Yine de üniversite okurmuydunuz?

Şu an üniversite okuyan arkadaşlara soruyorum, diyelim ki elinizde iyi bir sanat veya iyi bir yetenek olsaydı size daha 17-18 yaşlarındayken bile iyi para kazandıracak şekilde, ve belki ilerde de sizi milyoner yapabilecek bir beceri.. Yine de üniversite okumak istermiydiniz okurmuydunuz? Alakasız bir bölüm olsa bile okurmuydunuz? Okursanız neden peki?

• Yine de okurdum.
    A seç
  • Okumazdım.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• okurdum tabii ki. üniversite sadece meslek sahibi olmak için okunmaz. kendimi geliştirmek için okurdum

0|1
    0|0
    • Ne açılardan geliştirmek mesela?

• ayrıca yeteneğin ne bilmiyorum ama yarın öbür gün ne olacağımız belli değil. bir gün olur da yeteneğini sergileyemeyecek duruma gelirsen diye kendini garantiye almak adına da okuyabilirsin. sebep çok yani :)

• Hmmm iyi cevap :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• okumazdım yeteri kadar okudum zaten

0|0
    0|0
  • Keşke önce "okur muydunuz"u ayrı yazabilseydin de sonra üniversiteli falan sorular sorsaydın.

0|0
    0|1
    • Yapma ya çok bilmiş hanımefendi burda türkçe dersi vermiyorum millete sitede dikkatini çektiyse üyelerin %90'ı yazım kurallarına uymuyor ben de uymuyorum klavyede nasıl denk gelirse öyle yazıyorum hızlı hızlı. Ne beyinsiz insanlar var yaa heryerde bir sinir bozan kaltak çıkıyor.

• Daha konuştuğu dili düzgün kullanmaktan aciz birisin. Ayrıca sinirlenince hakaret edecek kadar da seviyesiz biri olduğuna göre muhatap olmaya değmez birisin. Eğer okuyorsan senin o üniversitenin kapısından girmen tam bir kayıp. Bahsettiğin gibi çok büyük bir yeteneğin de varsa insan olmayı beceremedikten sonra boş. Bu arada bir kadına kaltak demeden hayatta en çok değer verdiğin kadın kimse onu düşün de söyle geri zekalı.

• "geri zekalı" değil "gerizekalı" olacaktı o gördüğün gibi sen de hata yapıyorsun bazen o kadar kastığın halde. Ben ne üniversite okuyorum dedim ne o konuda bir bilgi verdim ne de çok büyük bir yeteneğim var dedim. Ben kendimden bahsetmedim sadece soru sordum burda. Varsayımların içinde boğul geber pis fahişe. Ayrıca seviyeli olduğumu da söylemedim. Seviyesizim evet senin gibi gelip durduk yerde çatanlara bu yaptığım az bile.

• Üniversite sadece para kazanacak bir meslek sahibi olmak için eğitim alınan bir yer değil gözümde. Bir kültür ortamı. Orda derslerin dışında da bir çok deneyim elde ediliyor. İnsanın hayatına yön verecek donanımlı insanlar giriyor. Yani üniversite okumasam milyoner olsam çevremde bana param için saygı duyacak insanlar olur belki ama ben bana bilgim, eğitimim, kültürüm için saygı duyan insanları tercih ederim. Çünkü para için saygı duyan kişiler ve bilgi için saygı duyan kişiler arasında bile seviye farkı var bence.

0|0
    0|0
    • Eğitimi kültürü bilgiyi geliştirmenin tek yolu üniversite midir yani?

• Eğitimini almasan evde oturup chomsky teorisi mi okuyacaksın termodinamik yasalarını mı hobi olarak? Kendimizi kandırmayalım şimdi. Ben akademisyen bir doktora öğrencisiyim ve eğitimim sayesinde birçok uluslararası kongreye katılıp dünya çapında bilgili, kültürlü ve zeki insanlarla tanışıp sohbet etme şansı buluyorum. Lise mezunu bir milyoner olsaydım bunu yapabilir miydim sence? Bir soru sormuşsun ve fikrimi söyledim. Sence öyle olmayabilir ama bence böyle. Karşı fikirlere saygılı olmalısın :)

• Hayır soru sordum karşı olduğumu söylemedim sana, bu konuda düşünceni merak ettiğim için sordum sadece.

Erkekler Ne Diyor 3

• belki ertelemeyi düşünürdüm ama yine de okurdum. lisanstan 2 yıl sonra yüksek lisansa başladığım gibi. ve çevremde 40 lı yaşlarında doktora öğrencileri olduğu gibi normal birşey :) eğitim işe yarar

0|0
    0|0
  • Zaten okuyorsak, iyi bir kariyer sahibi olabilmek içindir. Yaşantımızı daha iyi bir konuma getirmek içindir.

0|0
    0|0
  • Öyle bir yeteneğimiz yok hatta kimsenin yok.

0|0
    0|0
    • Etheral mangekyou sharinganım var benim..! Sasano'o amaterasu azanami alayı var..!

• Doğru bir laf. Garanti yetenek yoktur bunu unutma.

• Burda garanti yetenek diye bahsetmedim ki "küçük yaşlardan itibaren çok para kazandırmaya başlayan bir yetenek ama belki ilerde de milyoner yapabilecek bir yetenek" olarak bahsettim.

Yükleniyor...