Sizi televizyon izlemeye iten veya uzaklaştıran nedenler neler?

Ben şu Survivor, evlilik Programları gibi insanların ahlak değerlerini hiçe sayan ve benim için kutsal olan değerleri alaya alan yayınlar yüzünden televizyon izlemiyorum. Sizleri etkileyenler nelerdir?

5|5
123105

En İyi Kız Görüşü

• dediklerinize ek olarak ensest ilişkileri yasak aşkları konu alan diziler ve onca derdimiz varken kim nasıl giyinmiş diye ağlayan zırlayan insanlar yüzünden izlemiyorum toparlayamadım ama anlamışsınızdır umarım siz beni

13|17
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Satırlarımın altına gizlediklerimi yazdığınız için anlamakta zorlanmadım.

En İyi Erkek Görüşü

• Medya çok ciddi bir tahrip yapmaya başladı..

İnsanları umutsuzluğa sevk edip artık şükür edecek bir meseleleri kalmamış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor..

Bu insanları isyana sürükler, kaos ortamı oluşur..
    Bu durumda "kan emicilerin" işine gelir..

Halinden memnun olmayan insanlar ümitsizliğe düşerek hiç bir işe konsantre olupta başarılı olamaz.. Buda toplumsal olarak yozlaşmaya, toplumu felakete sürükler..

Sanki bütün kainattaki zulümlerden kendisini sorumluymuş gibi hisseder..
    Halbuki bu kainatın dizgini Allah'ın elindedir.. İnsanın eli kısadır her şeye yetişmez..

Televizyon yokken de zulümler vardı, tecavüz vardı, hırsızlık, ahlaksızlık vardı..
    Yeni bir şeymiş gibi önümüze sunulup duruyor..

"Her koyun kendi bacağından asılır." halbuki..

Olması gereken pencerelerden seyretmektir, içlerine girmemektir..

"Dehşete kapıldığın zaman; İbrahim Hakkı gibi "Görelim Mevlâ neyler, neylerse güzel eyler.." de.. Pencerelerde seyret, içlerine girme."
    (Yirminci Mektup Risale-i Nur'dan..)

#Vesselam

0|4
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 122

• Daha evlilik programi oldugunu sizden ogreniyorum. Dizileri netten takip ediyorum. Reklamsiz kesintisiz film keyfi :) Televizyon benim hayatima hic girmedi :) Elimizdeki akilli telefonlar haberden belgesele kadar herseye imkan sunarken niye televizyon izleyimki :) Reklamlar yuzunden uzaklasir bir insan baska ne olabilir :)

0|1
    0|0
  • Hiç aklıma gelmiyor Tv açıp izlemek.. İş yerinde yemek yerken, cafede Tv var bir tane. Ona gözüm takılıyor. O Tv'ye de bir ayar yapmışlar, bazen sesi gidiyor 😆

0|1
    0|0
  • Ben sabah sabah işte sabah programlarını sevmiyorum, çok manasız. Sonram öğlen yemek programları, Ev kuşu gibi, Müge Anlı, yarışma programları, Asla vazgeçmem gibi salak kurgulu dizileri sevmiyorum, adeten tiksiniyorum😪

0|1
    0|0
  • Dizi izlemeyi seviyorum. Programları ciddiye almıyorum sadece eğlence amaçlı izliyorum.
    Televizyon aptal kutusu falan diyenleride anlamıyorum açıkçası. Televizyon değil içerisindeki yapımlar acınası (hepsi için demiyorum)
    Tabi haber takibide önemli. Herkesin interneti yok sonuçta ki olsa bile üşenen insanlar var. Tam saatinde haberleri izliyorun bence hoş birşey.

0|1
    0|0
  • ben televizyon izlemekten uzaklaşalı 13 yıl oldu, açma kapama düğmesinin yerini bilmiyorum desem yeridir. Kızımla zamanı hep kitap okuyarak geçiriyoruz, bize dizilerde yarışmalarda çok basit geliyor.

1|1
    0|0
  • Gereksiz buluyorum. Basina oturdugunuzda sizi sacma sapan reklamları ve programları izlemeye çekiyor. Zaten yayın akışları benzer ve hangi kanalı acsan aynı türden seyler var. Diziler desen hangisini açarsan aç hep mutlaka yasak ilişki ya da ahlak bozucu olaylar var. Bunlar normalmiş gibi nüksediliyor, ve artık gerçekten bazı şeyler öyle algılanmaya başlandı. Dizi izlemiyorum, televizyonu belki açarsam sabah haberlerini izlemek için. Ya da müzik dinlemek için. Hepsi bu.

0|1
    0|0
  • Yıllardır Türk dizisi izlemiyorum.. izlemiyoruZz ailecek yabancı dizileri izliyorum annem bile alıştı alt yazı okumaya kadın bu yaştan sonra... tv ancak 1,5 saat açık olur evde.. genede internetten dizi felan bakarız o da haftada bir.. böyle arkadaşlarla daha mutluyum ayrıca Türk dizileri igrenc otesi ailler nasıl izletiyor kadınlarına anlayabilmiş degilim

0|1
    0|0
  • Tv de gorulen herseyin tamamen ironik olmasi sacma programlar vs. Ustelik sosyal iliskileri bozuyor vakit aliyor. 13 yildir tv izlemeyen biri olarak su an tv olan odada bile oturmaya tahammulum yok. Bunu yapmak zor değil. Keske herkes çıkarsa hayatından

0|1
    0|0
  • İzleyecek pek bir zamanım olmuyor, o tarz programları sevmem zaten oldugu zamanda bir tek trt belgesele bakarım.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle belgeseller benimde vazgeçilmezim ama televizyondan soğudum bir kere o kutunun karşısında oturunca sanki bilinç altıma bir şeyler yerleşiyor gibi hissediyorum. O yüzden ansiklopedilere yöneliyorum bu aralar 😁

• Acaba kim 👤😀şurada kaç kişi biliyor ki zaten okudugun liseyi bir ben bir sen 😂😂

• Çıkaramadım senin😐

• Bilinc altina gönderilen binbir türlü subliminal mesaj.. yozlasmaya sebep görüntüler diziler, toplumun zihnini seylerle doldurmaya calisan sacma sapan evlilik programlari.. gercek disi büYük ask dizileri vs.. sakincali..

0|1
    0|0
  • o saçma sapan programlar sayesinde insanlarımız sorgulamayan çalışmayan üretmeyen ve aklını kullanamayan birileri haline geliyorlar! zaten amaç bu ahlaksızlık taraf tutma cinsellik vsvs kültürümüze uygun olmayan çok şey var!!! aslında izlenecek birşeyler yok mu elbette var ama insanlarımız 2 krş daha fazla verip belgesel kanallarını öğretici programları seyretmiyorlar!!! herşeyi geçtim RTÜK ne işe yarıyor anlamıyorum o aptal evlilik programları hala yayınlanıyor ya pes ne diyim ben...

0|1
    0|0
  • Saçma sapan konuları olan diziler, aşktan başka bir konu bilmeyen senaristler, baştan aşağı kurgu olan programlar beni tvden uzaklastiriyor. Artık hiç izlenmiyor TV. Her hafta bir sürü dizi başlayıp, bir sürü dizi bitiyor. Hepsinin sonu aynı. Eskiden vardı en azından kaliteli diziler ama artık hiç beğenmiyorum.

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum izlemeyi yazinda telefonla ugrasirken ses olsun diye acarim. Pek izlemem. Arada annem icerde yanliz oturuyosa yanina gider onunla izlerim onun disinda ay gidiyimde sunu izliyim su saatte su vardi onu izliyim demem

0|1
    0|0
  • Televizyon bir kitabımın yaprağı kadar değerli değil..

0|2
    0|0
  • Bende buz saçmalıkların hiçbirini izlemiyorum ve nefret ediyorum Türk ahlaki değer ve gelenek görenek yapısını değiştirmeye yönelik davranışların aşılandığı saçmalıklar.13-14 yaşındaki çocukların bunları kendilerine model seçerek üslüb ve davranış bozukluklarını normal sayarak yetişmelerine neden oluyor ve burda da karşılaştığımız gibi orasını burasını göstermeyi marifet sanan kişilik karakter ve hissiyat yerine hayvanlar gibi dürtülerine göre hareket eden bir insanlık olup çıktık bir ülkeyi Nasıl mahvedersin en büyük kitle imha aracı tv ile.

0|2
    0|0
  • Zamanim pek olmuyor
    Bide duzgün bisey cikarmiyorlarki anaisna
    bir baktigim baba candir ve tatli intikam 🚬

#rr

Genelljkle alman kanallarina bakiyorum
    Ve haberlerde iyi oluyor
    Ama bu aralar oda biktirdi

0|1
    0|0
  • Ne yazık ki katılıyorum sana. Artık televizyonu açmak dahi istemiyorum. Kadını aşağılayan, erkeği sürekli kadını aşağılamaktan başka bir şey yapmayan biri gibi gösteren evlilik programları, tamamen senaryo olduğuna inandığım, ahlaki değerlerden yoksun (ki benim ahlak ölçütüm tutucu değildir hatta bir çoğuna göre ahlaksızım buna rağmen bu görüşteyim) yarışmalar artık rahatsız ediyor. Eskileri özlüyorum diyenler o kadar haklı ki. O televizyon sadece yeşilçam filmleri başladığinda denk gelirse açık. Yoksa rutin hep aynı kanalları gez-bir şey bulamadan kapat.

0|1
    0|0
    • Eskiden dizilerde toplum hayatını yansıtırdı. Bugün sadece entrika ve saçmalık var. Yani Unutma beni veya aşkın bedeli gibi senaryo felci geçirmiş dizilerin capslerinden anlaşılıyor ki o kutunun eve bir faydası yok.

• Artık izleyecek bir dizi kalmadı bence bitek izlediğim Karagül var en sevdiğim dizi şu an diziler arasında en en en iyisi oda zaten 8 bölüm sonra 125. bölümde yani final olacak ozaman izleyeceğim hiç bişey yok.

0|1
    0|0
  • turkiyede sohbet muhabbet yok varsa yoksa tv sosyal hayatlar. mesela kadınlar toplandımı dızılerden bilmem neden erkekler toplandımı maç. baska bir bok yok :D izlemeyin abi çıkın gezin anasını satayım :D

0|1
    0|0
  • Gereksiz ve göz yorucu buluyorum. Adamakıllı film yok, program yok. Varsa yoksa aşk dizisi. Bütün aşk dizileri de birbirine benziyor zaten ve bu beni ister istemez televizyondan soğutuyor. Bazen haberleri bazen eski filmleri izliyorum sadece.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    102

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 104

• Herşeyin uzmanı olmuş yorumcuları, ahlaki değerleri geçtim insani değerleri hiçe sayan dizileri, her dizide yakışıklının ve güzelin başrol olması, evlilik programları, kendini komik zanneden talk showları, Mahmut Tuncer ve b*k bilimci Feridun Kunak'ı, kimin izlediğini bir türlü öğrenemediğim Flash Tv'si, Big Brother'ı, Survivor'ı, Bugün ne yesemi Yarın ne giysemi ay nereye s*çsam bilemedim şimdisi, Türkiye'nin her karışını dolaşıp kuzu-kebap-börek-çörek-baklava yiyen ve yetmezmiş gibi bunun üstüne para alan o p*ç Macerası mı ne zıkkımı, çantasından çamaşır suyunu çıkarım hava atan Ayşe teyzesi, uçan adam Sabrisi, Erman Toroğlu, hiç bir tarafsızlığı kalmamış haber bültenleri, ne zaman açsam s*kko şarkıların çaldığı müzik kanalları, Behzat Ç.'nin bitmesi, Leyla ile Mecnun'un bitirilmesi, yarpah dökümünün yüz küsür bölüm çekilip zamanın şampiyonlar ligi finalini canlı izlememe engel olması, siyasi ideolojinin her bir yere bulaşmış olması, sağcı kanallarda solun, solcu kanallarda sağın aşağılanması, haber saatlerinde en çok "herşeyi en iyi biz biliriz" "şehitlerimizi toprağa verdik" gibi şeyleri duymam, Arda Turan Barcelona'da antrenman sırasında osursa haber olduğu, doğru düzgün kitap okumadan etmeden sırf benden yakışıklı benden güzel diye benim ömrüm boyunca bir arada göremeyeceğim parayı kazanan başrol oyuncuları... daha da sayardım televizyon izlemememin sebeplerini ama yoruldum..

0|1
    0|0
  • İzlenecek bir şey olmaması. Filmlerin dizilerin içine ettiler zaten kırpa kese, magazin programlarını zaten izlemezdim. Haberler artık insanı intihara sürüklüyor, spor programları desen aynı halt..
    Arada sırada national, discovery ilginç bir belgesel olursa ona bakıyorum onlarda reklamla katlediyorlar kapatıp gidiyorum :D

İndirip izliyorum ne izleyeceksem, dizi, film, belgese vs..

2|2
    0|0
  • Hicbir neden. Cunku izlemiyorum. Lig tv ve cumartesi gecesi dada dışında :) sayilirsa tabi bunlar. Dunyanin en gereksiz dizileri bizim kanallarda. Ya 18 yaş alti henuz olgunlasamamis kisilere hitabediyor. Ya da 40 yaş ustu hayatta fikir olarak hic bir ideali olmayan tiplere.

0|1
    0|0
  • yaklaşık olarak 2-3 senedir tv izlemiyorum. askere giderken bıraktım. hala daha izlemiyorum. çekmiyor beni artık. arasıra babam veya annem tv izlerken haberlere denk gelirsem izlerim. onun dışında dizi ve film fantazim yoktur. sadedce tolga çevik'in programı olan müdür ne aptın'ı izliyorum. onun dışında gidip açmışlığım yok tv'yi

0|1
    0|0
  • artık televizyon izlenmez durumda yarışma programları insanları rezil durumlardan da reziline sokuyor.
    diziler desen fan fini fon seksi don kafasında amca yeğene yeğen dedeye atlar hale geldi.
    izleyecek hiç bir sey yok yabancı diziler iyidir bilim kurgu falan insanın aklına gelmeyecek seyler cıkarıyorlar ortaya

0|1
    0|0
  • Televizyonun hayatıma katkısı sıfır. Onu izleyerek vakit kaybedeceğime bilgisayardan herhangi bir şey araştırırım daha iyi.

0|1
    0|0
    • Kitap okuma alışkanlığı edinirsen daha iyi olur bence

• Bir şeye sinirlendiğim yok, siz öyle algılamışsınız.

• Televizyon yayınları halkın zeka seviyesine göre yapılıyor. Bizim milletimiz saçma sapan survivor programında ne buluyor anlamadım? Adada çekilmiyor bence lakin var sayalım adada çekiliyor. Ulan bunlar erkekli kızlı kalıyor bunlar sırayla birbirlerini s*kip duruyorlardır nasıl hamile kalmıyorlar? Doğal prezervatif mi yapıyorlar yapraktan? Green screen teknolojisi ile yapılan basit bir program.

0|1
    0|0
  • Televizyon insanı kendi değerlendiren yozlaştırır ben öğrencilik hayatımda 4 yıldır televizyon tutmam evimde. Hem zaman kaybı , hem insanı sosyallikten uzak tutuyor hemde dediğim gibi yozlaştırıyor herhangi bir tv kanalı hiç farketmez hepsi insanı değerlerinden uzaklaştırıyor en gereksiz teknoloji benim için tv'dir.

0|1
    0|0
  • neredeyse 17 yıldır tv izlemem yani diğer insanların söylediği manada izlemem varsa haber arada maç bide çok kaliteli belgesel varsa o veya leylayla mecnun tadında bir dizi varsa ancak o

0|1
    0|0
  • Uzaklaştıran sebepler
    Diziler
    Haberler
    Salk sulak magazin programları
    Survivor gibi mlca programlar

İzlemeye iten
    Youtubedaki videoyu tam ekran hdmı ile izlemek için tvye bağlarım o kadar

0|1
    0|0
  • Kurtlar sofrası olarak görmekteyim televizyon dünyasını.

0|1
    0|0
  • Yalan haber..
    Bütün köpekler iplerini tutan elleri koruyo
    Hatta köpek bile değiller
    Köpeğin bir sahibi vardır
    Hergün biftek bile versen ondan vazgeçiremezsin

0|1
    0|0
  • Dizide Cinsel İçerikli Kısım Geldiğinde Milletin Bir Bakışı Var Sanki Ben Yapıyorum :)

0|1
    0|0
  • maç ve haber harici birsey ızlememeye gayret gosterıyorum , çünkü dizilerin bır cogu aldatma ve cınsellık içeriyor. programların bır cogu da özenti kitlesi oluşturuyor

0|1
    0|0
  • İzleme sebebi belgesel izlemeyi çok seviyorum, yok survivor yok işte benim stilim yanda evlilik programları tamamen insanı salaklastirmak üzere yapılmış şeyler.

0|1
    0|0
  • Haberlerde rte ve davudoğlunun yüzünü görmem, sıkça gelen şehit haberleri ve bunlar üzerinden yapılan magazinler, yerli aşk dizileri, evlendirme programları beni tv den soğuttu.

0|1
    0|0
  • türk televizyon geleneği. 2 saatlik dizilerin reklamla 3 saate çıkması. insanı duyarsızlaştıran ve ekrana bağımlı hale getiren programlar survivor vs gibi.

0|1
    0|0
  • Survivorü izliyorum. insanın kişilik davranışlarini anlatir. gayet eğlendirir. eğlendirirken düşündürür

0|1
    0|0
  • Arada yaptığımız subniminal mesajlara rastlıyorumda baya kişilerin gözüne sokar gibi yapmış programcılar beni televizyondan soğutuyor

0|1
    0|0
  • bir leyla ile mecnun vardı zaten.
    onu kaldırdılar işler güçler vardı olmadı kardeş payı olmadı mutlu ol yeter olmadı beş kardeş...
    izlediğim tüm yapımları harcadılar
    rezalet dizileride izleyemem

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    84

Benzer Benceler

Yükleniyor...