip ağzım kapatilirak dövüldüğümü mü psikopat bi ailede yaşıyorum namus...
Gizli Üye
0|1
Yorumla 33

Oyuncu seçmesi için bu kıyafetler nasıl topuklumu giysem düzmü?

Perşembe günü oyuncu seçmesine çağırdılar bir dizi için kıyafet olarak siyah etek, siyah kısa kazak, ve uzun bot düşündüm topuklu düşünmüşdüm ama çok abartı olabilir belki dedim siyah giymek zorunlu seçmelerde...
Gizli Üye
0|0
Yorumla 38

Oyuncu seçmesinde nasıl kıyafetler giyinilmeli?

Perşembe günü oyuncu seçmesine çağırdılar bir dizi için kıyafet olarak siyah etek, siyah kısa kazak, ve uzun bot düşündüm topuklu düşünmüşdüm ama çok abartı olabilir belki dedim Fotoğraftaki kıyafetlerin aynısı değil ama...
Gizli Üye
0|2
Yorumla 47

Kro ruhlu muyum sizce ben?

Kızlarla dizi , kıyafet, makyaj muhabbeti yapamıyorum. İlgimi çelmiyor bilmiyorum. Erkeklerle futbol oyun araba motor iddia muhabbeti yapıyorum 😄 erkeklerle daha iyi anlaşıyorum nolacak bu halim?
Gizli Üye
0|2
Yorumla 26

Kendimizi Sevmediğimizi Anlamak

Hepinize merhaba KScan'lar. Bugün bir dizi izlerken aklıma bir soru takıldı ve bu soruya uygun bir bence yazmak istedim. Hepimiz kendimizi seviyoruz öyle değil mi? Peki kendimizi sevip sevmediğimizi gerçekten biliyor...
ToxiCs
1718 Yorumla
14|6

Giyecek çok az kıyafetim var. Ne yapmalıyım?

Merhaba! Ailemin maddi durumu kötü olduğu için malesef ki her konuda sıkıntı çekiyorum ama birde kıyafet var. Kendimi bildim bileli aileme baskı kurmam elimde olanla geçinmeyi bilirim ama giyecek konusunda öyle olmuyor....
Gizli Üye
1|2
Yorumla 47

Karantinada Vaktimizi Alacak Faydalı ve Eğlenceli 5 Site

Karantinada evde kalanlarımız ne yapacağımızı şaşırdık. Artık film bulamaz olduk. Bulsak bile sıkıldık. Ne yaparız ne ederiz diye düşünürken kendimi böyle sitelere bakarken buldum. Benim bakıp eğlendiğim 5 siteden umarım...
Aysti
06 Yorumla
2|3

Tampon Ped İle İlgili Merak Ettiklerin Bu Yazıda!

Merhaba herkese! Bir süredir yok gibiydim, soğuk kış günleri beni biraz yordu açıkçası. Ben kesinlikle yaz insanıyım, bunu bir kez daha anlamış oldum. Ay! Sohbete daldım, gidiyorum. Özlemişim de sizi! Neyse, çok uzatmadan...
AngelKiss
22 Yorumla
6|0

Bitmesin Diye Kıyamayarak İzleyeceğiniz Bir Dizi: Stranger Things

Size izlemekten kendimi alamadığım, biraz çocuksu biraz da neşeli birazcık da bilim kurgu rüzgarlarının estiği bu diziyi tanıtmak istiyorum😊 Eminim birçoğunuz zaten haberdarsınızdır. Netflix'in orijinal dizilerinden olan...
ÜTOPYA-LI
49 Yorumla
2|3
YÜKLENİYOR...