Kore dizilerini sever misiniz?

Kore dizisi sevenler hiç atarlanıp linç girişiminde bulunmasın fikirlerimi yazıyorum herkesin zevki farklı. Ben hiç sevmiyorum nedense çok itici geliyolar. Geçen ön yargılı olmayım bir bakayım dedim yok 10 dk dayanamadım. Tip olarak da beğenmiyorum dillerini de sevmedim. Çok hızlı hızlı konusuyolar korece zaten bilmiyorum da bilsem bile dinlerken anlamakta zorlanırdım gibi geliyo :D bir de sadece bir dizi izledim genelleme yapamam ama benim izlediğim dizide hareketleri ve mimikleri çok abartılıydı çok sinirimi bozdu. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• filmlerini severim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• ben de sevmiyorum

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • sevmem

1|0
    0|0
  • Hayır tabisi

#BeyazMelek

1|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Hayir

1|0
    0|0
  • Hiç izlemedim.

1|0
    0|0
  • Ilk izledigimde cok benzer gelmislerdi ve dilleri yabanciydi. Sonra zamanla dillerine alistim su an kulaktan gunluk konusmalari anlayabiliyorum ve birbirlerinden ayirt edebiliyorum :D olabilir seveni de var sevmeyeni de. Zevkler ve renkler tartisilmaz :)

0|0
    0|0
    • Aynen izleye izleye alışılır tabi :D

• Hayır

1|0
    0|0
  • İlk izlediğimde tepkileri bana da abartılı gelmişti. Ama sonra izledikçe onların doğasında olduğunu anladım o hareketlerin :D Çok iyi bence dizileri

1|0
    0|0
    • Aynen bana da ilk defa izlediğim için abartı gelmiştir :D ama alışmayı bekleyemem hiç sarmadı :D ha ama konuları iyi ona lafım yok zaten su anki türk dizilerinin de coğu koreden uyarlama

• Aynen öylee :D

• Seviyorum

1|0
    0|0
  • daha çok hint

1|0
    0|0
  • Sevmem

1|0
    0|0
  • Ben seviyorum. Zaten televizyon veya sinemadaki dizi filmlerin bazilarininda kore den uyarlama olmasi (aynisini uyarlama olarak aliyorlar) aslinda isminin ve cekiklerin verdiği önyargı olduğu belli oluyor. Tükçe ya da amerikan uyarlamalari bilmeden gayette izlerken hos :)
    Ama cok fazla dile gelmesi de farkli. Izlerim dinlerim dillerini ogrenirim ama neden baskalarini zorlayayim tercih meselesi :)

0|0
    0|0
    • Evet ben de ön yargılı olmamak için izliyim dedim ama hoşuma gitmedi :D konu olarak dediğin doğru ona türk dizilerinin de çoğu koreden uyarlama zaten ona lafım yok konuları cidden iyi. Sadece bana izlemesi zevk vermedi :D ve evet dediğin gibi tercih meselesi bunlar benim fikrim ben de izleyene laf etmem tabi :D

• Aynen öyle:)) bosver o da farkli bir zevk 😅 baska kulturleri izlemek istersen hint filmleri dizileri de cok popüler bende onlari izleyemiyorum ama seveni cok 😇

• Ona da pek ısınamadım ama aynı şekilde ona da bakıcam bir ara ön yargılı olmamak adına :D amerika ve ingiliz dizilerine hakimim tarzlarını falan biliyorum biraz da diğer kültürlere bakıcam :D

• zamanla gözün tipe alışıyoo bende garipsemiştim bide karaktere alışmak lazım bide onların kültürü farklı sonuçta ama kaliteli dizileri var bencee en son ''another miss oh'' izledimmm

0|0
    0|0
  • Ben de öyleydim hatta izleyenlere bile gıcık oluyordum bofun ilk bölümünü acıp kapamıstım sonra city hunterı izledim devamı geldi. Artık tiplerini de begeniyorum

0|0
    0|0
    • İzledikçe alışılıyodur tabi mesela ben şimdi karakterleri bile birbirine karıştırıyorum hepsi benzediği için bu kimdi falan dedim izlerken hep. İzledikçe ayırt ediliyodur tabi o ayrı :D

• evet basta oyleydim ben de:) gene de güzeldir i

• sevmeyebilirsin ama saygı duymalısın

0|0
    0|0
    • Ben de saygısızlık etmedim zaten. Kendi fikirlerimi yazdım sonra da sizin fikrinizi sordum saygısızlık mı bu?

• yok değil

• Dizilerde hiçbirini diğerinden ayırt edemiyorum ki bir anlamı kalmıyor

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;