Dizilerdeki giyim stilleri gerçek hayatı ne kadar yansıtıyor?

Dizilerde zengin karakterlerin, yataktan çıkar çıkmaz düğüne gider gibi hazır halde olmalarına alıştık artık. Gözümüz yadırgamıyor sabah kahvaltılarında topuzlu saçlı, abiyeli ablaları... Nasıl/ ne ara hazırlandıklarını sorgulamayı geçtik. Çünkü onlar zengin!

Peki ya dizilerdeki normal karakterlerin giyimleri ne kadar gerçeği yansıtıyor? Üniversitenizde panço giyen bir öğretim görevlisi ya da göbeği açık giyinen mafya avukatı gördünüz mü? Dizilerdeki giyim stilleri gerçek hayatı ne kadar yansıtıyor?
Bu giysiler dizilerdeki karakterleri mi yansıtıyor, yoksa sadece daha çok ilgi çekip izlettirmek için mi yapılıyor sizce?

5|2
5856

En İyi Erkek Görüşü

• Bu fotoğraftaki türk dizisi mi bilmem, Amerika'da böyle giyinen kadınlar var, Philedelphia, Miami gibi şehirlerde insanlar direkt bikiniyle bile gezer.

Odessa'da da yazın görüyorum mesela böyle giyinenleri.
    Yani böyle giyinen var.

Ha Türkiye'de var mı? Ülkede insanlar daha diz üstündeki eteğe bile adapte alamadığı için yok.

Ukrayna'da sabah üniversiteye makyajsız gitmemek için her sabah 6'ya doğru kalkan kız arkadaşım vardı. O kadar dedim 'Ne gerek var, zaten güzelsin' diye, 'Ben böyle olmayı seviyorum' diyor ve zerre kadar uykusuzluk çekmediğini söylüyordu.

Sözün özü, var böyle insanlar. Dünya'daki herkesi kendiniz gibi sanmayın.

Ayrıca televizyon dizileri görsel işlerdir, belgesel değil, sabah kahvaltısında topuzlu ablalar dizinin formatı icabı da olur.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben tv sektörünü sevmiyorum aldıkları paralar haram sorsan iki kelimeyi biraraya getiremezler deve yüküyle para alıyorlar ne yapıyorlar taş mı taşıyorlar hayır iki rol kesmeye çalışıyorlar millet köpek gibi çalışıyo ay sonu asgari ücret bu dünyanın üstü varsa yarında altı var hepsi versin hesap kılıksızlar..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 55

• Geneli reklam onların, ajansların bir takım reklam formatı.

Dizide fakir yiyecek ekmek bulamıyor iphone ile iş arıyor

3|1
    0|0
  • Tüm kişi ve kurumlar hayal ürünüdür yazıyor zaten birçoğunda. Masal gibi düşün. Fazla takılmamak lazım.

2|1
    0|0
  • genç kizlari daha da acik giyinmeye teşvik ediyorlar hele birde oyunculara hayranlik warsa ipler hepten kopuyor

3|1
    0|0
  • İnsanların ahlakını düzenini bozuyor sadece millete zaten akıl yok kendilerini dizilere kaptırıyorlar

1|0
    2|0
  • Jenerikte sponsor markalar yazıyor reklamın iyisi kötüsü olmaz şimdi o kıyafeti gören gidip alacak mesele bu kadar

0|0
    0|0
  • hastayım bu avukat kıza.) o nasıl bir ince bel yaaa.)
    gerçek hayatı pek yansıtmasa da , sonuçta tv sektörü. görsellik ön planda olmalı her konuda..

1|0
    0|0
  • Gerçek hayatı falan yansitmiyor.
    Tam tersine gerçek hayattakilerin zihinlerini igdis edip, algılarini bozarak yeniden düzenliyorlar. Böyle giyin, böyle konuş, böyle davran vb diyerek...

0|0
    0|0
  • Daha açık ve seksi giyinen avukatlar gormustum. Yeni nesil bu şekilde giyinebilir. Kendi ayaklari üzerinde duran kadınlar daha cesur oluyorlar.

0|0
    0|0
  • yansıtmıyor

0|0
    0|0
  • Adı üstünde dizi, hayal ürünü hepsi.

0|0
    0|0
  • Yansıtmıyor

0|0
    0|0
  • alakası yok bence

0|0
    0|0
  • berbat

0|0
    0|0
  • evet benimde aklımı kurcalayan bir durum. dışarı çıkıyorum herkes kapalı tv. açıyorum doğru dürüst bir tane kapalı yok. bu ne tezatlık be ne yaman çelişki :) :)

0|0
    0|0
  • İçerdede tek takıldığım şey şu kızın bu kıyafetiydi 😂

0|0
    0|0
  • hiç yansıtmıyor toplumun değerlerini zedeliyor nerede o kemal sunal filmleri dizileri bizim yaşantımızdan uzak kızlar ve erkekler için kırılma noktası bu zamanın dizileri

1|0
    0|0
  • Tamamen ticari.
    Oyuncular resmen izleyiciye pazarlanıyor.
    İzleyici beyin anestezisine uğruyor.
    İşte tam bu esnada reyting denen rekorlar kırılıp milyonlar cebe indiriliyor.
    Bu kurguların senaryoların peşinden gitmek akıl seviyesiyle alakalı..

0|1
    1|0
  • insanları o giyime özendirmek için yapılıyor. Elit kesim de sizin gibi eşofman giyiniyor pantolon giyiniyor. Göbek açık gezen ben Tarabya insanı göremedim. Ya da Newyork'ta böyle yiyen erkekler yok.

1|0
    1|0
  • Türk dizilerinde abiyeden başka bir şey giymiyolar herhalde bedava... gidin birazcık NY Fashion week e moda öğrenin.

#

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 57

• Ben hayatımda mafya görmedim avukatını hiç göremem sanırım. Oda zengindir hem. Mafyaya soyunduğuna göre.

Ama evet gündelik yaşantıları anlatılan orta ve düşük sınıf karakterler her zaman fazla şık, fazla pahalı kıyafetler, saçlar hep yapılı, sabah akmamış full makyajla uyanmalar.

0|0
    0|0
  • ya elit lüks semtlerde bu tarz giyiniyorlar açıkçası özellikle istanbuldaçok daha abartılılarını gördüm ben. zenginler iş adamalrı sabahın köründe kalkıyor onlar kahvaltıya pijamayla inmiyorlar zaten ben bu kadar zengin olsam 10 numara fiziğim olsa ben de bu şekilde giyinir inerdim

0|0
    0|0
  • tabiki ilgi cekmek icin yapılıyor. su anda dizilerde yapılan tek sey görselliği ön plana sunmak, insanları kendi hayatlarından soğutmak.

1|0
    0|0
  • Bu sekilde giyinen yoksa etrafinzda merak ediyorum siz nerde yasiyorsunuz :D zengin fakir meselesi dglki bu tarz meselesi :D fizigi olan hersyi giyer v bu kizida yerine gøre bnce iyi giydiriyorlar yani

1|0
    0|0
  • Senelerce konu olan aşkı memnu da Bihter o kadar zengindi ki arada da olsa hazırlanma halini hatta makyajını ve saçını yaparkenki halini gösterdiler ama yeni nesil diziler maşallah yataktan son stil uyanıyor çoğu kişi onlara özeniyor bende zenginim ama ben akşam yattığım gibi kalkıyorum nasıl oluyor bunların ki anlamıyorum

0|0
    0|0
  • Hiç yansıtmıyor yani, saçmalık tamamen.

0|0
    0|0
  • gercekte gorsek hemen dalga geceriz

0|0
    0|0
  • Amaç ilgi çekmek tabii ki. Mesela dikkat edin ana karakter değil de birkaç sahnede görülen yan figüranlar sıradan bir giyimle çıkıyorlar, çünkü odak noktası belli kimse onlara dikkat etmiyor.

0|0
    0|0
  • Boylesi gercek hayatta cok var

1|0
    0|0
  • Melek karakteri abartılı olmuş evet ama asıl olay bu kızın ordaki adamın kızı olması yani aslında zengin kızını da oynuyor avukat olmaktan ziyade

0|0
    0|0
  • Neden bilmiyorum ama bu kadının dizideki karakteri ile giyim tarzı biraz zıtmış gibi geliyor açıkcası.

0|0
    0|0
  • Dizi için olduğu belli yoksa kim uğraşır sabah sabah

0|0
    0|0
  • İlgi çekmek için

0|0
    0|0
  • Zenginleri boşver fakirler bile bir giydiğini bir daha giymeyip podyumdan fırlamış gibi dolanıyor yahu

0|0
    0|0
  • Bence hiç gerçekçi değil... Kışın şort giymeler, yazın giyinmeyi unutmalar... Sabah kız bir uyanıyor mucizevi bir şekilde makyajı harika... Özendirmek için yapıyorlar bunları... belkide sponsor işidir

0|0
    0|0
  • İlgi çeksin diye, gerçek hayata uyarlı kıyafetler değiller

0|0
    0|0
  • Bu mevsimde göbeği açık giyinen öğrenciler var

0|0
    0|0
  • bizim ünide var , kıs günü göbek açık gezmek nedır ya...

0|0
    0|0
  • Gercek hayatta boyle giyinseler biraz zor cikarlar

0|0
    0|0
  • Bu kıza bayılıyorum

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    37
Yükleniyor...