Ben Kaan Sekban, KizlarSoruyor #ünlülercevaplıyor etkinliğinde sorularınızı alabilir miyim?

Facebook canlı yayınında sorularınızı yanıtlıyorum, aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz:

Merhaba KizlarSoruyor,
Benim adım Kaan Sekban. KizlarSoruyor #ünlülercevaplıyor etkinliğinde konuğunuz olacağım.
Bazılarınız adımı ilk kez duyuyor olabilir. Ben mutlu mesut 9-5 işimde, iyi bir bankacılık kariyerine de sahipken, bir gün hayatımı bu şekilde yaşamayı istemediğimi fark ettim ve işimi bıraktım.
GünayZzzın!.. Demek bütün gün ofis dışındasınız ve lezzetli bir öğlen arası için yüce gönüllü şirketinizin verdiği yemek fişine güveniyorsunuz!. İK'cı Okan bu konuda size eşsiz bir menü sunuyor😈Instagram'ın mini sit-com'u #YakamBeyazBeynimAyaz 43. Bölüm 🤓Ev Yapımı Talk Show 📺 (@kaansekbansacmalar)'in paylaştığı bir gönderi (17 Eyl 2017, 23:19 PDT)
"Tebrikler Kovuldunuz" isimli kitabım, aynı isimli tek kişilik gösterim, sonrasında ev stüdyomda çektiğim, "Ev Yapımı Talk Show" programım ve "Happy Office" adını verdiğim ve insanları "mutluluğa terfi ettirmek" için hazırladığım bir gelişim programım var.
Kaan Sekban Twitter
Bunlardan herhangi biri ya da hepsi ile ilgili sorularınızı 21 Eylül Perşembe günü saat 14-16 arasında yanıtlamak üzere canlı olarak sizlerle birlikte olacağım.
Cevaplamamı istediğiniz sorularınızı alabilir miyim?
#KaanSekban

Güncellemeler:
Röportajımızın devamını Facebook Canlı Yayın'ımızdan takip edebilirsiniz. :)

20|14
7967

En İyi Kız Görüşü

• Çıkardığınız kitap gereken ilgiyi gördü mü? Emeğinizin karşılığını alabildiniz mi?

1|1
    6|8
    • Kesinlikle gördü diyebilirim. Reklamsız hiçbir şeysiz 8. baskıya girdi 15.000 adedi geçti yazın çıkmasına rağmen. Ama bence yolculuğu yeni başlıyor. Hatta platin dergisi tarafından yılın iş kitabı ödüllerinde aday gösterildi. Bu gece sonuçlar açıklanacak çok heyecanlıyım.

• Heyecanınızı bizimle paylaşmanız dileğiyle, başarılarınız da engelsiz bir yol dilerim. :)
      Yanlız dikkat edelim her başarılı insana fetö damgası vuruluyor şu zamanda, yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemeniz temennisiyle.

En İyi Erkek Görüşü

• Unlu olurken birilerinden destek aldiniz mi kitap cikarmak sahneye cikmakkolay bisey degil.
    bir abiniz dayiniz falan var miydi

9|3
    11|14
    • Hahahaha süper soru. Hayır yok. Bir dayım var, Çatalca'da yaşar. Memdum dayım. Annemin ağabeyi.

• Allah uzun ömürler versin o zaman. Cevap için teşekkürler

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 78

• Hoş geldiniz sitemize. İnstagramdan sizi takip ediyordum aynı hesap adıyla ve kitabınızı da okumuştum. Hatta paylaşım yapınca teşekkür mesajı atmıştınız. Bu kadar düşünceli olduğunuz için ben tesekkur edeyim size buradan. Kitabınız çok keyifliydi. Hatta canlı yayınınızda da yazmıştım, kocama kitap okumayı sevdirmek için önce sizin gösterinize getirip sonra kitabınızı okuyacağım diye. Hala aynı şeyi yapma niyetim var tabi :D
    Bir soru sorayim hazır bulmuşken sizi. Kitabınızı yazarken ilk amacınız ne olmuştu? Yani yasadiklarinizi yazmak mi, başkalarına umut olmak ve hayallerinin peşinden koşmasını sağlamak mi vb. Bu arada gerçekten çok samimi ve sempatik birisiniz. İşe girince ilk isim sizin gösterinize gelmek olacak :D

6|2
    8|10
    • Sekbancigimi tanımayan herkesi tek tek eziklerim. Ayağınızı denk alın, gidin kitabini okuyun :D

• Çok teşekkür ederim :) Tek amacım vardı o da kendi içimi dökmek. Tüm samimiyetimle sansürsüz yazdım. Umut olmak vs insanların kendi teveccühüyle söylediği bir şey. Çok sağolun çok incesiniz.

• enee Kaan Sekban buralardaa
    Kaaan, rica etsem benim için lütfen güneşin ısısını düşürüp, yine de üşürsem diye her an tetikte bekler misin? Ama bunu yaparken, daha önce bulunmuş hiçbir cihazı kullanmayıp, yeni icat çıkarır mısın? Çıkardığın o icadı da "Çiğdemçiğim için yaptım (gülücük)" diye paylaşıp, beni etiketler misin?

1|1
    7|8
  • Işiniz bırakıp riske girecek kadar cesareti nereden buldunuz? Zira tam tersi olup beş parasız kalabilirdiniz

4|3
    4|9
  • Merhaba, hoşgeldiniz Kaan Bey.
    Ben Edyline. Mekan sahibiyim 😎
    Sorum şu;
    Fötr şapkanızı alabilir miyim? Çünkü bayıldım.

4|3
    10|18
  • Bos kamayi sevmeyen birisin galiba 😊

1|2
    6|3
  • Sempatik görünüyorsun dahada bir şey demiyorum. 👐👐

0|1
    9|8
  • Himm.. bankaciliktan yazarlığa belki de komedyenliğe..
    Peki hangisiyle uğraşmak daha zor? İstiflenmesi gerekeN paralar mi¿ Espri yaptiğinizda istifini bozmayaN insanlar mi😂✌

0|0
    3|5
    • Ya niye eksiliyosunuz sanki uluslararasi suç işledik arkadaş🙈😂Alti üstü şaka yaptik kdndimizce☹Hayir işin kötüsü gizlen butonu nerde kim aldi beya🙈😂😂😂

• Öncelikle tebrikler! Insanların kendileri için attıkları adımları veya dünya için gösterilen çabaları gördükçe çok seviniyorum. Ve siz de adımlarınızın meyvelerini topluyorsunuz daha da toplicaksınız umarım.
    Sorum şu:
    Dünya tam mutlu bir noktada olsaydı ve doğuştan fırsatlarınız haklarınız olsaydı doğalca yapıyor olacağınız sizi siz yapan bir meslek/dal var mı?

1|0
    4|11
  • KizlarSoruyor'a hoşgeldiniz...

" Eski mesleğim Bankacılıktı " dediniz.
    Önceden beraber çalıştığınız bankadaki mesai arkadaşlarınızla görüşüyor musunuz ?

Birbirinden çok farklı olan meslekler arasındaki geçiş döneminde yaşadığınız zorluklar nelerdir ?

1|1
    8|12
    • Evet görüşüyoruz, ama tabi eskisi kadar değil. Çok yoğun bir dönemdeyim. Geçişte en büyük zorluk finansal kısımdı yoksa ben farklı birine dönüşmedim.

• Sizinki de büyük cesaret doğrusu kaan bey

0|0
    0|0
  • Öncellikle hoşgeldiniz aramıza :)

Ne yalan söylüyüm ilk kez duyuyorum isminizi ama hakkınızda biraz araştıma yaptım :) siz ne kadar da sempatik biriymişsiniz öyle 😅

Bu arada sorum "en büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?"

1|1
    8|12
    • En büyük hayalim kitabımı Türkiye'nin ilk müzikal filmi haline getirmek. Bir ofis sitcom'u yapmak istiyorum. Oscar almak 20 yıllık kalkınma planımın bir parçası. Çok teşekkür ederim :)

• Ünlü oldugunuzu ilk ne zaman farkettiniz? Ünlü olmak size ne kazandırdı? Ya ünlü olmaktan da kovulursanz ne yaparsnz?

1|2
    2|9
    • İşin ün tarafını hiç bir zaman düşünmedim açıkçası. Ünlü olmak gibi bir hayalim hiç olmadı. Çünkü kafayı sadece ünlü olmaya takarsanız hedefinizden uzaklaşırsınız. Ama cevap olarak, daha önce hiç tanımadığım, ama artık çok iyi tanıdıüğım binlerce dostum oldu diyebilirim. Kendimi hiç bir zaman "ünlü" ya da "fenomen" olarak görmediğimi de ayrıca eklemek isterim.

• @SUSKUNCİCEK valla sana karşı bir kastım ve kötü bir niyetim yoktu. Özür dilerim. Hakkını Helal Et.

• Soruyu paylaşan ünlü benim soruma cevap vermeye tenezzül bile etmedi. Haklı tabi tipimden dolayı yanıtlamak istemedi.

• Sizi gördüğüme çok mutlu oldum, hoş geldiniz. :) Sorum şu: Plaza dili ve edebiyatını öğrenmek için ne yapmalı? Anlayıp konuşamayanlara ne önerirsiniz?

0|0
    3|8
  • Hırs azme nasıl evrilir? Sanırım siz bunu başarmış olmalısınız, bize de anlatır mısınız bu dönüşü mü?

0|0
    1|1
  • Yeni kararlar alırken bıraktığın yani vazgeçtiğin şeyler seni hiç korkutup şüpheye düşürmedi mi? Bu durumu nasıl aştınız? (Sorumu cevaplasınızda cevaplamasanızda Teşekkürler 😊)

0|0
    3|5
    • Bıraktığım tek şey konfor alanımdı o yüzden evet çok korktum, parasız kalınca özellikle. Bu durumu da ailemin yanına taşınarak aştım:):):)

• Ne güzel 😂😂😂

• Gelecek islerinizde basarilar dilerim :)

1|0
    2|0
  • Öncelikle hoşgeldiniz.

Yurt dışında yaşamayı düşünüyor musunuz? Kariyerinizi yurt dışında devam ettirebilir misiniz?

1|1
    5|10
    • ingilizce stand up yapmak istiyorum ama ülkemdeki expatlara yönelik. Fakat sonrasında yurt dışına taşımak niyetindeyim ama kalıcı olarak ülkemde yapmak istiyorum bu işi.

• Bu arada kitabınızı okudum. Plaza havasını bir süre solumuş bir insan tespitlerinin ne kadar yerinde olduğunu gayet iyi anladım. Tespitleriniz muhteşem. Başarılar dilerim.

• 5. kitabınızı yazdığınız, bir oscar heykeliniz var, gösterileriniz devam ediyor, ev yapımı talk showlarda, teknoloji de ilerlemiş üniversiteler size canlı yayınlarınızı iletişim fakültelerinde ders olarak izletmek istiyor, hatta bazı okullar hocalık teklif ediyor ama gün 24 saat sonuçta. Basit tabiriyle halkla iletişimde kalıp gösterilere mi devam etmek isterdiniz yoksa artık bu işin eğitmeni olmak aklınızın bir köşesinde duruyor mu?

0|0
    1|0
  • Hayatı yaşamak daha önemli bunu anlamışsınız, çok hoş. Iş bırakma gibi bir hamle cesaret istiyor bu senin için birden verilmiş bir karar mı yoksa tereddüt ettin mi?

0|0
    4|5
    • Tabii ki tereddütlerim oldu ama çok da planlı bir şekilde verdiğim bir karar değildi Sadece ne yapmak istediğimi biliyordum ve bu kararlılık doğrultusunda da hayatımın en büyük adımını attım.

• Tebrik ediyorum ilham olmuşsundur umarım ihtiyacı olan insanlara 🌸

• Merhaba Kaan bey. Hoş geldiniz. Sorularıma geçiyorum.

Hayatınızı böyle yaşamak istemediğinizi nasıl fark ettiniz? Peki istemiyordunuz, neden bu işi tercih etmiştiniz?

#KeyifliPaylasimlar

3|0
    5|10
  • Kızlar Devam
    58

Erkekler Ne Diyor 66

• Siz de kaleminiz ile bir Adriana Lima etkileyebileceğinize inanıyor musunuz?

7|2
    2|5
  • helal muhterem... yolun bahtın açık olsun

4|1
    2|4
  • İşini ve kariyerini bir anda terk ettin. Ya başarılı olamayıp dımdızlak ortada kalsaydın?
    Şu an nerede olurdun?

5|2
    6|5
  • Kaan bey ciddi sorudur, birçok aktivitenizle (kitap, tek kişilik gösteri, gelişim programı, evde talk show) birlikte kendimde sizi gördüm. Ben tiyatro oyuncusuyum, üni okuyorum, ticaret ve yatırımcılık yapıyorum. Bir de kitap yazdım. Kitabı bastıramadım ne yapmam gerekir? Matbaada bastırıp dağıtım şirketlerine mi gideyim, yayınevleriyle anlaşmak zorunda mıyım yoksa internet sitelerine mi güveneyim?

0|1
    1|2
  • işinizi bıraktığınızda gündelik yaşamınıza devam edecek ve bir kitap yazacak kadar maddi imkanı nasıl sağladınız?
    bıraktığınız iş, kitap yazabilmenizde ve çalışmadan geçen sürede masraflarınızı karşılamaya yardımcı oldu mu?
    asgari ücrete çalışan, aile sahibi, birikimi olmayan bireylere de tavsiye eder misiniz?
    not: kişisel eleştiri olarak algılamayın lütfen

1|2
    3|4
  • Hoşgeldiniz sitemize sizi görmek çok güzel sizi ilk defa görüyorum isminizi duymamıştım ama belki görmüş olabilirim tam emin degilim ondanda tabi ama hayatınızda başarılar dilerim herkes sizin gibi olabilse soru olarak şunu sorabilirim küçük yaşlarda çocuk tiyatrosunda oyunculuk yapmışsınız ama üniversitede oyunculuk yerine başka bir bölüm seçip o bölümü bitiriyorsunuz ve banka da calismaya basliyorsunuz ve sonradan istafa edip oyunculuga adım atıyorsunuz önceden seçebilirdiniz oyunculuğu tabi ama sonradan sizi etkileyen ne oldu da sonradan tekrardan oyunculuga yöneldiniz sizi etkileyen ne oldu bir de bu yaptığınız çok riskli bir işti bunu yaparken hiç korkmadınız mi endişe duymadınız mı?

0|0
    2|2
    • Yine soruma cevap alamadim biliyordum aslinda boyle olacagini şansımı tekrar denemek istemiştim ama yine olmadı bende bu şansızlık varken ben daha çok beklerim beni eksileyen kim bakiyim ciksin onlar ortaya ıslak odunla dovecem

• Öncelikle yaptığınız işe önem verdiğiniz için sizi tebrik ederim ve ileride başarılar dilerim.

Ama bazı skeçlerinizi izlerken güldürmek için sanki yapmacık ve zoraki gibi bir performans ortaya koyuyor izlenimi yarattınız bende. Bunu sizde görüyor musunuz? Eğer öyleyse bunun önüne nasıl geçmeyi planlıyorsunuz?

Saygılarımla,

1|0
    4|4
  • Öncelikle merhaba sitemize hoşgeldiniz
    Geriye dönüp baktiginizda hayatinizdaki en büyük keskeniz nedir
    Yine dünyaya gelsem ayni hatayi yaparim. dediginiz bir hataniz varmi?

2|1
    4|4
  • Bankacılıktan bu sektöre geçerken en çok neyde zorlandınız?

5|0
    4|6
  • Bu basari risk almayla gelen basarimi sayin kaan sekban?
    Biz hayalleri olan ama risk alamayan genclere onerileriniz var mi? 😊

1|1
    1|3
  • Merhaba Kaan Bey;

1994 ile 1997 Yılları arası profesyonel çocuk tiyatro oyunculuğu yaptığınızı liseyi bitirdikten sonra yıldız teknik üniversitesi Siyaset bilimleri ve uluslar arası ilişkiler bölümünü tercih ettiğinizi ve çeşitli mesleklerde üniversite öğrenciliğinizden itibaren çalıştığınızı okudum. Peki hayatınızda çeşitli mesleklerde çalışmanız bizlerin de düşündüğü gibi tiyatroya olan ilginin azalmasından mı kaynaklanıyor. Yoksa emeğin karşılığını alamadığınızdan dolayı mı diğer mesleklerde çalıştınız. Sizin düşünceniz nedir? Teşekkürler

0|0
    2|0
    • Yo aslında, çok korkmuştum. Iş adamı olmayı hayal etmiştim bir de bana göre plazada çalışmak başarının altın kuralıydı. Sonra öyle olmadığını farkettim :)

• Teşekkürler yorumunuz ile aydınlattığınız için

• Merhabalar kaan bey hoşgeldiniz benim sorum bu kadar kitap okumayan insan varken nasıl oluyoda satışlar hep yüksek oluyo

2|0
    4|2
  • Sizi ilk görüyorum, daha geniş bir kitleye erişmek için yeni projeleriniz var mı? Neden size ulaşamadık?

0|1
    4|8
    • Dur biraz ezikleyeyim sizi :D saka bir yana bem tanımıyor olmanıza şaşırdım. İnternette her yerde yaptığı skeçler dolu. Benim favorim tabiki sobeveyn skeçleri. Sonra kitabi çıktı, ki okumanızı mutlaka tavsiye ederim çok eğlenceli bir kitap. Hatta kitap okumayı sevmeyenler için her eve bir sekban kampanyası başlatıp kitabini dağıtsak super olur bak. Dur bunu yazayım bir yere :D

• Bu çok normal, çünkü asla yüz binler beni tanısın diye kafa yormadım. Sadece içeriğe odaklandım su yolunu bulur diye düşündüm. Yavaş yavaş sindire sindire :) Öyle de oluyor. Bakın şimdi ulaştınız:)

• Evet, sitemizin sayesinde bir cevheri daha keşfettim.😊 Teşekkürler efem.

• Merhaba, çoğu insanın hayali olan 9-5 çalışma saatini bırakmanıza sebep olan olay nedir? böyle bir kararı uzun vadeli düşünerek mi aldınız?

1|0
    4|4
  • "İnsan sevdiği işi yapınca hayatı boyunca çalışmazmış" atasözünün vücut bulmuş halisiniz👏👏
    Sorum da; Malum talk show öyle her babayiğit'in harcı değil, bunun yanında çalışmalarınız da var tabii. Peki bu yoğun iş temposu içinde sosyal hayatınızı nasıl idame ediyorsunuz? Bir gün içerisinde neler yapıyorsunuz?
    Teşekkürler.

2|0
    3|8
  • Hayatımı bu şekilde yaşamak istemediğimi anladım ve işi bıraktım demişsiniz. Hazır işinizden vazgeçip şu an yaptıklarınızı yapmak istediğini nasıl anladınız. Ayrıca bu aldığınız kararlar doğrultusunda şu an yaptıklarınızdan vazgeçmek isteyebilir misiniz yani heves olarak mı yola çıktınız yoksa gerçekten ben bu işi mi yapmalıyım dediniz.
    Teşekkürler.

0|0
    2|2
  • Daha önce isminizi şahsen duymadım ama güzel ve farklı bir kariyer çizmişsiniz kendinize önemli olan zaten mutlu olabileceğin mesleği yapmak... bankacılıktan, kitap yazarlığı ve komedyenliğe şu an imrendim şahsen başarılarınız daim olsun.

1|0
    2|2
  • Bence sizde deli cesareti var. Niye diyeceksiniz? Bankada bir işiniz var ve siz işi bırakıp bir kitap yazıp program yapıyorsunuz. Bence çok riskli bir iş yapıyorsunuz. Bunun nedeni neydi size göre?

1|0
    1|3
  • Seni ilk defa gördüm ama görür görmez yüzümde bir tebessüm oluştu. Neden bu kadar sempatik görünüyorsun?

1|0
    4|4
  • İstediğiniz işi yapmanız olması gereken, ancak ekonomik özgürlüğünü sadece yaptığı işte sağlayan , bütçesi dar insanlara bir öneriniz var mı? Ayrıca insan mutlu olduğu işten neden istifa eder?

0|0
    4|4
    • Daha mutlu olacağına inaniyorsa :) Benim de bütçem inanın çok dardı. Aylarca borç içinde yüzdüm. Tek önerim üretmek ve çalışmak olabilir zira ben öyle yaptım.

• Teşekkür ederim

• Erkekler Devam
    46
Yükleniyor... ;