Kuralları Ben Koyarım

Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?

“Kuralları ben koyarım” diyen KScanlar buraya! Değiştirmek istediğin şıkkı seç; her şey senin istediğin gibi olsun. Yorumlarda da özgürlüğün tadını doyasıya çıkar. ✌️

• Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?“Benim hayatım benim kurallarım” dediğimde kimsenin beni ciddiye almaması
    A seç
  • Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?Kendi kurallarımı koymak istedikçe karşıma yeni engeller çıkması
    B seç
  • Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?“Burada her şey sen nasıl istersen öyle olur!” diyen kimsenin olmaması
    C seç
  • Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?Telefonu elimden düşürmediğim için sürekli karışılması
    D seç
  • Senin asla katlanamadığın, değiştirmek istediğin kural hangisi?En eğlendiğim anların kurallar yüzünden yarıda kalması
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

9|7
364415

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü etrafında sürekli elalem neder diyen insanlarla yaşıyorum hayat benim hayatın eklemindeyim beden benim bedenim ben kararımı vericek yaştayım ama diyorlarki GOOCOYA VARDIĞIN ZAMAN NE HALT YIRSEN YI pardon ben insan değilmiyim kızım diye ezilmekten bıktım artık

5|1
    0|1
    • Bosver insanlari takma kafana gore yaşa bir kez geldik dünyaya

En İyi Erkek Görüşü

• Önce kuralların olmadığı bir dünya hayal edelim hep birlikte; İnsanların tıpkı hayvanlar gibi, yalnızca içgüdüleri ile yaşadığını ve bir başkasının hakkına tecavüz etmelerinin önüne geçebilecek kurallar olmadığını var sayalım. Ne olurdu sizce? Ben söyleyeyim; Kaos!
    Eğer bu platformda da kurallar olmasaydı; bir çok platform gibi tahammül edilemez ve görülmesi istenmeyecek yüzler belki de binlerce iğrençlikle dolu olur, kimsenin kimseye ne saygısı, nede hoş görüsü olurdu. Kurallar insan hayatını, gelişimini, psikolojisini, geleceğini, öğrenimini ve kariyerini olumsuz etkileyebilecek olumsuzluklardan ötürü konulmuşsa eğer, onlara riayet etmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Ancak bireylerin özgür iradelerini görmezden gelen baskıcı tutumlara bizzat karşıyım. ancak çocukların kural tanımaz tavırlarının ileride başlarına açacak olduğu bir çok musibetin de canlı şahidiyim. İnsanlar ne alim ne de zalim doğarlar. Onları alim ya da zalim yapan, seneler ve tecrübelerdir. İleride sizin de bir evladınız olduğu zaman, bu kuralları koyarken bulursunuz kendinizi :)

2|2
    0|0
    • hocam çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık. peki size bir soru hatta bunu soru olarak paylaşıp tüm görüşleri alasım geldi. tek kural insan olmak ve çevrendekilerin de insan olduğunu unutmamak olsa kafi olmaz mıydı? (insan derken kastımı anlamışsınızdır.)

• @fizikcandır Yaratılan tüm varlıklar ile uyum içinde ve onların haklarına tecavüz etmeden, insanı insan yapan ve diğerlerinden üstün kılan ahlaki değerlerden (Bağışlayıcı olmak, dürüst olmak, özdenetim göstermek, sevmek ve hayata saygı duymak vb. ) ödün vermeden yaşamak.
      Zaten bizlerden istenilen de bu değil mi? İnsan olabilmek! İnsanca yaşamak?

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 363

• Kendi kurallarımı bir türlü koyamıyorum; çünkü genel olarak tüm hayatımı ailem yönetti bu zamana kadar. 21 yaşındayım ve artık öyle bir psikolojideyim ki sanki ailem olmasa dünyanın sonu gelecek, sanki onlara tamamen muhtacım gibi ve bu psikolojiden bir türlü kurtulamıyorum. Şimdi de serbest bıraktıkları halde hiçbir şey yapmaya cesaret edemiyorum.

0|0
    0|0
  • Hayatimi kendim yasiyamiyorum annem bir engel beni dogurdugu icin beni bir robot gibi kullaniyor. Hakkimda kararlar veriyor , kiminle evlencem nerde yasicam ne yapicam kac cocugum. olcak nereye gitcem ne yapicam. Bikdim keske benimde düzgün anlayisli moderin bir ailem olsaydi.
    Istemedikleri seyleri karsisinda acitasyon ve kendime zarar veririm var.

0|0
    0|0
  • Ks açısından bakarsak, üzerinden belli bir zaman geçen mesajların kendi kendine silinmesi kuralını değiştirmek isterdim. Dolayısıyla eski mesajlarımı da geri isterdim 😊 Dikkate alınırsa sevinirim.

0|0
    0|0
  • Başkalarının koyduğu ve uyulması gereken kurallardan pek haz etmiyorum. Kendi hayatımla ilgili kuralları ben koyarım, başkasının bana karışmasına da izin vermem.
    Sonuçta benim hayatım, benim kurallarım.

0|0
    0|0
  • Kendi hayatımla ilgili kuralları herzaman kendim koymak istemişimdir, ancak gerek ailem gerekse arkadaş çevrem zaman zaman buna müdahale etmek istiyorlar ve ben hayatıma ve kurallarıma asla müdahale edilsin istemiyorum...

0|0
    0|0

• Telefonuma karışılması İnstagramı solunum cihazı olarak kullanıp hayattan baya soyutlanıyorum malum dışarıdaki insanlar oksijen seviyemi tüketiyor bende telefonla zaman israfı yapıp ömrümü gereksiz saatlerle tüketiyorum

0|0
    0|0
  • Kurallarıma dokunma duruşu yapabilirim bunun için:) Selfy'nin en çok whatsapp kotası olayını sevdim. Ha bir de ekrandaki operatör adını değiştirmek de güzel fikir:)

0|1
    0|0
  • Tek istediğim; Sınırlarıma saygı duyulması..

#KurallarıBenKoyarım

0|2
    0|0
  • Her bireyin kendi kuralları vardır kiminin çok kiminin az önemli olan o kişiye saygı duymak nasıl ki bize saygı duyulmasını istiyor isek öyle davranmalıyız kişilik çizgisine kurallarına uymak zorunda değiliz ama saygı duymalıyız benim kurallarım benim karekterimi oluşturuyor kurallarıma uymak zorunda değil insanlar ama saygı duymalı işine gelmeyen benden uzağa gidebilir sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • Benim hayatim benim kurallarim herkes kendi hayatini yasayip yanlislarini dogrularini yapti bende kendi yanlis ve dogrularimi yapmaliyim yanlis bile olsa benim yanlisim cunku.

0|0
    0|0
  • Kadın hürdür ve hür yasamalıdır. Ben de dahil hic bir kadın kimsenin kararları kuralları secenekleri vb. dogrultusunda yasamak zorunda degildir. Kendi hayatımın kurallarını ben koyarım benm hayatım benim secimim!!

0|0
    0|0
    • 3gün

Braz kadın dayanısması yaptım. Cünkü en cok kadınlar baskalarının kuralları dogrultusunda yasıyorr.

• Yaşamın erkek odaklı düzenlenmesinden bıktım...
    Kadınlara bir lütuf olarak kariyer veriliyor.
    Sana bir kız alalım gibi deyim var.
    Kızını şu adama verdi deniyor.
    Erkek 4 eş alıyor bazı inançlarda. Kadın havayı.
    Bıktım

1|0
    0|0
  • Bu hayat benim ve hayatımın sınırlarını ancak kendi belirlediğim kurallar çizebilir bir başkasınınki değil...

1|0
    0|0
  • Kendi kurallarımı koymak istedikçe karşıma yeni engeller çıkması, elbette bu.

0|1
    0|0
  • Telefonu elimden düşünmediğim için, bana karışılaması.

Misal, evdeyken kimse karışmıyor. Dedemlere gidiyorum, dedemden sık sık gelen komşularına kadar karışıyorlar. Toplam 3.. bu bile çok benim için. 😏

0|0
    0|0
  • D dedim 😂
    Maalesef 23 saat telefonu elime almasam ve 24. Saat alsam sabahtan beri telefonla oynuyorsun diyorlar asdfgh

0|1
    0|0
  • Yazılı olmayan toplumsal baskılar sonucu oluşturulmuş kurallar kesinlikle artık yok olmalı. Örneğin " erkekler yemek yapamaz, kadınlar çalışamaz " gibi

1|0
    0|0
  • burjuvanın proleterya üzerindeki üstünlüğünü değiştirmek istiyorum

0|2
    0|0
  • Herkesin aslında kendi kuralları ve kendi durakları var hayatında benim hayatımdaki kural ise sadece kendi bildiğini yap başkalarının ne dediğini umursama kendi kurallarını kendin koy

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    343

Erkekler Ne Diyor 414

• Seçeneklerimizi kendimiz koyar o yoldanda seçe seçe ilerleriz ve her seçenete öncekilerin izlerini taşırız yolumuzda kararımızda taa ilk seçenekten itibaren şekillenir köklü bir değişiklik yapamayız ama Türk Telekom yapmış ve olmuş yıllardır nefretle bahsettiğim firma artık selfy ile ayrı bir boyuta geçmiş resmen

0|1
    0|0
  • kız kankalarım var benim onlara güvenmemeleri 7 senelik arkadaşımı bana sil demesi bunu değişirse güzel olur 😂 zira kimseyi silmem biri iiçin sevgili gider kanka kalır

0|0
    0|0
  • soyle soyliyim burada kurallar senin istediğin gibi olur denilen ortamda rahat ve güvenilir hissedersin. ama kuralları senin koymadığın her yerde aslında yalnızsındır. ve çevrene iyi bak kuralları nerde sadece kendin koyabiliyorusn ki. okulda mi otobustemi kurallar heryerdedir.

0|0
    0|0
  • Herkes kendi kurallarını kendi koymak ister ama yapamaz. Çok az insan kendi kurallarını koyar ve çevresini buna uydurur. İnsanların büyük çoğunluğu da hoşlanmasa da koyulan kurallara uyar.
    Dünyanın gerçeği budur.

0|0
    0|0
  • Ben kimsenin hayatına karışıp onları sorgulamıyorken etraftakilerin beni yaptıklarımdan sorguya çekmesi ve her işime çocukmuşum gibi karışması sinir ediyor.

1|0
    0|0
  • aslında insan yeni kurallar yerine daha önceden sahip olduğu kurallara sadık olabilse yeni kurallara ihtiyaç duymıycak ama her ne kadar kendımize koydugumuz kurallara sadık olabılmek ıcın dırensekte dısardan bıseyler hep bızı yanılttı kendımıze olan sadakatımızden ödün vermemizi kendımıze olan saygınlıgımızı yıtırmemızı sagladı bu insanlara lanet okuyor ve hayatımızdan temenni çıkmalarını ümi ediyoruz

0|0
    0|0
  • Kimsenin uymadığı kuralların kalkması lazım. Bir ülke resmiyette demokratikse, ama uygulama açısından vasat durumdaysa bunun kaldırılması ya da bunu uygulayacak kişinin değişmesi gerekir.

0|0
    0|0
  • herkesin dindar insanları medeni sanmaları, ve bunu tercih sebebi olarak görmeleri.. bir kuralmış gibi dindar olanı olmayana her koşulda her alanda tercih etmeleri... dürüst değil bu toplum iki yüzlü

0|0
    0|0
  • yapmak istuyorum engelleniyorum sonra da diyorlarki özgürsün. Bunun neresi özgürlük. Pijamalarımı giyip sokağa çıksam deli diye damgalanıyorum.

saçımı amerikan traşı yaptırsam amerikan özentisi başladı diyorlar.
    bir partiyi eleştiriyorum vay sen misin eleştiren saygısız cevaplar kendi dediklerini dikte ettiren insanlar oldukça siz ben özgürüm diye geçinin bakalım.

0|0
    0|0
  • Trafik kuralları mesela boş yolda gereksiz yeşil ışık beklemek gibi. Evimin dibine koymuşlar bir tane kırmızıdan yeşile dönmesi en az 10 dk sürüyor. Hoplasam tek seferde karşıya geçeceğim zaten gereksiz bence.

0|0
    0|0
  • İnsanların laf taşımasını, insanlığa yapılmış bir ihanet olarak görürüm. Yalanlar biraz daha hafifletilmiştir ki pembe diye türü ortaya çıkmıştır. Ama bu yapılanın affedilir tarafı yoktur. İnsanlıktan uzak bir yerde sürgüne gönderilmeliler.

0|0
    0|0
  • Yaşı büyük olanların sırf yaşı büyük diye her şeye maydonoz olması larışması akıl vermesi vs kıl olurum herkes kendi işine baksın kardeşim

1|0
    0|0
  • insani kisitlayan her turlu sisteme karsiyim
    baska insanlarin yasantisina karisan insanlardan nefret ederim
    sadecekendisini dogru sanan insanlardan nefret ederim
    insanlarin ibadetlerini dinini srgulayan insanlardan nefret ederim

1|0
    0|0
  • kurallar yok sadece evrenin düzeni var
    kurallar insanlar tarafından uydurulmuş bir şey prensipler var evrenin prensipleri benim için evrenin prensipleri önemli

1|0
    0|0
  • şıklarda bana en yakını buydu bunu sectım gerı de kalan şıklar bana göre değil benim kurallarım ve benim kanunlarım geçerli çevremde kırmızı cizgilerim ve kurallarım vardır bunu kimse aşamaz bunu aşmaya yentenenlerın canlarını yaka yaka yukseldım :)

0|0
    0|0
  • Benim karşımdaki insanın duygu ve düşüncelerini önemsediğim kadar o insan benim duygu ve düşüncelerimi önemsememesi hiç adil gelmiyor bana..

0|1
    0|0
  • “Benim hayatım benim kurallarım” dediğimde kimsenin beni ciddiye almaması

0|0
    0|0
  • Benimki f şıkkı her konuda bayanların gözünde kötü çocukların haklı olması ve hep onların galip gelmesi... aakın bana sen de kötü çocuk ol demeyin kötüyle kötü olamam ben...

0|0
    0|0
  • Ben düşündüm şöyle kurallara gep uyuyorum. Gayet uyumluyum.
    Ama su ise giriste her gun imza ama isi olmasa iyi olurdu.😃

0|0
    0|0
  • Kurallarını kimse dinlemediği için kendi kuralların olmuyor evliysen eşin bekarsan sevgilin ailen illa birileri bir engel koyuyor kuralları koyamıyorsun

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    394
Yükleniyor...