Tabular sapikliga ve daha beterine mi yol acar ?

Merhaba.

Örnek olarak her türlü evlilik önce kadin erkek iliskileri (Sadece cinsellik üzeri konusmuyorum) yasak olan ülkelerde (Müslümanlarda)

taciz ve tecavüz olaylari yaygin.

Kadinlarin kapanmasi cinselligin tabulasmasi, sonra insanlari bir ciplak kol gördüler mi tacize ve tecavüze yöneltiyor.

Aynisi icki icinde gecerli Ickinin yasak oldugu ülkelerde Uyusturucu kullanimi yaygin. Dünyada en fazla uyusturucu afghanistanda ve üretiliyor ve tüketiliyor.

Aynisi türkiye icinde gecerli, icki fiyati artikca insanlar yapiskan koklayamaya basliyor, kimyasal uyusturucular falan filan yutmaya basliyor.

Size soruyorum Tabular yikilmasi mi gerek ?

Güncellemeler:
Sorun babaniza ya da diger büyüklerinize onun genclik zamaninda Insanlar tarlalarda esek ariyordu cinsell iliskiye girmek icin.

Bunun nedeni her türlü kadin erkek iliskisi halk icinde tabu olmasidi. Sadece cinsellik üzeri konusmuyorum. Erkek ve Kadin ayrimi insanlarin icinde cinsell aclik ortaya koyar. Bunun sonucu insanlar ya hayvan tecavüz eder, ya da baska insanlara taciz ve tecavüz eder.

0|0
75

En İyi Kız Görüşü

• Neyi yasak kılarsa yönetimler ya da toplum o her zaman daha fazla açığa çıkarak yaşanır. Maalesef psikolojiden kimse anlamıyor. Bir şeyi ne kadar üstelersen o kadar teper ya da ne kadar istemezsen burnunun dibinde biter. Ortadoğu ülkelerine bakın kadınlar devamlı açılma derdinde başı örtülü altında kot pantolon ya da evlerinde kızlı erkekli gizli partiler verildiği söyleniyor engel mi bunları yapmaları kesinlikle. E şimdi evli çiftlere bakıyorsun bir fantezi deliliği almış başını gitmiş onu da yapalım bunu da yapalım. Tabular yıkılmalı elbette ama sağlıklı olana dönük olarak yıkılmalı sapıkça absürd bir şekilde değil. Bunun ayarını yapmak kişiye kalmış. Kişi sağlıklı bir ruh yapısına sahipse zaten onun geçişini ayarlayacaktır.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Baskılar ve yasaklar merakı arttırır..

Tabu konular yarar yerine zarar getirir düşüncesindeyim..Üzerinde değil konuşmak düşünmenin bile yasak olması veya bireyin kendini bu konuda baskı altında hissetmesi zincirleri kırıp isyankarlığa yöneltir..

Modern bir toplum olmak istiyorsak tabuların yıkılması gerekir..

0|1
    0|0
  • Tabular olduğu sürece insanlar kendi içlerinde baskı altında hissetmeye devam edecek.

İçlerinde açlık gittikçe büyüyecek.

Yasak olan şey çekici gelir, insanı çeker.

Tabu denen şey başlı başına zaten insanları püskürtmek için yapılmış bir şey. Ha herşey serbest olsun, millet kafasına göre yaşasın demiyorum ama baskı kurmak doğru değil.

0|1
    0|0
    • Kanunlar olmasi gerek dogru, ama insanlarin icinde aclik cikartan yasaklar degil. Bunlar sadece tcavüze ve diger seylere yöneltiyor.

• dinleri redden birimisiniz

0|0
    0|0
  • İnsanın ruhu çürümüşse toplum baskısı olmasa da yapar..

link

0|0
    0|0
  • kimin eli kimin g*tünde belli olmaz o sevmediğin dinler olmasa:p

0|0
    0|1
    • Dogru degil aslinda.

Dindarlarin yaygin oldugu ülkeleri, Dinsizlerin yaygin oldugu ülkelerlen kiyaslarsak tam tersi cikiyor ortaya.

Butür seyleri yazmadan siz müminler bikere dünyada ne oluyor ne bitiyor arastirsaniz ;) Belki kapali oldugun icin (eger kapalisan) ve senin gibiler cinsell acligi arttirdigi icin bir ara sokakta tecavüz edileceksin.

• Evet islamda tekbir getirip kafa kesmek vardir, islam tamamen budur. Islami ögrenmenizi tavsiye ederim :)

• cihat anlayışı öyle derin bir konudur ki aklın durur;) pişman olursun ne cahilmişim diye;) fakat tabi sen bunu el kaide gibi terör örgütleriyle bir tutarsan anlayamazsın elbette. neyse ben de aynı tavsiyeyi size vericem, işe yaramayacağını bilsem de. hadi hoşçakal

• bir şeyi yasaklarsan ve kötü dersen daha çok ilgi çeker

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tabu dedigin seyler bir bakimada saglikla alakali örnegin Alkol avrupanin bütün ülkelerinde buna benzer yasaklar zaten uygulaniyor. Sonuc itibari ile

Ancak uyusturusu kullanmak alkol almak cogu zaman cevreninde faktörü söz konusu bir kereden birsey olmaz deyip bu illete düsen oldukca kisiler var..

Cinsellik konusuna gelirsek.. Müslüman olmayan ülkelerdede böyle olaylar görülmekte sonucta sapigin dini olmaz..

benim düsüncelerim bu yönde..

1|0
    0|1
    • Tecavüz ve Taciz her ülkede var dogru ama bukadar yaygin mi ? Misirda kadinlarin 91% sik sik taciz ediliyor.

Misirda kackere kadin gazeteci sokak ortasinda kamera önünde tecavüz edildi. Benzer yasaklar var ama insanlar daha fazla icki tüketebiliyor ve alternatigi uyusturucada aramiyor.

Türkiyede kafa cekmek isteyen 70 Lira rakiya verebilcek mi ? Gider 5 Liraya yapiskan koklar.

• Düsüncelerim sana göre yanlis.Cunku sen bu ülkede yasamiyorsun.Ancak ben bu ülkeden yasiyorum ve Almanyada yasayan birisinin bilmedigi ve sirf okuyarak ögrendigi konularda ahkam kesmesinide dogru bulmuyorum..

Gencler Bira alinca mutlu oluyorlar iciyorlar sarhos oluyorlar sonra bir kiza laf atiyorlar ki yüz vermedimi al sana tecavuz Avrupada kac Türk kizinin basina böyle olay geldi biraz okuda arastir. Öyle oturdugun yerden ahkam kesmek kolay bu mesaja son yorumumdur..

• Ben Türkiyede yasiyorum arkadasim kusura bakma :D.

Ve tecavüz oranlarinida biliyorum.

neyse senin dedigin olsun.

• hocam hiristiyanlar da da papazlar rahipler birbirini düdüklüyo..amsterdam da sekste uyuşturucu da serbest gir kırmızı fener sokağına da keşleri ayyaşları gör.

1|0
    0|1
  • Tecavüz taciz bir insanlık suçudur bunu müslümanlıkla veya farketmez başka bir dinle ilişkilendirmek o dini kötülemek ve aşağlamak icin yapılan hastalıklı sapık bir ruh halinin tezahürüdür başka bir anlamıylada pravakatörlüktür

0|0
    0|1
    • Siz benim dedigimi anlamadiniz. Evet tecavüz ve taciz her yerde vardir ama her yerde ayni sekilde yaygin degildir.

Ve evet dinlen iliskilendirebilirim eger bu Dinin ortaya koydugu tabular taciz ve tecavüz olaylarini arttiriyorsa.

Sanirim bunu anlamadiniz. Sasmiyorum sonunda müslümansiniz.

• Ben anladımda sen anlamak istediğin gibi bakıyosun, sunu diyorum islamda tabular yoktur inaçlar vardır gercek inananlar asla sapkınlığa kaymaz hem ben müslüman olmayan ülkelerde daha cok şahit oluyorum tecavüz ve taciz olaylarına bide burdan yak

• Hala anlamadin. Ama neyse senin dedigin olsun. Senin gibi insanlar sayesinde sapiklik var...

• Bilmem belki.

0|0
    0|0
  • Müslümanlar gerçek müslüman olsalardı, sen hala yazıyor olamazdın

0|0
    0|1
    • Beni öldürürlerdi diyorsun ? Islam senin icine sadece Kin ve nefret koydugunun farkindamisin ? Senden hertülü insanligi aliyor. Sadece islama uymuyor diye gercekleri inkar ediyorsun.

Bos bir hayat yasiyorsun ve senin yolunun sonunda Cennete ve bakire huriler yok.

Muhamed yalan söyledi, ben sana dogruyu söylüyorum ve seni insanliga davet ediyor ;)

• Durumun vahametini gör, hala yazabiliyorsun.

Yükleniyor... ;