Profesyonel fotoğrafa, fotoğraf makinelerine ilgini var mı?

Varsa Makine markanız ne?Profesyonel fotoğrafa, fotoğraf makinelerine ilgini var mı?Profesyonel fotoğrafa, fotoğraf makinelerine ilgini var mı?

0|1
2439

En İyi Erkek Görüşleri

• baba mesleğim 25 yıla yakın oldu ilk makina'm babamın da o dönem kullandığı profil kapak resmim olan 1966 yılı ilk üretimi olan Rolleiflex sl66 Ortaformat bir stüdyo makinasıdır. Sonrasında Mamiya RB67 kullandım yine babamın makinası. 35mm dediğimiz makinalarda Nikon'un bir çok serisini kullandım. F3 başta olmak üzere. Dijital çağda ise bir çok marka ve model kullandım. Ancak en sevdiğim makine babamın ustası olan amcamın müzesine verdirmediği 1953 model Leica (efsane markadır) harikaydı.

sorular varsa alabilirim

1|0
    0|0
  • Antika tutkum var para vs eşyalar el yazması koleksiyonlarım var ama en çok istediğim eski kamera koleksiyonu gerçi plak ve pikap da var da ikisi ağır basıyor işte

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Evet, kısa süre içerisinde almayı düşünüyorum. Canon fotoğraf Makinesi hoşuma gidiyor.

1|0
    0|0
  • şu an da telefonlar ile kameraların çekim özellikleri bir olduğu için kameraya gerek duymuyorum, değişik fotoğraflar çekmeyi seviyorum ve bunda iyi bir telefon yeterince yardımcı oluyor zaten😅

0|0
    0|0
    • Bu bilgiyi kim verdiyse dünyadan haberi yok :) asla bir cep telefonu ile profesyonel makine çekimi kıyaslanamaz.

• Grafikerliği bende yaptım tartışabiliriz hiç sorun değil 😂

• :D iphone x orjinal çözünürlükte 300dpi fotoğraf mı çekiyor güzel kardeşim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• eskiden vardı..
    herkes bunu hobi edinince bıraktım..

0|0
    0|0
  • Cep telefonu kamerası ile çekiyorum :((

0|0
    0|0
  • Sokak fotografcılıgına ilgim var.
    D7000 kullanıyorum hala ama muhtemelen aynasız makineye geciş yapacam.
    İlk zamanlardan bir görselide paylaşiyim

0|0
    0|0
  • Ilgimiz var da fotoğraf makinemiz yok Canoncuyum bu ara da hatta bunun bölümünü okudum gerci o da 2 yıllıktı

0|0
    0|0
    • Ama olsun bir önemi yok onun

• Ben de herseyi yapmak görmek istiyorum ama maalesef olmuyor galiba olmayacakta sanirsam ben coktan biraktim su anda bir fotograf makinesi alip kendikce bir seyler yapip ögrenmeye calismak olacak o da paradan olmuyor zaten digeri de kendi sorunlarimdan dolayi olmuyor yoksa su an da cok iyi yerlerdeydim sadece fotograf yok tabi kamera kurgu ışık ses vs daha bir cok sey gorup ogrenmek istediklerim var yapabilsem keske fotograf ve kisa film yarismalarina katilmak isterim

• herşey adım adım önce fotoğrafı bitir temeli bu çünkü. FPS mantığı. FPS yi oturtmadan nasıl film çekersin?

• Fotoğrafçılığı severim ama fotoğraf makinesini pratik bulmuyorum. Telefonumla çektiğim fotoğraflardan memnunum

0|0
    0|0
  • İstediğim makine leica fakat ona gücüm yetmez. Nikon alacağım.

0|0
    0|0
    • Leica almak mesele değil mesele kullanabilmek. Ben amcamın koleksiyondan 1953 model bir serisini kullandım efsaneydi ya

• Seni muhatap almış olmam zaten benim insanlığımı gösterir. 2 yılda bir şey öğrenemezsin. okulunu okudum diye gezersin

Mimar Sinan GSF'de hoca olan rahmetli (Amcamın ustası ve yakın dostu) Prof Dr Sabit Kalfagil hocam bana okullar düşünülen gibi olmadı çöp üretiliyor demişti 2014 Bursa Fotofest'de gönüllü olduğum zaman. hadi bye

• @Mczp17 insanlıktan 1 zerre nasip alamamışsın dünyanın en ünlü profu olsan ne yazar...

• İİNSTAGRAM oguzhan147 adresinden fotoraflara bakabilirsiniz dm atan herkese yardımcı olmak isterim fotorafcılık konusunda

0|0
    0|0
  • Canon 70D Makinem var. 18-138mm STM - 50mm f1.4 - 17-24mm Lenslerim Mevcut.

0|0
    0|0
  • Canon 77D kameram var. 18-135mm ve 50mm portre olmak üzere de iki tane lensim..

0|0
    0|0
  • Evet var özellikle doğa fotoğrafçılığına veewki leicalara

0|0
    0|0
  • Seviyorum özellikle optik zoom u yüksek olanları fakat makinem yok

0|0
    0|0
  • var ama şu an çok pahalı bakıpta moralimi bozmuyorum

0|0
    0|0
  • Canon ve Nicon

1|0
    0|0
  • İphone 6s ile doga fotoğrafcılıgı yapıyom

1|0
    0|0
  • Hayır yok.

0|1
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0
  • canon 750 d

0|0
    0|0
  • İlgim yok.

0|0
    0|0
  • Cep telefonu yetiyor gadasi

1|0
    0|0
  • Var canon almıştım

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    17

Kızlar Ne Diyor 22

• Fotoğraf çekmeye eskisi kadar ilgim yok ama fotoğraflarımın çekilmesini çok isterim ✩

0|0
    0|0
  • Ya tost makinesi gibi kamerayla güzel fotolar çekenler var fotoğraf makineleriyle kötü çekenler var...

0|0
    0|0
    • Ara Güler hocamız der ki en iyi daktilosu olan en iyi romanı yazardı. Fotografı kişi çeker makine sadece bir araçtır

• Uuuuu güzelmiş

• Ara Güler hocamın 70 yılı var bu meslekte. Arşivi Doğuş holding katkısı ile müze oldu. Onun nefes alıyor olması çoğumuz için önemli

• Profesyonel fotoğraf çekebilmek isterdim. Ya da ilgim var ancak detay hakkın bilgim yok.

0|0
    0|0
    • yardımcı olabilirim istersen

• Olur aslında kamera alicaz yakın bir zamanda önerin var mı? Hem gökyüzü, doğa çekimleri hemde aile fotoğrafları, gezilerde vs çekim yapacağız

• konuşmak lazım anladım

• Sony var ama ıphone alınca ilgim kesildi neden 😒

0|0
    0|0
    • neden ilgi kesildi? Yeni ehliyet almış birinin Ferrari kullanması gibi olmuş. Duygun kırılmış. Senin gibi kardeşlere DSLR yerine compact hatta mini compact ile başlamasını öneriyorum ekonomi, seviye ve duygu ilişkisi nedeniyle

• @Mczp17 fotoğraf çekince anında atamıyorum pc ye sıkıntı o

• bunu halleden modeller var artık ama o kültürü kavrayınca bunun önemi olmaz

• Benim var

0|0
    0|0
  • İlgim varda. Öyle bir makine yok:D

0|0
    0|0
  • tost makınesı

0|1
    0|0
    • seni tanıyorum ama insan mesleği, okulu ya da hobisi ile dalga geçmemeli

• Var ilerde alacağım kendime

0|0
    0|0
  • Nikon d10 ❣️

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • Nikon D5200...

0|0
    0|0
  • Yok ama olmasini isterdim. E yani ilgim var.

0|0
    0|0
  • Kucuklugumden beri var

0|0
    0|0
  • Canon EOS 800D.. ama uzun zaman kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • Yokk

0|0
    0|0
  • Evet var Nikon 5100

0|0
    0|0
    • güzel makinadır ama doğru kullanım önemli tabiki en büyük problem lens grubu

• ona para verme yazık edersin zevkine yazık www.nikon.com.tr/.../coolpix-a100#tech_specs sana bu bile uygun olur. Eğer instax düşünüyorsan bununla kıyas et.

• Fiyatı yazmıyor?

• Yok.

0|0
    0|0
  • Bizim var çok güzel

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • İlgim var canon almayı düşünüyorum

0|0