Türk dizi sektörünün sizce eksik ve kötü yanları nedir?

Bence aşk dizileri. Şu aşk dizileri kadar komedi aksiyon yapsalar bu kadar kotu olmaz ve artik konular degismeli

0|0
1213

En İyi Kız Görüşü

• Türk dizilerinin çoğu saçmalama başladı cidden her konuda aşk var ve aşk denilen duyguyu izleyiciye çok yanlış gösteriyorlar. Ayrıca her dizide cinsellik var ben şahsen yabancı dizileri türk dizilerinden çok daha fazla edepli buluyorum. Türk dizilerinin çoğunda aynı konular işleniyor ve bizim kültürümüzü yansıtmıyorlar hep batı özentiliği. Ben bugün oturup ailemle bir türk dizisi izleyemem o kadar çok cinsellik var ki insanın midesi bulanıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

2|1
    0|0
    • Hay kardeşim yaşa sen emi valla Allah seni inandirsin çevremde bu tür dizileri özene özene izleyen yığınla aptal var... hepsi oturmuslar tv nin karşısına hay Allah im sen büyüksün kurtar bizi şu Türk dizilerinden...😄😄

• Ahahah teşekkür ederim😃

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• güzel kız/yakışıklı erkekleri basrol yaparak büyük kitlenin izlemesini sağlıyorlar, tamamen para odaklı.

1|2
    0|0
  • Televizyon hiç izlemiyorum neden? çünkü; artık her şey klişe zengin kız fakir oğlan, iyi kız iyi çocuk kötü kara kedi, serseri çocuk iyi kız ve kötü kız iyi çocuk bu nedir ya biraz yenilikçi olun aynı sığma kalıplardan çıkın hayata farklı bir pencereden bakın dizi yapıyorlar artık dıdının dıdısının dısının da dıdısının ebesine kadar işi götürüyorlar ben 5 kuşak sonraki torunları nesilleri görüyorum hayır bunun amacı nedir izlenmiyorsa bırakın tadında kalsın tadından yenmesin olayı dallasa çevirmenin lüzumu nedir.

0|1
    0|0
  • Mesela aksiyon dizileri de var ama kaliteli olanlarının sayısı yeterli değil. Ve aksiyon da olsa hep aynı konu etrafında dönüyor. Özellikle MAFYA dizileri çok meşhur ve izleyici kitleleri had safhada. Ne bileyim şöyle bir gizli ajan falan olsaydı fena olmazdı yaw 😄😄 mafya nedir Allah aşkına?

0|1
    0|0
  • Ensest ilişkilere yönelim artıyolar. Arsız toplum ahlakına aykırı şeyleri normalmiş gibi izlenim veriyolar hoş değiller.

0|3
    0|0
  • Aşk dizileri harbi bayıyor ya :D

0|1
    0|0
  • Sacmaa yaaa bazen

0|1
    0|0
  • kesinlikle bizim sanaristlerden hep aynı şeyler çıkıyor genellikle zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi değişik bir senaryo çıkaran çok az karagül dizisini izliyorsanız mesela onun konusu bence çok değişik

0|1
    0|0
  • taklitçi, bilmem hangi yabancı dizinin çevirisi , yeşilçam filmlerini alıp dizi yapıyorlar

0|1
    0|0
  • Şöyle seviyeli bir polisiye gizem ya da bilimkurgu olsa tadından yenmez

0|1
    0|0
  • Çok uzun. Bir bölüm, film kadar. Öyle olunca bazı sahneler hem çok boş hem de çok abartı oluyor.

0|1
    0|0
  • O günleride görücez inşallah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• kültür seviyesi değiştikçe ülkede her şey düzelir. ilk büyük sorun eğitim.. ülkece dram manyağıyız. hüzünlü müzikleri severiz, dram filmleri izleriz. acıtasyona bayılırız. bu hal dizi söktörüne de yansımış haliyle. 50 tane sorun var sektörde hangisini saysam :) en önemli sorun süre. uzun uzun geçiştirilmiş, doldurulmuş diziler. süre aza inerse daha kaliteli şeyler çıkabilir.

0|1
    0|0
  • gereksiz yere uzun olması
    adam ağır ağır kapıyı açar
    1 dakika sessizlikle ilerler
    araya reklam girer

yıllardır trk dizisi izlemiyorum :D

0|1
    0|0
  • aile ilişkilerinde sapmalara sebep olması ve zenginlik özentisi. yengesiyle yatanlar üvey kardeşiyle öpüşenler aşık olanlar vs... dizilerin büyük kısmında da lüks yaşam özendiriliyor bu da beklentileri büyütüyor. aile dizileri ama tam olarak aile dizileri lazım. ekmek teknesi gibi.

0|1
    0|0
  • Hep ayni kurgu senaryo uzerine dizilerde ne olacagini kestiriyor azda olsa insanimiz farkli bir hikaye olabilir mesala yabanci diziler deki tadi turk dizilerinde bulamiyor hep bir ask uzerine kurulu duzen olmus o yuzden turk dizileri izlemez oldum yabanci takiliyorum uzun zamandir

0|1
    0|0
  • sürekli aynı döngü

1|1
    0|0
  • Kore dizilerine özenti diziler olması..

1|1
    0|0
  • Tahmin edilebiliyor olmasi ve rtuk un asiri kisitlamalari dunya capinda butun dizilere bakin cinsellik vardir

0|1
    0|0
  • Yabanci diziler =bilim kurgu, savas, aksiyon, macera,

Turk dizileri=ask, ask, ask :D

1|1
    0|0
  • bilimkurgu dizisi hiç yok gençlik dizileride çok çok az hatta hiç yok belkide bilmiyorum tam 😎

0|1
    0|0
  • Hep aynı konular , var mı Supernatural gibisi?

0|1
    0|0
  • Bence çoğu yeri kaçırıyorlar doğal hayattan çok çok uzakta

0|1
    0|0
  • şu ana kadar damga vuran 2 kızı bılırım işler güçler ve leyla mecnun

0|1
    0|0
    • Katiliyorum buna işte

• konu kıtlıgı var bızde turk dızı sektorunden memnun olan bırını gormeıdm cogu mecburıyetten falan bakıyo ve zekice şeyler istiyorlar stres atmak kafa dagıtmak ıstyolar yanı ıstıyoruz

• Çoğu toplumsal yozlaşmaya sebep oluyor. Özellikle de saçma sapan aşk ilişkileri.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;