Vizyona giren bir filmi izleme kararını neye göre verirsiniz ?

Vizyona yeni bir film giriyor
Filmi izleme kararınızda hangisi etkili olur
Vizyona giren bir filmi izleme kararını neye göre verirsiniz  ?

• Filmin konusu
    34%(43)38%(86)Oy Ver42%(43)
  • Yönetmen ve Oyuncu kadrosu
    19%(24)20%(46)Oy Ver22%(22)
  • İzleyici yorumları
    15%(19)14%(31)Oy Ver12%(12)
  • Fragman
    32%(40)28%(65)Oy Ver24%(25)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yönetmen , oyuncu kadrosu ve son olarak filmin konusu.

Filmin konusu çok iyi olabilir ama yönetmen ve oyunculuk kalitesi kötü ise o film tam bir vakit kaybıdır. Ya da klişe ve aynı konuda bir sürü yapılan bir film vardır ama yönetmen ve oyuncu kadrosu on numara iş çıkarmıştır.

İzleyici yorumlarını ciddiye almam, Ingmar Bergman'ın filmini izleyip bu ne kadar aptal bir film diyen insanlar gördüm. Ve bu insanların recep ivediği göklere çıkardığını gördüm.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yönetmen&Oyuncu Kadrosu
    Bir Quentin Tarantino filmi ya da Yılmaz Erdoğan filmi kaçmaz, mesela.
    Oyuncu olarak Keanu Reeves ya da Nejat İşler filmi ya da.
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 58

• Genelde Filmin konusu ve yönetmen etkili oluyor. Ama çok övülen gözden kaçırdığım filmleri de yorumlar aracılığı ile izleyebiliyorum.

1|0
    0|0
  • Filmin konusu > oyuncular> yönetmen = Rep

1|0
    0|0
  • Yonetmen, filmin genel yapisi.

Mesela King Arthur filmine gittiydim sevgilimle gecen sene. Normalde gitmem 500 kere anlatilmis Kral Arthur hikayesine.

Ama yonetmen Guy Ritchie oldugu icin izledim direkt. Ki zaten Beckham falan da vardi filmde.

2|0
    0|0
  • Fragmana bakarim yapim sirketine bakarim oyunculara bakarim yonetmene bakarim kisacasi herseye bakarim

1|0
    0|0
  • önce fragman ilgimi çeker, sonra konusunu okurum ve karar veririm. ama sinemaya gidecek zaman ve nakit nerdeeee, internete düşünce izlerim anca :D

1|0
    0|0
  • Vermem kanks

1|0
    0|0
  • Filmin konusu... Konuya göre ruh halime göre aslında evde pineklemek daha güzel...

1|0
    0|0
  • kenan imirzalıoğlu oynuyorsa izlerim
    ya da mahsun kırmızıgül yönetmense izlerim
    baska da gitmek istemem
    gidersem de ne diye geldim derim
    yabancı film için sinemeya gitmem
    ama bollywood yapımı özellikle amir khan faktörü olan bir filmse izleyebilirim

1|0
    0|0
  • Fragmanda hepsi anlasılıyor zaten

1|2
    0|0
  • Öncelik olarak tür. Daha sonra konusu. Üçüncü ve en önemlisi yorumlar olumsuzsa ilk ikinin bir önemi olmaz.

1|0
    0|0
  • Ben genellikle her hafta sinema ya giderim öncelikle 2-3 ay öncesinden vizyon takvimine bakarım oradan filmlere bakarım ilgimi çeken filmler olursa hepsini hafta hafta çıkartır sonra tek tek fragmanlara ve oyuncu kadrosuna bakar giderim ama bazen Cingöz Recai gibi hüsran olabiliyor

1|0
    0|0
  • Baş rol oyuncusu kaliteli bir oyuncuysa daha fazla detayına bakmam o filme giderim. Bu oyuncu oynuyorsa bu film kalitelidir gözüyle bakarım.

1|0
    0|0
  • filmin konusu, oyuncu kadrosu, konuşmalarda argoya fazla yer verilip verilmediği (çünkü gereksiz ve fazlası ) insanı rahatsız ediyor

1|0
    0|0
  • Fragmana göre film beğenenler kitap alırken de kitabın kapağına göre tercih yapıyor herhalde :D

1|0
    0|0
  • Önce yönetmen ve oyuncu kadrosu. Sonra izleyici yorumları.

1|0
    0|0
  • arkadaş :D tek gitmem artık :D

1|0
    0|0
  • Önce fragmanı izlerim. Daha sonra konusuna bakarım. Oyunculara göz gezdiririm, yorumlara bakarım. Ve en son bu konuda kendini geliştirmiş, görüşlerini dikkate aldığım birkaç arkadaşım var. Onların yorumunu alırım ve öyle karar veririm.

0|0
    0|0
  • Önceden bilgi almış olurum pat diye şu filme gideyim demem.

1|0
    0|0
  • Oyuncu kadrosu sadece

1|0
    0|0
  • Fragmanı, oyuncu kadrosu ve konusu..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 43

• Fragmanlar tamamen yanıltıcı oluyor. Fragmanı seyrediyorsun , filme gitmeye karar veriyorsun. Tüm güzelliklerin fragmanda tüketildiğini anladığında büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Oyuncu kadrosu ve seyirci yorumları benim icin daha belirleyici rol oynuyor.

1|1
    0|0
  • Konuyu okurum, fragmanı izlerim ve ondan sonra gideceğim filme karar veririm. Bazen spontene gelişenlerde oluyor o zamanda oyunculara bakıyorum.

1|0
    0|0
  • Konu öncellikle. Konusu aşk ise direk eliyorum. Aşk filmleri hep birbirini benziyor genellikle. Ben daha çok heyecan uyandıran macera, fantastik, aksiyon ve bilim kurgu tarzı filmlere ilgi duyuyorum. Konuyu da fragman dan analiz ediyorum.

1|0
    0|0
  • Genellikle konusu ama izleyici yorumlarını da dikkate alırım. Bu arada spoiler veren izleyicileri esefle kınıyorum!

1|0
    0|0
  • Filmin konusu ve oyuncu kadrosuna göre karar veririm.

2|0
    0|0
  • Vermem

0|0
    1|0
  • fragman ve puanına bakarım.

1|0
    0|0
  • fragmanına ve konusuna göre

1|0
    0|0
  • Aslında hepsine dikkat ediyorum.😊

1|0
    0|0
  • Filmin konusu

1|0
    0|0
  • Tür. Türünde oy orani düşük filmin yonetmeni iyi olsa ne olur

1|0
    0|0
  • Paramin kalmasina bagli 😁😁😁

1|0
    0|0
  • Yönetmen ve tabikide fragmanı

1|0
    0|0
  • Beni etkilemesine göre diğerlerinin hepsini dikkate alırım.

1|0
    0|0
  • Konu ve oyuncu kadrosuna göre

1|0
    0|0
  • konu çok önemli. zaten doğru düzgün film yapan kalmadı

1|0
    0|0
  • Fragman çok etkili bence

1|0
    0|0
  • filmin konusu/ fragman