Son günlerin gözde ismi Manuş Baba'nın şarkısı Eteği Belinde'nin çalıntı çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Manuş Baba olarak bilinen sanatçı Mustafa Özkan’ın yeni yayınlanan “Dönersen ıslık çal “ isimli albümünün çıkış parçası olarak biline 77 milyon izlenmeye varan ve video klibi çekilen “Eteği Belinde “ isimli parçanın sanatçı Atilla Yılmaz’ın "2005" yılında piyasaya çıkarmış olduğu “vaktidir” isimli albümünde yer alan “Senden Gayrı” isimli eserin birebir kopyası olduğu "MSG" Musiki eser sahipleri grubu meslek birliği tarafından da onaylandı.
Son günlerin gözde ismi Manuş Baba'nın şarkısı Eteği Belinde'nin  çalıntı çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SÖZ VE MÜZİK MANUŞ BABA DENİLİYORDU AMA...

Sanatçı Atillla Yılmaz 2005 yılında piyasaya çıkardığı albümündeki eser ile ilgili olarak sevenlerim “senden gayrı” isimli parçamın kopyası olduğunu söylediklerinde şarkıyı dinledim. Söz ve müziği "Manuş Baba" yazan parçanın müziği benim 2005 yılında yayımladığım “senden gayrı” eserimle aynısı olduğunun farkına vardım. Bu konuyla ilgili olarak yasal tüm işlemleri başlatıp emeğime sahip çıkacağım” diye konuştu.

2|1
7742

En İyi Kız Görüşü

• Yazık lan millet bu şarkı üzerinden birbirini günaha çağırıyordu skdhd

11|5
    1|0
    • Bende öyle düşünüyorum adam resmen abaza ya

• Sarki klip sozler cok kotu bence 77 milyon kez dinlenecek bir sarki degil youtube da
      Adamin tipini de hic sevmedim 😊

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 76

• Hıçte şaşırmadm çakma bir şeyler olduğu belliydi zaten 😄😄
    En basta adinda bir güven duygusu yok Manuş baba ne yahu 😂😂

3|3
    1|0
  • Vaay sasirdim dogrusu. Hos bir melodi ama sarki bu sekil duyuldu artik. Kotu olmus.

0|2
    0|0
  • Ben ilk duydugumda turbe adi sanmistim. 😁

0|2
    1|0
  • Her yerde bu herifin sesini duymaktan sıkılmıştım, arabada, otobüste, telefon zil seslerinde, video editlerinde..

1|1
    0|0
  • Kötüymüş

0|1
    0|0
  • yakışmadı bu şimdi manuş babaya

0|1
    0|0
  • Ben bunu zaten ilk dinlediğimde anladım çünlü Buna benzer tıpkısı olan bir şarkı vardı bunu herkeste hatırlamıştır bence Ben o eski şarkının yeni uyarlanmış Halini söylemiş sanmıştım hatta

0|1
    0|0
  • Iyhh iğrenç şarkı zaten baştan sona bir kere bile dinlemedim

1|1
    1|0
  • Hadi yaaa üzüldüm bak şimdi

0|1
    0|0
  • Sorun değil piyasanın kökü aynı

0|1
    0|0
  • Ah yıkadım kuruttum çarşafı serdim ipek yorganı
    Ah günahı sevabı boynuma gel bu gece koynuma sözleri yüzünden ne biçim şarkılar dinliyorsun diye annemden azar işittiğim şarkıya bak akekd

0|1
    0|0
  • Ben dinler geçerim

0|1
    0|0
  • Sevmedim

0|1
    0|0
  • Şaşırdım

0|2
    0|0
  • H I R S I Z L A N D I N 😂😂

0|1
    0|0
  • şaşırmam şarkıyı ilk dinlediğimde daha önce dinlemiş hissi uyandırdı epeyce zaman ilk söyleyeni araştırıp bulamadım, bilgiyi öğrendiğime sevindim 😊

1|1
    0|0
  • Şaşırmadım bu ülkede hırsız olmayan çok tutunamıyor. Ama bence çok da benzemiyor şarkılar, tınıları benzer sadece.

0|1
    0|0
  • Dinlemedim bile.

1|1
    0|0
  • Haklı adam

0|2
    0|0
  • Amanin rezillik😂

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    56

Erkekler Ne Diyor 41

• Bu şarkının intro müziğini Ahmet Kaya'nın bir şarkısına benzetiyordum ve fena halde çağrışım yapıyordu. 14. saniyeden sonra başlayan kısım.
    https://www.youtube.com/watch?v=6wIfAQtoatg

1|1
    0|3
  • haberin başlığını gördüğümde içimden "hiç şaşırmam doğru çıkarsa" dedim ve dinledim şarkıyı, Zeki Müren'in bile çalıntı eserleri varken Manuş Baba'nın yapması çok normal geldi, tabiki dürüstçe bir davranış değil ama o kadar çok yapıyorlarki adına da esinlenme, etkilenme diyorlar, bazılarını anlıyoruz ama hiç anlaşılmayan yakalanmayanlar çok daha fazladır

0|1
    0|0
  • Müziği kopyalayıp almış.

Sanırım bu kadar patlayacağı ı tahmin edip telif işine girmeyi düşünmedi :D

0|1
    0|0
  • Açıklaması da çalıntı :)))))))

0|1
    0|0
  • ne gerek var bunlara..
    kendin üretemiyorsan üreticiden izin al degil mi?

0|1
    0|0
  • Kimin umurundaysa...

0|1
    0|0
  • Biriniz de hırsız olmayın arkadaş.

0|1
    0|0
  • Manuş'un savunmasını da dinlemek lazım. Körü körüne eleştirmek yanlış olur.

0|1
    0|0
  • Türke yaraşır hareketler. Tebrikler 👍👏

1|1
    0|0
  • Güzel şarkı beni pek ilgilendirmiyor çalıntı olması

3|1
    0|0
  • Oysa onları takdir etmiştim, hırsızları kınıyorum.

0|1
    0|0
  • Şaşırmadım yeni yetmeler hep böyle.

0|1
    0|0
  • İyi alıştı hırsızlığa bu millet...

0|1
    0|0
  • bunları 77 milyon kere izlerken düşüncektiniz!

0|1
    0|0
  • Zaten kıç gibi bir müzik onun neyini beğeniyorlar anlamıyorum serdim ipek yorgani koynuma gel bilmem ne yapsak diyor bunun neyi güzel anlamıyorum. Eski müziklerin güzel sözleri vardı adam gibi Yorumları vardı şimdi saçma sapan sözler yazılıyor. Ayrıca müzik piyasasında çalmayan Yok ki

0|1
    1|0
  • Özgün müzik onemli

0|1
    0|0
  • ilginç..
    niye böylesine bir şarkıyı çalar ki..

0|1
    0|0
  • Normal hiç şaşırmadım

0|1
    0|0