Bir Yılda Sadece 7 Kere 31 Çekmenin Sebebi Nedir ?

Bir yıl içerisinde 7 Ay'ın 31, diğerlerinin ise 28 ve 30 çekmesinin sebebi nedir. Bilimsel açıklamasını bilen var mı ?

0|0
619

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• sen ve yine soruların:D

0|3
    0|0
  • Burada harcanıyorsun!

1|2
    0|0
  • dünya azmış*:D:D:D:

0|3
    1|0
  • 7 çok az değilmi :D ahahah

1|2
    1|0
  • Niye 32 değilde 31 asdasd

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Aslında 6 ay 30, 6 ay da 31 çekmesi için ayarladı Roma zamanında ancak o zaman son ay Aralık değildi, şubattı. Sonra Sezar kendi adını bir aya verdi ve July oldu, August da Ağustos'a verdi anlaşılacağı üzerine. Öyle olunca da July 31 çekerken Augustus'un 30 çekmesi uygun olmadığından yılın son ayından bir gün alınarak, yani şubattan Augustus'a verildi. Öyle diye biliyorum işte.

0|1
    0|0
    • ne alakası var temmuz ve ağustos aylarında güneş dünyadan uzaklaştığı için

özellikle 4 temmuzdan itibaren yavaşlayan dönüşe 2 gün ilave edilir

en yakın olan 3 ocaktan itibaren hızlanan dönüşten de 2 gün eksiltilir

bilimsel bir şeyi romaya sezara bağlaman ilginç

hiç bir zaman Şubat ne ilk ay olmuştur ne son ay

• allah vergisi

0|1
    0|0
  • bu sadece hangi takvimin kullanıldığıyla alakalıdır geçen yüzyılın başında Sovyetler'de her ay 30 gün yapılmış, geriye kalan günler takvim dışı tatil ilan edilmişti..çok uzun kullanılmamış gerçi,dünyanın güneş etrafındaki tam dönüşü 365 gün 6 saat 9 dakika 9,55 saniye bu hesapla belli aralıklarla "artık yıl" da çıkar,şubatın 4 yılda bir 29 gün olması gibi...istenirse her ay 25 gün denip 13. ,14. aylar bile kullanılabilir..ortada bir zorunluluk yok..hatta hiç takvim ve saat kullanılmayabilir de...

0|1
    0|0
  • Dünyanın iradesiyle ilgiliyse demek ki

0|1
    0|0
  • özellikle 4 temmuzdan itibaren yavaşlayan dönüşe 2 gün ilave edilir

en yakın olan 3 ocaktan itibaren hızlanan dönüşten de 2 gün eksiltilir

1|2
    0|0
  • Bir an çok farklı anladım :D Yılda 7 kere 31 çekmenin sebebi nedir yazıyor, hiç öyle bakmayın suç benim değil. Anlatım bozukluğu var :D

0|2
    0|0
  • Güneş takviminin saçmalığı ışte. En iyisi ay takvimi

0|2
    0|0
  • Süper soru yemin ediyorum :) sazan gibi hissettim kendimi :D

2|1
    0|0
  • soru garip eksen eğikliği giyelim 4 yılda bir Şubat 29 çeker 365 gün 6 saat olan yılın sonundaki 6 saatler toplanır 4 yılda bir gün eder oda şubata eklenir.

0|1
    0|0
  • cunku ay, dunyanin etrafında her zaman ayni surede donmuyor. bazen 30 buçuk falan. o ayari denklemek için.

0|1
    0|0
  • bir yılda 7 defa beni kesmez.

0|1
    1|0
  • Yılda 7 kere 31 çekmeyi sizden öğrenecek hali yokya :D tayyibe sormuştur öğrenip çekmiştir :D

0|1
    1|0
  • Googlea yazmaya üşendin dimi...

0|1
    0|0
  • Dunya biraz daha yavas donseydi her ay 31 cekerdi snde rahat ederdi haydar bey.

0|1
    0|0
  • bu dünyanın güneş etrafında dönüş hareketiyle ilgili bir şey, ilk okulda öğretiyorlar

dikkat etmişsindir belki temmuz ve ağustos gibi ardaşık aylar 31 gün ken Şubat ayının 28 gün olması güneşten yakınlaşıp uzaklaşmayla ilgili

0|1
    0|0
  • soruyu yannış anladım ben de senede 7 kere 31 çeken zatı muhterem kim diyecektim büyük azim :D:D:D dksjkdskds

0|1
    0|0
  • galaksimizin bünye meselesi tabiri caizse

0|1
    0|0
  • Allah belanı

1|0
    0|0
  • Bencede daha fazla çekmesi lazım. 7 çok az :D

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;