Diriliş Ertuğrul doğrularımı anlatiyor?

Bugün 1. Bölümünü izledim yani dirilis ertugrulu izlemeye karar verdim. Tarih bilgisi yüksek olan biri, ve bu diziyi izleyen biri soruma cevap verebilirmi?

0|0
39

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• 2-3 senedir oynuyor adamların gerçek tarihde 3 senede yaptığını bunlar bir diziye sıığdıramadı sen düşün

3|1
    1|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Izlemeden antipatim oldu diziye

0|1
    2|2
  • Noyan tarzi seyler bilmiyorum ama mogollar ile mucadeleler dogru. Tarih ve ilerleyisler de dogru.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Diriliş ertuğrul tarihimizi kirleten bir dizi akp bin elinde bu dizi ve tarihi bilmedikleri gibi halkı da saçma sapan diziler ile beynini yıkıyorlar !

0|0
    0|0
  • Tam değil. Doğrular üzerinden gidiyorlar fakat film kurgu halide katılmış işin içine. Ama on numara bir dizidir.

1|0
    0|0
  • dizileri hic izlemem ama istersen kılıçdaroglunun dün ki konuşmasını dinle 16 yılı bir kere anlatıyor :-) :-)

0|0
    0|0
  • Genel olarak dgru

1|0
    0|0
  • Tarihi dizilerden öğrenmeyin kardeşim. Soruna gelecek olursak hayır birçok şeyi değiştirmişler dizide ama dizi bu belgesel değil suç dizilerden tarih öğrenmeye çalışan insanımızda

0|0
    0|0
  • noyan hariç bildiğim kadarıyla doğru muhteşem yüzyıla bin basar güzel dizi bnce

0|0
    0|0
  • Alakası yok kardeşim yol yakınken hayatından 2 saati kurtar

0|0
    1|1
    • Neden peki? Mesela ne yanlış anlatiliyor tam olarak

• Yalan olmasın 6-7 bölüm izledim zar zor dayana dayana 2 saat gerçekten çok uzun. Dövüş sahneleri hep aynı efektler aynı slow motion. Tarihsel akışa bakacak olursak Türkler o dönem yeni islamiyete girmiş bir millet oysa dizide sanırsın 400 yıldır müslümanlar. Aşırı derecede islami mistik hava veriyorlar. Rüyalar ibn-i arabi denen bir hacı amcamız falan. Kısacası komplo teorileri falanda gerçekten sıkıcıydı. İstersen dene ama tat alamayacaksın

• Yok tamamen ekleme dolu bu tür diziler. Otur tarih oku daha iyi

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;