Parmak Uçları Nasıl Sertleştirilebilir?

malum e.gitar dolayısıyla paramparça oluyor artık 4 senedir alıştım tabi taş gibi oldu ama yine de haliyle fazla çalınca illaki parçalanıyor bu sorun oluyor bazı zamanlarda... halk arasında teknikler oluyordu biri limon sür demişti o işe yaramadı, önerisi olan varmı?

Güncellemeler:
pena zaten kullanıyorum, sol elim parçalanıyor yani tellere bastığım parmak uçlarım...

bkz: link

0|0
42

En İyi Kız Görüşü

• Limon işe yaramaz aksine deriyi yumuşatsın diye kahve-limon karışımıyla ovulur eller. Kumaş dokulu yara bantları işe yarayabilir gibi geldi bana çalarken.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• pena kullansan? yazıyordum ki elektronik gitar dediğini fark ettim. bend de klasik gitar var :/

0|0
    0|0
  • Pena kullan diycem de ben de sevmezdim kullanmayı.

Alışmıştım ben ya.

0|0
    0|0
    • pena kullanıyorum zaten... bir önceki cevapta bundan bahsettim. sol elimin parmak uçları parçalanıyor...

• Hiç sol elimle ilgili bir düşüncem olmadı. İnce eldiven tarzı bir şeyler olabilir mi ki? Şu an ben de fikir üretmeye çalışıyorum valla kusuruma bakma :D

• yok estafurullah teşekkür ederim efendim :D eldiven hem dayanamayıp yırtılır, ayrıca eldiven takınca nereye bastığımı hissedemiyorum :)

• çalışarak ancak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Elektroda kaçarın yok malesef. Parmak uçlarına bant yapıştır çalarken ya da çok acı verici bir yolla sertleştir. Mermerin üzerine parmak uçlarını sertçe vur(kırmayacak şekilde).ilk gün 5dk yap sonra 1er dk arttırarak 1-2 ay devam et.

0|0
    0|0
    • bant yapıştırırsam çalamam kayar. mermer de parçalanmayı önlemez bence, çünkü parmaklarım zaten sert, derinin yırtılmayacak bir yapı haline gelmesini istiyorum. teşekkür ederim yine de

• Ozaman parmak uçlarını soğut. Biraz daha faydalı olacaktır.

• olabilir, deneyeceğim. teşekkürler

• senin srtleşme dediğin nasır o nasır zorlandıkça telin üzerinde gidip geldikçe soyuluyor bunun bir çaresi yok bildiğim kadarıyla bendede oluyor. bir ara soyuluyor geri düzeliyor sonra bir daha oluyor.

0|0
    0|0
    • aynen öyle, ama çaresi vardır illaki ya mesela bir ara ben afrika kıtasında bir ülkede bir yerli grubunun testere ile gösteri yaparken görmüştüm, bir sıvı sürüyorlardı derilerine, ve oraya testere ile hızlı hızlı sürterek müdahale ediyorlardı ama hiç bir şey olmuyordu canları da yanmıyormuş, acaba o sıvıyı neyden yapıyorlar

• valla o kadarını bilemiycem ya

• teşekkürler yinede

Yükleniyor... ;