IGGY AZALEA TANIMAYAN VAR MI? IGGY HAKKINDA BİLİNMEYENLER?


IGGY AZALEA TANIMAYAN VAR MI? IGGY HAKKINDA BİLİNMEYENLER?
AZALEA HAKINDA BİLİNMEYENLER

AİLESİ
Babasının yaptığı evde büyüyen Azalea'nın annesi evlerde ve otellerde temizlik yaparken, babası sanatla ilgileniyormuş. Hatta şarkıcının dediğine göre, daha küçük yaşlardan itibaren babası, etrafındaki her objeye sanatsal açıdan bakmasını öğretmiş ve bu da onun hayatını ve kariyerini her dönem etkilemiş. Azalea, 14 yaşından itibaren Rap'le ilgilenmeye başlamış. Verdiği bir röportajda, mahallesindeki iki kız arkadaşıyla grup kurduğunu ama onların işi ciddiye almadıklarından dolayı grubu dağıttığını anlatıyor. Buradan da Azalea'nın ne kadar hırslı ve şarkıcılık konusunda hevesli olduğunu anlamak mümkün.

ÜNLÜ OLMA YOLUNDA İLK ADIMLAR
Avustralya'da hep kendisini yabancı hissettiğinden ve hip hop'un kalbinin Amerika'da attığını düşündüğünden hep orada yaşamayı hayal etmiş. Liseyi bıraktıktan sonra para kazanmak için bir süre annesiyle birlikte temizliğe gitmiş. Daha sonra ailesine arkadaşlarıyla Amerika'ya tatile gittiğini söyleyerek Avustralya'dan ayrılmış. Ancak oraya gittikten sonra ailesini arayıp Amerika'da yaşayacağını haber vermiş. Azalea, şimdi Amerika'da sadece bilim, sanat, eğitim, iş dalında üstün başarı sergileyenlere verilen 5 yıllık O Vize ile yaşayabiliyor.

İSMİNİN HİKAYESİ
İsmini, küçükken beslediği Iggy adındaki köpeğinden, soyadını ise büyüdüğü sokak yani Azalea Sokak'tan alıyor. Ailesi de Avustralya'da halen bu sokakta yaşıyor.

YÜKSELİŞİ
İlk müziğe atıldığı günlerde insanların kendisine güldüğünü çünkü yaptığı müziği beğenmediklerini anlatıyor. Ama bunları umursamadan birisinin de yönlendirmesiyle Los Angeles'a yerleşmiş ve Youtube'a kendi müzik videolarını yüklemeye başlamış. Pu$$y isimli şarkısı Youtube'da hit olunca adını dünyaya duyuruyor. Sonrasında ise Glory ve The New Classic albümleri ile birlikte yükselişe geçiyor. Fırlama Kızlar (Clueless) filminden esinlenen klibiyle Fancy şarkısı da popülerliğini koruyor...


0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor... ;