Gertrude Bell ve Çöl Kraliçesi filmi?

Gerçekten oldukça ilgimi çekti bu film. İzleyenler var mı bilmiyorum ama bir kadının da ajanlık yapma konusundaki uzmanlığını ve zekasını ortaya koyan ve gerçek hayattan uyarlanan bir film.

0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• gerçek hayattan uyarlanmış bir film birinci dünya savaşı sırasında, osmanlı devleti'ne ait topraklarda yaşayan arap kabilelerini türkler'e karşı kışkırtma ve ingiliz işgal kuvvetlerinin yanında yer almaya ikna etmek için istihbari faaliyetlerde bulunan ingiliz istihbaratçı. bugünkü arap ülkelerinin sınırlarının çizilmesindeki en etkili isimlerden biri tabi bunu aşkı uğruna yapmış ve 58 yaşında aldığı uyku hapıyla intihar etmiş

1|0
    0|0
    • Evet ufak bir araştırma yapmıştım kadın hakkında ve gerçekten de etkili bir isim olduğunu gördüm coğrafyada. Özellikle konum olarak faaliyette bulunduğu yerde ve dönemde bir kadının bu denli etkili olabilmesi de bence büyük bir başarı.

• Babasının adı çok daha ilginç. Abdullah Philby :)

• bunu bilmiyordum iyi güldüm ama (:

• Ajan filmiyse izlerim. imdb kac

1|0
    0|0
    • 5.6 ama takılma derim ben imdb e. Çünkü tarihi bir konu ve yaşanmış bir olay tabi abartı muhtemelen vardır içinde bu yüzden filmi izledikten sonra belgesel de izlemek faydalı olabilir konuyla ilgili olarak.

• Aynen haklisin. Film yorumlarina da bakcam. Boyle filmler ilgimi ceker

• İzlemedim ama güzelse izle

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor... ;