Edebiyatla arası iyi olan var mı?

Neden kitap okumayız ki?Hele de şiir kitaplarını.Nereye doğru gidiyoruz bilmiyorum.Eğer hâlâ edebiyatla bir alakası kalıp şiir kitaplarına değer verenler varsa birkaç kişiye kitap hediye etmek istiyorum.Özellikle kitabın tanıtımı amacıyla tavsiye edebilecek çevresi olan birine ve şiir okumayı çok seven birine hediye edeceğim...

0|0
821

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı zamanından günümüze kadar gelen şiirler kutsal bir hazine gibidir. Ne duygularla yazmışlardır, ne güzellikler katmışlardır içlerine.. Kendi hayatlarını kendi duygu ve düşüncelerini ifade ederken bizim içinde geçerlidir sanki. Sanki bizi anlatıyordur o şiir, bize mesaj veriyordur da biz sonradan fark ediyoruzdur.. Öyle şiirler vardır ki bazen ağlatır bizleri bazen silkeler bazen bir tokat gibi yüzümüze çarpar.. Hepsinde ayrı bir emek ayrı bir özellik vardır. Okurkende yanlış okuyup yanlıs yorumlayacagını düşünerekten korkarsın.

1|0
    0|0
    • Benim gibi şiirin büyüsnde olan bir insanı görmek ne güzel :)

• Şiir okuyup büyüsüne kapilmiyorsan hiç okumamalisin bence :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Blog sitelerinde şiir paylaşımları arttıktan sonra şiir kitaplarına olan ilgi azaldı. İnternetten ulaşılabiliyor çünkü. Dergilerde şiir yazmamıza karşın şiir kitabı çıkarmayı-maalesef- düşünemiyoruz

1|0
    0|0
  • Şiir okumayı nedense sevmem ama tuhaf olan yazmayı cok severim her insan şiiri sever sadece bazıları farkında değildir

1|0
    0|0
  • Bir yerden geldiğim yok ki bir yere gidelim :) Milletimiz okuma değil, dinleme medeniyetindendir. Ve dikkat edersen hikayeler menkıbeler daha fazladır. :) Hediyeyi istiyorum ona göre :)

1|0
    0|0
  • Şiir in tarzı nedir şiir rubai v.b tüm türevleri severim ama konusu önemli edebiyatı seviyor olmak herşeyi okuyor olmak anlamına gelmez aksine seçici yapar insanı

1|0
    0|0
  • Şiir okumayı ciddi anlamda cok severim istersen bir şiir kaydımı atabilirim sana begenirsin belki yorumunu almış olurum ayrıca Tiyatrocuyum :))

1|0
    0|0
  • şiir ve edebiyatla aram iyidir lakin bence neden kitap okuyamayız diye sormamak lazım çünki okumak bir ayrıcalıktır herkes okuyamaz sadece heleki edebiyat elit insanlara göre bir iş.

1|0
    0|0
  • Kitap okumayı seviyorum. Yazmayı daha da çok seviyorum. Bunu sadece sevdiğim için yapıyorum.

1|0
    0|0
  • okuyorum hatta dün aldım şu çılgın türkler kıbrıs onu okuyorum gündüzleri.

1|0
    0|0
  • kitap okumak bu devirde yüksek kültür düzeyine geldi oturdu. Bir çok nedeni olduğunu düşünüyorum arkadaşım, sadece bir sebepten dolayı insanlarımız okumuyor diyemeyiz. Yani sonuç olarak evet çok çok geriyiz bu konuda ama yapacak birşey yok.

1|0
    0|0
  • Ben alabilirim. Benimde şiir kitabım var aslında ama yayınlatmakta istiyorum ancak bunun için bir ön çalışma yapmam lazım ve de destek almam lazım.

1|0
    0|0
    • Ayrıca seslendirdiklerimde var :)

• o zaman paranla bastıracaksın ya da gerçekten inanıyorsan kitabının tutacağına görüş yayın evleriyle birinden birisi basabilir satacağını düşünürlerse sana cüzzi bir miktar verirler parayı yayın evi kazanır

• Para istemem. Aslında tanınmış şairlerden biriyle irtibat kurmuştum baya iyi anlaşıyorduk sonra bir aralar fena tartıştık bir daha da görüşmedik. O yardımcı olacaktı. Yayıncısıyla tanıştıracaktı falan neyse hayırlısı olsun bakalım.

• Divan edebiyatını yaşam tarzı olarak benimsemiş biriyim

1|0
    0|0
  • fizik olsaydı iyidi :p

1|0
    0|0
  • Kitap çok okurumda.

Şiiri pek sevemedim. Duygusunu yakalayamıyorum :))

1|0
    0|0
  • tamam gönder panpa..

gerçi üslubun da önemli.. neyi işliyorsun şiirlerinde ?

1|0
    0|0
  • yok be bu ara dargınız beni okumuyor uzun zamandır...

1|0
    0|0
  • Ona Cemal Sürayanın bir şiir kitabını hediye et altından bile daha değerlidir benim gözümde ^^

1|0
    0|0
  • :)) Ne güzel...

1|0
    0|0
  • Türkler kitap okumayı sevmez ama hediyeyi sever :)

1|0
    0|1
  • edabiyat parçalatırtma bana

0|0
    0|0
  • şiirden nefret ederim. Sağolsun eğitim sistemimiz

0|0
    0|0
    • daha doğrusu edebiyattan komple nefret ederim

• Bence kurtulmalısın bundan.Çünkü edebiyat o kitaplarda ki ezber bilgilerden çok daha öte bir şey.Yani bambaşka bir dünya.Anlatması zor...

• önceleri ben de çok severdim ama sonra bir hocamız vardı saolsun nefret edecek düzeye getirdi beni. Ama bazen ilgimi de çekmiyor değil hani

Kızlar Ne Diyor 8

• bana hediye edebilirsin tüm kitaplarını :) hergün mutlaka kitap okuyan biriyim ben şahsen. buarada takip etmek istersen de link kendi şiirlerimi yayınladığım sayfam. buarada kendi şiir kitabın mı?

1|0
    0|0
  • Okumayı sevmeyenlerin şiirle okumaya başlaması çok mantıklı. Çünkü uzun değildirler ve okuyucular sıkılmaz.

Bu alanda Kahraman Tazeoğlu'nu öneririm kesinlikle

1|0
    0|0
  • kitap okumaya bayılıyorum. 1 haftada 5 kitap bitirmişliğim var bkc ay once. düşünme tarzını geliştiriyor ve etrafa geniş bakmanı saglıyor

1|0
    0|0
  • Her ikisini de zevkle yapıyorum.Edebiyat hayatımın bir parçası

1|0
    0|0
  • Kitap okumayı çok severim şiiri okumak yerine dinler ve yazarım :)

0|0
    0|0
  • Lise yıllarımın korkulu ruyasi :)

0|0
    0|0
  • şiirle pek aram yoktur ama bu şiire bayılıyorum. Sadri alışık'ın sesi zaten başlı başına şiir gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=9ugs3If0VbI

1|0
    0|0
  • hala oyle yazılmaz ki

0|0
    0|0
    • Böyle yazılması daha doğru anlaşılması bakımından.

• senin de 'oyle' değil, 'öyle' yazıp, sonuna nokta koyman gerekirdi kuzum.

• Şapkalı harfler burada çıkmıyor. İmla hatası deyip farklı karakterler çıkıyor.

Yükleniyor... ;