"Sokakta sigara içen kadın ucuzdur" diyen Yaşar Alptekin gündem olma çabasında mı?

Oyuncu Yaşar Alptekin, kendisiyle yapılan bir röportajda sokakta sigara içen kadınlara "ucuz" diyerek çirkin ifadeler kullandı. Alptekin'in sosyal medyada tepki çeken ifadeleri şöyle:

"Kadınlar, tesettürle harama karşı kendilerini korurlar. Bazı tesettürlü kadınlara bakıyorum; dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler… Tesettür bu olamaz. Bu şekilde Müslüman değil ancak Süslüman olurlar. Böyle yaparak İslam’a zarar veriyorlar. Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur."
#fangoria
#sigara

2|1
5673

En İyi Kız Görüşleri

• Yasar Apltekin boyle bir yorum yapacak duzeyde ve kendi hayati tertemiz bir insan değil..
    Bu kadar sert bir kelime kullanma hakkini kendinde bulmasi da ayri bir konu. Dersiniz ki zamanin bilinen ve adi unutulmamış din adamlarindan.

1|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Ülke olarak #cahil çok olunca #gündem olmak çok kolay zaten..

Klavye'den sallıyosun , işte #durum ortada.. : ))

1|1
    0|0
  • Kendi çapında birşeyler yapıp ismini gündeme getirmeye çalışıyor.

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

5471
  • Tabii yerlerse...😁. Yanlız şu da var ben sigara hiç içmedim, sevmem ama içen kadınlara da erkeklere de saygı duyuyorum. Sadece bir kadında sokaklarda yürürken sigara içmek bence yakışmıyor, içerisi ya da dışarısı bir yerde oturur içer daha hoş olur diye düşünüyorum.

1|2
    1|0
  • Sokakta sigara içmek ucuzluk da evet ben ucuzum.

1|4
    5|2
    • sigara tıpkı uyuşturucu erion gibi insandaki bellki bir zaafı vee eksikligi gideriyor bence.. tıpkı su içer gibi millet sigara içiyor , ben mesela tıpkı en sevdigim meyveyi yiormuşcasına dur durak bilmeden sevdigim kişiylerle vakit geçirip sevdigim , işi, ürünü dolu dolu durmadan yapmak.. ortaya ürün çıkartmak, karmaşık projeleri çözmek ve hepsinden aldıgım zevki hiç birşeyden almıyorum.. ama görüyorum 8 saat fabrikada çalışanlar ellerinde sigara eksik olmuyor.. çünkü bu kişiler hayatlarından memnun degil ve koca bir eksikligi çaresizce sigara ve ucuz tv şovlarıyla ve instagram ile doldurmaya çalışıyorlar, sonuçta her insan farklı bence.. kim kendini nereye koyarsa koysun sonuçta farklı...

• @orhanelmacii bazen bir kitap okuyorum ve bendeki eksikligi giderdigini huzuru hissetigim zaman bagımlılık yapıyor bu sefer su içer gibi o kitabı bitirmek istiyorsun.. en azından zararlı degil.. veya bir film izlemek

• Evet haklısın en çok yapmak isteyipte yapmadığım unsurlardan biride kitap okumak ön adımı atıyorum ama faaliyete dökmüyorum bir türlü kitap okuma alışkanlığı edinmedim çok yazı makale okuyorum ama kitap okumuyorum birde film izlemek insana yarar sağlıyor ama ne film izlediğin önemli sırf film izlemek için film seyretmek hiç akılcıl değil

• Ya neden Dinine yöneldi diye bu tür spesifik yorumlar geliyor ki , neden dislaniliyor sokakta sigara icen kadin hos degil bence ama özgurluk var saygi duyulmasi gerekirken, böyle kirici konusmamasi lazim aslinda demek istedi iyi birsey olurken kendini haksiz duruma düsürüyo ben sanmiyorum neden gündemde kalsin yapmayin biraz da nedemek istedi acaba diye düsünulmeli yargisiz infaz yapmak ne kadar dogru? Biraz uslup açisindan sevilmedi diye düsünuyorum.🤔

1|3
    5|1
  • Ohh, ne güzel başında takke bir de sakalı uzattın mı eline de tesbihi aldın mı hoca olursun şeyh olursun muhtemelen yobaz kesim buna alkış tutacaktır. 👏👏

3|6
    2|2
    • Yobazlar eksilesin sayısını bilelim 😏

• İslam dini yobazları her çamuru kadının üzerine atıyor. Her haltı kadından biliyor kadını aşağılıyor
      Peki soruyorum size sokakta içen kadın ucuz oluyorsa? Erkek içince ucuz olmuyor mu?
      Kimse kusura bakmasın ama bir tarafı aşağılayıp diğer tarafı yücelttiğini sanmasınlar. Mantıken bu sözler bana göre yobazlıktır.

• @DuygusuzCevriye sana göre değil bence sadece direk yobazlık bu reddedenler de yobazlar zaten

• İnsanın kalitesi içtiği sigaraya kaldıysa yandı ortalık. Ayrıca Dinimiz hoşgörü dini insanları rencide etme değil. Dinin emirlerine uyup uymamak tartışılıyorsa emin olun o kaybetti zira Allah ve Resulünün yücelttiği kadını sırf dışarda sigara içiyor diye rencide etti. Din oyuncak değil kimse kendine göre bükemez...

1|2
    3|0
  • sokakda sigara icmek erkege bile yakismiyor.
    ama ucuz diyerek kucultmek hor gormek sadece zavallilikdir
    kendisinin ne oldugu belli olmayan bir kisinin bu yaklasimi icin ucuz demek bile ödul olur basit insan.

0|2
    0|0
  • O adamın zekasından şüpheleniyorum. Manyak sapık zihniyetli. Eski eşleri canlarını zor kutartardı bundan.😒

1|4
    4|4
    • Doğru söylüyorsun yattı yatı tesbihle vaaz veriyor kaç defa ilahiyat okumuş onu bilmez.

• @ayykiz25 valla vaaz vereceğine eski eşlerine uyguladıklarına bir baksın. Tüm kadınlar yalancı bir bu mu doğru yani? Aynen. Eline tesbih alan hoca sanıyor kendini 🤷‍♀️

• Sokakta sigara içmek kadın ya da erkek için hoş durmuyor ama ucuz lafı hiç ama hiç hoş durmuyor. Belki o kadın çok hayırsever birisi, kul hakkına çok riayet ediyor ama bir kusuru var; sigara tiryakisi ve kapalı mekanda içmemek için dışarıda içiyor. O zaman ne diyeceğiz Yaşar beyefendi?

1|1
    0|0
  • Tesettür konusunda haksız sayıılmazda kadınlar üzerinden prim yapmak neyin nesi sigara içmek ne kadına nede erkeğe yakışıyor bende sigara içiyorum ve bazen insanların sigara içerken dumanından rahatsızlık duyduğu farkediyorum. Bu kadar ağır eleştirip kadınları basit canlılar gibi göstermek kadınlara yapılan en büyük saygısızlıklardan biri bence.

0|1
    0|0
  • Kadının dapdaracık giyimine koku sürmesine kadar dikkat eden bu dallama niye erkeğeinen tesettür ayetini uygulamıyor yoksakendi yollumuhe? Sigara içmeyin sidik için gençler.

1|1
    1|0
  • Gündem olma çabasında olsa dahi burada suç yine bizde. Bunu tepkilerle gündeme taşıyoruz. Yahu bırakın millet ne derse, ne düşünürse düşünsün. Kimse kimsenin yaşantısına karışamaz. Bunun gibi andavuzlar sadece konuşur.

0|2
    1|0
  • Kullanmıyorum, kullanan da beni pasif içici yapmadığı müddetçe umurumda değil. Bu insanoğlu kendini ne sanıp da diğer insanları eleştirme hakkını kendinde görüyor acaba?

1|2
    2|0
  • Bence erkekler kendilere baksınlar. Şimdi bu zamanda kadınları yargılamak mi kaldı? Bizim güçlü erkekler özellikli dindar parti mensupları ekonomisini düzeltsinler

1|2
    2|2
  • ya bu adamın geçmişi çok mu temiz sanki... şimdi dindar olma çabaları falan. çok ucuz hareketler bunlar. sanane be adam kadınların sigarasından? önce bir kendine bak!

0|1
    0|0
  • Kendilerini değiştiren insanların bir süre sonra geriye dönüp kendi mahallesine hakaret etmesi. Bu hakkı onlara ne islam veriyor ne de hukuk. İnançli aydın olmak bu değil, müslümanlık hiç değil..

Yazık sana Yaşar Alptekin.

0|1
    0|0
  • Kendisini ve kuruş etmeyen söylemlerini kâle almıyorum doğrusu.
    Derdi gündeme gelmek, biraz ötede oynasın.

0|2
    2|0
  • Yaşar bey dini için şöhreti bırakmış samimi bir Müslümandır.
    Onun gündemle mündemle bir işi yok.

Tabiki tesettürlü kadın adabına göre giyinen ve adabıyla hareket eden kadındır. Gerisi sınıfta kalır.

0|0
    0|1
  • Haddini bilmeyerek insanları din üzerinden eleştirirler. Bu şekilde Müslüman değil ancak yobaz olurlar..

2|2
    3|1
  • Kadınların sokakta sigara içmelerine laf edeceklerine toplu taşımada bacaklarını yayarak oturan erkekleri konuşsunlar!!!

2|1
    3|1
  • Erkek için de kadın içinde hoş bir şey değil sigara içmek..
    Sokak da içmeye gelince..
    Birçok Hıristiyan halkta kadının sigarayı sokakta içmesini ayıplar...
    Yahudiler daha serttir.
    Fakat refah seviyesi yüksek toplumlarda kavram olayı?

0|1
    0|0
  • Geri kafalı bir insan değilim kesinlikle ama söylediği şeyler konusunda bence haklılık payı var ucuz demek tabikide doğru değildir ama basit görünüyor

0|1
    0|0
  • Sokakta her iki cinste sigara içerse ucuzdur. Biraz saygı diye birşey var elinde sigara püfürte püfürte gidiyorlar önden saygısız insanlar.

1|2
    3|0
  • Sigarayı kimsenin eline yakıştırmıyorum ancak ucuz demek hakarettir benim için. Sabah sabah sinirlendik iyi mi

1|2
    2|0
  • Bencede kadina sokakta elinde sigara ile dolaşmak yakışmaz ama ucuz lafı yanlış olmuş kadinin kalitesini düşürür deseysin bari Yaşar

1|1
    1|0
  • Gündem olma peşinde, sokakta neler neler yaşanıyor kadınların sigara içmesi mi problem olmuş
    bu lafın üzerine kadın olsaydım kapıya çıkar bir sigara yakardım.

1|1
    0|0
  • Şimdi son zamanda kadını aşağılayan bu söylemler tesadüfmü?
    Gün geçmiyorki böyle çirkin ifade duymayalım, ne oldu ülkeye?
    anlamak mümkün değil.

0|2
    3|1
    • Kadınlar bir çiçektir karekteri olmayan şeref yoksunu adını zikretmeden hicap duyduğum. bu ne olduğu kimden olduğu belli olmayan bir zavallı

• Fetvayı vermiş desene 😒 ucuz olduk iyi mi 😒
    Herkes kendine baksın, kendi ile meşgul olsun.
    Dün neydin ki diye sorarlar adama!

0|2
    3|1
  • Dun istanbula gittim galata iskele de bildigin carsafli bir kadin koseye gecmis sevisiyodu bu din tuccarlari bu mevzulari hic konusmaz ucuzluk haram felan demez 😂

Faize sesini cikarmaz gelip sanal oyun haramdir derler sigaraya gelene kadar neler donuyor bu ulke de algi degistirmeden baska bisey degil bunlarin ki.

0|0
    0|0
  • Tesettür ile kısıma aynen katılıyorum.
    Sigara kısmına gelirsek o konuda yapılan görüşe katılmıyorum.

1|2
    3|1
  • Ucuz demesek.. Ama yakışmıyor ben de sigara kullaniyorum ama sokakta yürürken fn içenlere karismasamda yakıştıramıyorum kadınlar naiftir sigara birazdaha erkeksi galiba..

0|2
    2|0
  • Kadını ucuz gören erkekler daha ucuz oluyor, tiksiniyorum boylelerinden

0|1
    1|0
  • Böylesine ağır bir eleştiride bulunmasını hoş karşılamıyorum kimse de buna tepkisiz kalmaz lakin kadın olsun erkek olsun kimseye sigarayı yakıştırmıyorum bana göre hoş olmayan bir görüntü.

0|1
    1|0
  • Jigoloymuş bu arkadaş, şeklini şemalini sakalını sarığını silktiğim...
    İkinci dediği haklı, tesettür bu olmamalı ama sigara içen kadına ucuz demesi saçmalık.

0|1
    0|0
  • Yanı böyle cinsiyetçi şeylere uyuzum Yasari da s2m ama adam da bir yerde haklı.
    Insan bir şeye inanıyorsa ve bunun kararını verdiyse ona göre ona uygun yaşamalı.
    Ben Müslüman bile değilim, yola çıkıyorum kapalı kadınlar benden daha çok dikat çekiyorlar.
    Yanı bu benim mevzum değil aslında beni ilgilendirmiyor ama kendilerine yaptığı, inandıkları şeye yaptığını doğru bulmuyorum. Sitede de kapalı kadınlar hakkında açılmış bir sürü soru okudum, insan hakkını veremeyeceği şeyin içinde bulunmamalı bence. Inandiklari dini daha da değersizlestiriyorlar gözümde.
    Yolda da sigara içmem, erkekler ne düşünür diye değil ama yürürken sigara içmek zaten en sağlıksızı ve yolda yanımdan geçen bir sürü ufaklığa kötü örnek olmak istemem.
    Sigaranın yanan yeri de burnuna girsin Yaşar.

0|1
    1|0
  • ucuzluk, kişilere yaptıkları şeylere karşı verilen tepkilerin yapıcı olmasından daha çok kırıcı olmasıdır.. tepki vermeyi beceremeyenlerin zihniyetidir şu yukarıdaki..

0|1
    0|0
  • Yaşar Alptekin'nin görüşüne bir düzeltme yaparak katıldığımı belirtmek istiyorum. Aynı şekilde alkol sigara ve her çiçekten bal alma çabası içinde olan erkekler de ucuz ve kalitesizdir.

0|1
    1|0
  • sigara içmek kendi hali ile ucuzluk kadın erkek diye ayırt etmemeli yani bir tütün parçasının insanı nasıl esir aldığını görüyoruz kadınlara sataşmak için yeterli bir r sebeb değil yaaaşşşaarrr

0|1
    0|0
  • neden kadın mesela? ne farkımız var ya insanız sonuçta. ben sigara içen her insanı mesela iradesiz ve basit buluyorum. nerde içtiğinin önemi yok

1|1
    3|0
  • Adam cok dogru demis helal olsun yürekten katiliyorum🖒🖒

0|0
    2|2
  • Tüm erkekler kadınlar üzerinden prim yapmaya çalışıyor "bu ne ucuzluk"!

2|1
    1|0
  • Sarıkların günahları kapatmayacağını da biliyorsa sigara içen kadınlar olarak biz tamamız.

1|2
    3|1
  • Böyle insanlara prim yaptırmamak gerekiyor. Kendileri beş para etmezler

0|2
    0|1
  • Ucuz ifacesi yanlis ve alakasiz olmus. oraya gelene kadar, dogru söymis.

1|2
    1|0
  • Tespitleri boş değil
    Haklı da...
    Lâkin evvela kendine bakmalı insan, önce.

0|1
    0|0
  • Yakistirmiyorum ama icen içer ucuz kelimesi ağır bence

0|1
    2|0
  • Her insan özgürdür erkeğin olduğu gibi kadında öyledir kadını kısıtlayamazsın Allah herkesi eşit yarattı

0|1
    0|0
  • İtici derse anlarım da ucuz olup olmadığını nereden biliyor?
    Kendini kahin mi sanıyor bu beş para etmez şahıs.

0|1
    0|0
  • Sigara konusuna kadar kesinlikle haklı özelliklede tesettür konusunda İslamiyette tesettürün bir anlamı var kendince sebebi var isteyen kapanır isteyen kapanmaz kendi problemidir orası ayrı ama kapanan insan o amaçları bilerek, ona uygun hareket etmesi gerektiği için kapanmalıdır, gösteriş için değil. Tesettür takıp namahreme dokunduktan sonra ya da adamında dediği gibi tesettüre aykırı giyindikten sonra bir manası kalmıyor o örtünün. Böyle yaparak İslama zarar vermiyorlar aslında böyle yaparak gerçekten Allah rızası için kapananlara zarar veriyorlar çünkü insanların önyargıları oluşmaya başları artık tesettürlü kişiler hakkında bunun sebebide bu tarz insanlardır. Ama sigara konusunda yanlış bir kelime seçimi olmuş hoş değil vs deseydi daha doğru olurdu insanın ucuzluğu sigarayla belli olmaz.

0|1
    0|0
  • Arkadaş kendini islam alimi sanıp fetva falanda verir yakında. Ne kadar kolay kendin haricinde başkalarını yargılamak müslümanlıkta.

0|1
    0|0
  • Dengesizin teki sigara ben kullanmıyorum ama kadınlara hakaret etmenin anlamı yok bu bir sebeb olamaz ayrıca

0|1
    0|0
Daha Fazla
75

Benzer Benceler

Yükleniyor...