Fotoğraf çektirirken özenli olur musunuz?

Osmanlı Devleti’nde sarayın 23 yıl fotoğrafçılığını yapmış olan Febus Efendi’nin röportajını gün yüzüne çıkartan Ümit Yüksel, Osmanlı devletinin son padişahları olan Sultan İkinci Abdülhamit Han, Sultan Mehmet Reşat ve Sultan Vahdettin Han’ın fotoğraf çektirirken gösterdikleri hassasiyetin detaylarını İnsan ve Hayat Dergisi’nde anlattı. Yüksel “Fotoğraf Osmanlı mülküne ilk defa 1842 yılında geldi. 1855 yılında Kırım Savaşı'nda çekilen fotoğrafla tanıştı. Meşrutiyetten önce İstanbul’da 5 fotoğrafçı varken bu sayı Osmanlı’nın sonlarına doğru 80’e çıktı. Padişahlar ise fotoğraf çektirirken tertip, düzen, ciddiyet ve hassasiyete oldukça özen gösterirmiş” dedi.
Fotoğraf çektirirken özenli olur musunuz?
Peki, siz fotoğraf çektirirken özenli olur musunuz?

#Dehrin

0|3
2327

En İyi Erkek Görüşleri

• Özenli olmasına olurumda ama Sorun şu ki ben fazla Fotoğraf çekilmeyi sevmiyorum 😊

1|0
    0|0
    • Ben de sevmiyorum. Çirkinliğimi görmesinler😐

• Nasılım sorsana 😃 objektif yorumlar alırız

• Soru sorunca bile olayı farklı yerlere çekip gömmeye çalışıyorlar😊 bir de nasılım sorarsam yakarlar buraları.

En İyi Kız Görüşleri

• Aşırı özenli olurum ve hatta 100-150 arasında poz çeker sadece en güzelini beğenir diğerlerini silerim.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• hiç sevmem..

1|0
    0|0
  • Çok fotoğraf çektiren birisi değilim. Ama çektirince de özenli olmaya ve çektikten sonra fotoğrafa bakarım. Ne olsa siler tekrar çekerim diye ama o dönemin şartları düşünüldüğünde özen gösterilmesi son derece normal.
    Ayrıca bir de devlet adamlarının diğer devletlere verecekleri imajda göz önünde bulundurulursa 2 defa özen gösterilmesi gerekilen bir konu.

1|0
    0|0
  • Fotoğraf çektirmekten ziyade çekmeyi severim 😊

1|0
    0|0
  • Çektiriyorsak yani biz çekmiyoruz çoğu kez bizim değil kadraja alanın özenli olması gerekiyor. Bu durumda çekim yapacak kişinin yeteneğini önemserim. Ancak kendi halimde kendimi fotoğraflayacaksam pek özenmiyorum açıkçası, saklanacak bir şey değildir çünkü.

1|0
    0|0
  • Okumuştum bu haberi
    Çok güzel bir dergi; insan ve hayat
    Yedikıta'nin bünyesinde çıkıyor

1|0
    0|1
  • Evet mesala dudaklarımı kapalı tutmaya çalışıyorum Aralık lı olmasın. Gözlerimi hafif kısıyorum.😊

1|0
    0|0
  • Özenli oluyoruz da biyometrik fotoğraf çıktı mertlik bozuldu, maymuna çeviriyorlar bizi.

1|0
    0|0
  • Herkes gibi bende özenli olurum. Mekanı Cennet Olsun Atam Abdülhamit Han’ın

1|0
    0|0
  • Biraz tabikide özen gösteririm sevdiceklerim bakıcak

1|0
    0|0
  • ciddi anlamda habersiz çekilen fotoğraflar güzel oluyor.

1|0
    0|0
  • Olurum da çok da abartmam.

1|0
    0|0
  • bir gram özenmem

1|0
    0|0
  • Özenli olurum evet

1|0
    0|0
  • özenli olmam